Truepic ، که به تازگی 26 میلیون دلار در دور هدایت شده توسط مایکروسافت جمع آوری کرده است ، قصد دارد صحت عکس ها و فیلم ها را تأیید کند-TechCrunch

Truepic ، ارائه دهنده نرم افزار تأیید تصویر دیجیتال ، 26 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری B به رهبری M12 ، صندوق سرمایه گذاری مایکروسافت ، جمع آوری کرده است.

Adobe ، Sony Innovation Fund by IGV ، Hearst Ventures و افرادی از Stone Point Capital نیز در تأمین مالی شرکت کردند ، که مجموع جمع آوری Truepic مستقر در سن دیگو از ابتدای سال 2015 را به 36 میلیون دلار می رساند.

Truepic می گوید به جای تلاش برای تشخیص موارد جعلی ، فناوری دوربین “امن” ثبت شده آن ثابت می کند که واقعیت چیست. فناوری استارتاپ داده های “منشأ” (مانند مبدا ، محتویات و فراداده) درباره عکس ها و فیلم ها را به دست می آورد و از رمزنگاری برای محافظت از تصاویر در برابر دستکاری قبل از رسیدن آنها به گیرندگان مورد نظر استفاده می کند.

به این ترتیب ، این شرکت می گوید نرم افزار آن می تواند محل عکس ها را تأیید کند و ثابت کند که آنها دستکاری نشده اند زیرا تعداد فزاینده ای از عکس ها و اطلاعات شخصی فریبنده وجود دارد که می توان از دارک وب ، رسانه های اجتماعی و نرم افزارهای قابل تغییر خریداری کرد. فراداده زمان یا مکان تصویر.

جف مک گرگور ، مدیر عامل Truepic ، جف مک گرگور ، به TechCrunch گفت: “رویکرد ما منحصر به فرد است زیرا ما صحت محتوا را در نقطه ای که ضبط می شود تأیید می کنیم ، که در برابر تشخیص ناهنجاری ها یا ویرایش های پس از ضبط” اصالت رسانه ای مبتنی بر منشاء “نیز نامیده می شود. به “ما معتقدیم که تشخیص تصاویر و فیلم های جعلی قابل اجرا و مقیاس پذیر نخواهد بود. احراز هویت رسانه ای مبتنی بر مبدا ، امیدوار کننده ترین روش برای اعتماد بصری جهانی آنلاین است. “

فناوری دوربین Truepic مبتنی بر نرم افزار است و بر روی دستگاه های تلفن همراه اجرا می شود. به گفته مک گرگور ، عکسها و ویدئوهایی که از طریق دوربین آن گرفته می شوند ، به صورت رمزنگاری شده دارای تصاویر اصلی بدون ویرایش هستند و دارای فراداده های “معتمد” مانند زمان ، تاریخ و مکان هستند.

مک گرگور گفت ، به طور خاص ، فناوری Truepic – که دارای 13 حق ثبت اختراع است – در بین تعداد فزاینده ای از شرکت های خدمات مالی محبوب بوده است. به عنوان مثال ، شرکت های بیمه از آن برای تأیید خسارت از راه دور استفاده می کنند. این امر به ویژه در طول همه گیری COVID-19 معنی دار بوده است ، به ویژه در روزهای اولیه آن که از تعامل حضوری به هر قیمتی اجتناب می شد. او گفت ، اما دارای چندین مورد استفاده دیگر است.

شرکت باید کار درستی انجام دهد. فناوری آن توسط بیش از 100 شرکت مانند Equifax ، EXL Service Inc ، Ford Motor Company ، Accion Opportunity Fund و Palomar استفاده می شود.

و سال گذشته ، Truepic می گوید درآمد آن به لطف “رشد چشمگیر مشتریان” در بیمه ، بانک ، خودرو ، تجارت همتا ، مدیریت پروژه و صنایع توسعه بین المللی بیش از 300 درصد افزایش یافته است. مک گرگور از افشای ارقام سخت درآمد خودداری کرد ، اما نمی توان فهمید که رشد درآمد 300٪ چقدر قابل توجه است. وی افزود که این شرکت عمدا هنوز سودآور نیست زیرا در حال حاضر بر سرعت توزیع فناوری اصلی خود متمرکز است.

