TuSimple با اخطار حذف جدید به اسلاید خود در اتر ادامه می دهد

TuSimple با اخطار حذف جدید به اسلاید خود در اتر ادامه می دهد

چندی پیش بود که شرکت کامیون‌های خودران TuSimple در حال جمع‌آوری سرمایه، قفل کردن شراکت‌ها و رسیدن به برخی نقاط عطف توسعه بود که به نظر می‌رسید آن را به جلوی بسته AV رساند.

مجموعه ای از رسوایی های داخلی و تحولات اجرایی که منجر به برکناری یکی از بنیانگذاران Xiaodi Huo، تحقیقات SEC و تجدید ساختار در ماه دسامبر شد، عزیز سابق بخش کامیون های خودران نوپا را در هم ریخته است. و اکنون در آستانه حذف از بورس نزدک است.

این شرکت روز پنجشنبه گزارش داد که به دلیل عدم ارائه به موقع گزارش سه ماهه خود، یک اخطار حذف از فهرست نزدک دریافت کرده است. TuSimple گزارش سه ماهه ای برای نتایج سه ماهه چهارم یا کل سال ارائه نکرده است. آخرین گزارش درآمد سه ماهه منتهی به 30 سپتامبر را گزارش کرد.

سهام در معاملات روز پنجشنبه نزدیک به 30 درصد کاهش یافت و به 0.80 دلار رسید.

نزدک معاملات سهام TuSimple را در 15 می به حالت تعلیق در می آورد مگر اینکه درخواست تجدید نظر ارائه کند. TuSimple گفت که قصد دارد درخواست تجدید نظر کند و از تعلیق معاملات تا زمان رسیدگی به نزدک درخواست خواهد کرد.

این شرکت همچنین گفت که هیئت مدیره آن انتصاب UHY LLP در شرکت حسابداری عمومی ثبت شده جدید مستقل خود را برای سال مالی منتهی به 31 دسامبر 2022 تایید کرده است.

هنگامی که TuSimple در سال 2015 راه اندازی شد، یکی از اولین استارت آپ های حمل و نقل خودکار بود که در صنعتی کوچک و در عین حال شلوغ که اکنون شامل Aurora، Kodiak و Waymo می شود، ظهور کرد. تیم موسس TuSimple و اولین حامیان آن Sina و Composite Capital از چین هستند، اما این شرکت خود را به عنوان یک شرکت آمریکایی با مقر جهانی خود در سن دیگو و بعداً یک مرکز مهندسی و انبار کامیون در توسان و یک تأسیسات در تگزاس برای پشتیبانی از خودمختاری خود قرار داد. سفرها

این شرکت از کنسرسیوم متنوعی از سرمایه گذاران استراتژیک، از جمله تجارت کامیون های سنگین Volkswagen AG، Traton Group، Navistar، Goodyear و شرکت حمل و نقل US Xpress، سرمایه جذب کرد. و در مارس 2021، با اجتناب از روند مالی SPAC، برای یک IPO ثبت نام کرد.

علیرغم سیر صعودی آن، مشکلاتی در پس زمینه وجود داشت. S-1 آن به دلیل منبع مالی چینی خود دارای یک ریسک نظارتی بود. تیکمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده در نهایت بررسی خود را به پایان می رساند و TuSimple برای تخلیه بخش چینی از تجارت خود تلاش می کند.

سهام TuSimple در جولای 2021 زمانی که قیمت آن به 62.58 دلار رسید به اوج خود می رسید. طی شش ماه آینده، قیمت سهام آن به نصف کاهش یافت. اما سقوط واقعی در اواخر دسامبر 2021 آغاز خواهد شد. از آن زمان تاکنون سهام 97 درصد سقوط کرده است.

در سال 2022، درام داخلی منجر به برکناری و استخدام مجدد مدیر عامل شرکت چنگ لو می‌شود که پس از اخراج هو که سمت‌های مدیرعامل، رئیس و مدیر ارشد فناوری را برعهده داشت، توسط هیئت مدیره برکنار شد. هو، که در سال 2015 با مو چن شرکت TuSimple را تأسیس کرد، از سمت خود به عنوان رئیس هیئت مدیره و عضو کمیته امنیتی دولتی هیئت مدیره نیز برکنار شد.

اخراج هو یک روز پس از آن صورت گرفت که وال استریت ژورنال گزارشی را به نقل از منابع ناشناس منتشر کرد مبنی بر اینکه TuSimple با تحقیقات همزمان توسط اداره فدرال تحقیقات، کمیسیون اوراق بهادار و بورس و کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده (CFIUS) مواجه است. تحقیقات بر روی رابطه TuSimple با Hydron، یک شرکت حمل و نقل هیدروژنی به رهبری چن، یکی از بنیانگذاران TuSimple و با حمایت سرمایه گذاران چینی، متمرکز شد.

هو دلیل اخراج را رد کرده است و در حساب کاربری خود در لینکدین پست کرده است که به دلیل اختلاف نظر در مورد بسته غرامت لو و همچنین تغییر تمرکز شرکت از خودمختاری سطح 4 به خودمختاری سطح 2 از هیئت مدیره TuSimple استعفا داده است.

TuSimple همچنین Navistar را به عنوان شریک در اواخر دسامبر از دست داد، زمانی که دو شرکت به برنامه توسعه مشترک کامیون‌های خودران پایان دادند. چند هفته پس از فروپاشی قرارداد، TuSimple اعلام کرد که قصد دارد 25٪ از کل نیروی کار خود یا حدود 350 کارگر را به عنوان بخشی از یک طرح بازسازی گسترده تر که برای ادامه فعالیت شرکت طراحی شده است، اخراج کند.