Udemy ارزش گذاری 4 میلیارد دلار در IPO اصلی edtech – TechCrunch را هدف قرار می دهد

شرکت آموزش آنلاین Udemy صبح امروز محدوده اولیه قیمت IPO را برای اولین نسخه آینده خود تعیین کرد.

اسب شاخدار edtech مستقر در سانفرانسیسکو-که از جمله Learn Capital ، Insight Partners و Norwest و سایر شرکتها پشتیبانی می کند-انتظار دارد IPO خود را بین 27 تا 29 دلار برای هر سهم قیمت گذاری کند. این شرکت می تواند بیش از 4 میلیارد دلار در انتهای محدوده قیمت خود ارزش گذاری شود. این یک افزایش متوسط ​​برای شرکت است ، که آخرین ارزش آن در طول افزایش 50 میلیون دلاری در ماه نوامبر 3.32 میلیارد دلار بوده است.

قیمت گذاری در میان یک سال شلوغ برای IPO های edtech انجام می شود ، که شامل اولین حضور عمومی شرکت یادگیری زبان Duolingo ، بازارهای آموزشی Nerdy ، شرکت نرم افزاری edtech PowerSchool و حتی Quizlet می شود.

بیایید بررسی کنیم که در آن محدوده قیمت IPO Udemy ارزش عمومی بالقوه خود را با جزئیات مشخص می کند ، و سپس به اعداد اولیه اولیه در سه ماهه سوم نگاه کنیم تا ببینیم به طور کلی در مورد ارزش گذاری edtech چه چیزی می تواند به ما بگوید.

ارزیابی IPO احتمالی Udemy

Udemy در حال خرید 14.500.000 سهم از سهام اولیه خود است ، در صورتی که مایل به خرید سهام آنها باشند ، 2.175.000 سهم دیگر برای سهامداران آن در نظر گرفته شده است.

این شرکت 139،602،466 سهم باقیمانده ، بدون احتساب اختیار پذیره نویسان ، در صورت انتشار عمومی ، خواهد داشت. Udemy در محدوده قیمت فعلی IPO هر سهم 27 تا 29 دلار ، در عرضه عمومی 3.77 تا 4.05 میلیارد دلار ارزش دارد.

اگر بخواهیم به ارزیابی های کاملاً رقیق شده بپردازیم ، که شامل گزینه های سهام کاملاً واجد شرایط است که هنوز اعمال نشده است ، برای مثال Udemy ارزش بیشتری دارد. گروه نظارتی IPO Renaissance Capital تخمین می زند که ارزش متوسط ​​شرکت-28 دلار برای هر سهم-ارزش غول edtech 4.3 میلیارد دلار است.

ریاضیات سریع ارزش کامل رقیق شده را برای ما فراهم می کند بالا پایان فاصله قیمت شرکت 4.45 میلیارد دلار.

هر ارزیابی بهبودی در ارزش گذاری خصوصی شرکت است که طی 50 میلیون دلار در سری F اواخر سال 2020 تعیین شده است. در آن مقطع ، ارزش شرکت 3.25 میلیارد دلار بود ، بر اساس داده های Crunchbase.

آیا این قیمت گذاری منطقی است؟

Udemy در پرونده جدید S-1/A خود ، عملکرد مالی خود را در 9 ماهه اول سال 2021 به تفصیل شرح داد ، که ارتقاء یافته از اولین پرونده خود بود که فقط شامل داده ها تا سه ماهه دوم سال جاری بود.