به گفته مک گرگور ، موارد استفاده از فناوری Truepic ، با توجه به فراگیر شدن عکس ها و فیلم های غیرقابل اعتماد ، بسیار گسترده است. مشتریان آن شامل هر سازمانی است که از محتوای دیجیتالی عکس یا فیلم استفاده می کند و نیاز به اعتماد بالایی به آن محتوا دارد. به عنوان مثال ، این شرکت با شرکت های بیمه ، بانک ها ، تجارت همتا ، بازارهای آنلاین ، سازمان های املاک و حق امتیاز ، ارائه دهندگان گارانتی و شرکت های خودروسازی و سایر شرکت ها همکاری می کند. به گفته مک گرگور ، به طور کلی ، شرکت هایی که دارای بسترهای متکی بر رسانه های بصری هستند-مانند اجاره خانه ، رسانه های خبری ، دوستیابی آنلاین ، رسانه های اجتماعی ، تجارت الکترونیکی ، اقتصاد مشترک ، رسانه های سنتی-می توانند از فناوری Truepic بهره مند شوند.

وی گفت: “ما دنیایی را تصور می کنیم که در آن منشاء و صحت تمام محتوای دیجیتالی قابل تأیید است و به مردم این امکان را می دهد تا نسبت به آنچه در اینترنت مشاهده می کنند اعتماد بیشتری کسب کنند.”

جیمز وو مدیر M12 گفت که تیتعداد ویدئوهای جعلی عمیق و رسانه های مصنوعی آنلاین با سرعت نمایی در حال افزایش است.

وی از طریق ایمیل نوشت: “از رسانه های کثیف و دستکاری شده می توان به گفتمان سیاسی منفی ، پیامدهای شهرت و ادعاهای کلاهبرداری منجر شد.” “فراگیر شدن رسانه های مصنوعی برای شرکت ها-به ویژه مارک های معتبر-یک ریسک تجاری رو به رشد است و راه حل هایی مانند Truepic بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی مدیریت کلاهبرداری تمام عیار یک شرکت خواهد بود.”

وی در ادامه Truepic را به عنوان “پیشگام” در فناوری منشأ توصیف کرد ، که به اعتقاد M12 معتبرترین راه برای اثبات یکپارچگی داده های موجود در فایل های عکس و فیلم است.

وی گفت: “سرمایه گذاری زیادی در رسانه های مصنوعی انجام شده است ، اما تعداد کمی از آنها به روی دیگر سکه فکر می کنند – هنگامی که از رسانه های مصنوعی با بی احتیاطی استفاده می شود.” Truepic در ارائه ابزارهایی برای حفظ حس مشترک واقعیت به صورت آنلاین در خط مقدم است. “

مک گرگور گفت ، این شرکت قصد دارد سرمایه جدید خود را تا حدی برای تسریع در انتشار محصول جدید ، Truepic Lens ، که باعث ضبط تصویر “مطمئن” در برنامه های شخص ثالث می شود ، صرف نظر از صنعت یا موارد استفاده ، به کار گیرد.

وی گفت: “این یک نقطه یکپارچه برای هر مشتری ایجاد می کند که برای اجرای خدمات خود به رسانه های مورد اعتماد نیاز دارد.”

همچنین قصد دارد از سرمایه جدید برای افزایش توزیع برای محصول اصلی خود ، Truepic Vision ، یک پلت فرم “کلید در دست” برای درخواست و بررسی فوری عکس ها و فیلم های مورد اعتماد از هر نقطه در جهان استفاده کند.

به طور طبیعی ، این شرکت قصد استخدام دارد. در حال حاضر 50 کارمند دارد ، در حالی که حدود 25 نفر در یک سال قبل کار می کردند. مک گرگور پیش بینی می کند که تیم تروپیک در 18 ماه آینده به 100 نفر خواهد رسید.

18 املاک
مطالب پیشنهادی  بیمه - تجزیه و تحلیل عمیق در مورد اینکه چه کار می کند و چه چیزی نیست