TuSimple از حذف Nasdaq از فهرست مهلت موقت دریافت می کند

TuSimple از حذف Nasdaq از فهرست مهلت موقت دریافت می کند

سهام شرکت حمل و نقل خودمختار TuSimple روز دوشنبه پس از طفره رفتن این شرکت از فهرست بورس نزدک، 28 درصد افزایش یافت. سهام TuSimple در 1.06 دلار به ازای هر سهم بسته شد.

TuSimple هفته گذشته گزارش داد که به دلیل عدم ارائه گزارش سه ماهه خود به موقع، یک اخطار حذف از فهرست نزدک دریافت کرده است. قرار بود بورس اوراق بهادار معاملات سهام TuSimple را در 15 مه به حالت تعلیق درآورد. این شرکت به TechCrunch تأیید کرد که از نزدک برای تمدید تعلیق درخواست کرده است و در حال حاضر در مرحله تجدید نظر است. TuSimple تا زمانی که نزد Nasdaq مورد بررسی قرار نگیرد، به تجارت عمومی ادامه خواهد داد. مشخص نیست که آیا هنوز تاریخی برای جلسه دادگاه تعیین شده است یا خیر.

این شرکت به موقع پاسخ نداد تا بگوید انتظار دارد چه زمانی درآمد خود را در دو فصل گذشته و برای کل سال 2022 گزارش کند. TuSimple آخرین درآمد را برای سه ماهه منتهی به 30 سپتامبر گزارش کرد.

TuSimple زمانی در صدر بازی AV قرار داشت، اما تحت محاصره درام داخلی قرار گرفت، از جمله تحولات اجرایی متعدد که با برکناری یکی از بنیانگذاران Xiaodi Hou، تحقیقات SEC، از دست دادن Navistar به عنوان شریک و بازسازی در دسامبر به اوج خود رسید. شاهد اخراج 25 درصد از کارکنان بودیم.

این شرکت کامیون‌های خودران در آوریل 2021 پس از دریافت سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک از نام‌های بزرگ مختلفی مانند Traton Group، Navistar، Goodyear و US Xpress وارد بورس شد. TuSimple در جولای 2021 با رسیدن به 62.58 دلار به اوج قیمت سهام خود رسید، اما از آن زمان این رقم 98٪ کاهش یافته است.

علیرغم تیم موسس و اولین حامیان آن از چین، این شرکت خود را به عنوان یک نهاد آمریکایی با دفتر مرکزی در سن دیگو قرار داده است. این شرکت در رابطه با روابط خود با چین با نظارت قانونی مواجه شد که منجر به تلاش TuSimple برای تخلیه تجارت خود در چین شد. همچنین منجر به اخراج هو، مدیر عامل وقت، شد که متهم به انجام تحقیقات همزمان توسط FBI، SEC و CFIUS در رابطه با رابطه TuSimple با Hydron، یک شرکت حمل و نقل هیدروژنی به رهبری مو چن، یکی دیگر از بنیانگذاران TuSimple بود.

هو دلایل اخراج خود را مورد مناقشه قرار داد، که همچنین شامل ادعاهایی مبنی بر اینکه هو تلاش می کرد کارکنان یک شرکت جدید را شکار کند. بنیانگذار به TechCrunch گفت که با مدیر عامل فعلی چنگ لو بر سر بسته غرامت لو و تغییر شرکت به تمرکز بر استقلال سطح 2 به جای منحصراً بر استقلال سطح 4 اختلاف نظر داشته است.

سطح 4 توسط انجمن مهندسین خودرو (SAE) تعیین شده است که به این معنی است که وسیله نقلیه می تواند در شرایط خاص بدون دخالت انسان، تمام جنبه های رانندگی را انجام دهد. سیستم های سطح 2، که در آن دو عملکرد اصلی خودکار هستند، همچنان یک راننده انسانی در همه زمان ها در حلقه دارند.