Varda Space در حال جمع‌آوری قسط جدید بودجه به ارزش 500 میلیون دلار پس از پول است

Varda Space Industries، استارت آپ تولید داخل فضا که می خواهد انقلابی در تولید داروها، نیمه هادی ها و موارد دیگر ایجاد کند، در حال افزایش 25 میلیون دلار سرمایه جدید است که براساس اسناد، ارزش آن پس از سرمایه گذاری حدود 500 میلیون دلار خواهد بود. مشاهده شده توسط TechCrunch.

جمع آوری کمک های مالی در زمان بسیار مهمی برای واردا صورت می گیرد که در حال آماده شدن برای ارسال اولین فضاپیمای خود به مدار زمین است. این استارت‌آپ جاه‌طلبی دارد که چندین «کارخانه فضایی» مستقل را در مداری راه‌اندازی کند که قادر به تولید مواد حساسی باشد که فقط در یک محیط G صفر تولید شوند. در حالی که تولید در فضا چیز جدیدی نیست، به لطف سال ها تحقیق در ایستگاه فضایی بین المللی، هیچ شرکتی هنوز نتوانسته است در محیط فضایی در مقیاس تولید کند و یا محصولات را به زمین بازگرداند.

دور 25 میلیون دلاری «خانواده و دوستان» قبل از سری C به عنوان یک وسیله نقلیه با هدف ویژه (یا SPV) توسط Side Door Ventures مدیریت می‌شود که در دو دوره قبلی واردا سرمایه‌گذاری کرده است. یکی از سرمایه گذاران ساید در، جردن کروم، در سپتامبر 2021 به عنوان رئیس بار و مکانیزم به واردا پیوست. با توجه به لینکدین خود، کروم در Side Door در درجه اول بر روی فناوری های عمیق/مرز اولیه در صنایعی مانند فضا، رباتیک، انرژی، آب و هوا و حمل و نقل تمرکز دارد. ممکن است شرکت از آن زمان برگه دوره خود را به روز کرده باشد.

Hustle Fund Scale، که به سازمان‌دهی SPV کمک می‌کند، از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند درخواست می‌کند که تا 31 مه پول بدهند. واردا از اظهار نظر در مورد این داستان خودداری کرد.

ماموریت افتتاحیه این شرکت در ماه ژوئن در ماموریت حمل و نقل-8 اسپیس ایکس به پرواز در خواهد آمد. این فضاپیما که توسط Rocket Lab به عنوان بخشی از خرید انبوه تولید شده است، حاوی ماژول های کوچک ساخت واردا و ورود مجدد خواهد بود. پس از گذراندن حدود سه ماه در مدار، این شرکت امیدوار است بین 40 تا 60 کیلوگرم ماده را به زمین بازگرداند.

از جمله برنامه های کاربردی که واردا در حال برنامه ریزی برای هدف قرار دادن آن است، داروسازی است. میکروگرانش پیامدهای عمده ای برای توسعه دارو دارد و می تواند فراهمی زیستی را بهبود بخشد، عمر مفید را افزایش دهد و پیشرفت های دیگری را ارائه دهد. کل بازار آدرس پذیر برای این محصولات و سایر محصولات – از جمله نیمه هادی ها و کابل های فیبر نوری – می تواند نجومی باشد.

به گفته لینکدین، پاییز گذشته، واردا پیشتاز توسعه بازار علوم زیستی و معاون توسعه تجارت بیو داروسازی شد تا روابط خود را با مشتریان بالقوه دارویی گسترش دهد. در ماه مارس، این شرکت همچنین یک دانشمند اصلی داروسازی را استخدام کرد.

استارت آپ مستقر در ال سگوندو در کالیفرنیا توسط ویل بروی، مهندس که تقریباً شش سال در اسپیس ایکس کار می کرد و بر روی فضاپیمای Dragon خود کار می کرد، و دلیان آسپاروهوف، مدیر صندوق بنیانگذاران، بنیانگذاری شد. این شرکت از زمان تأسیس در پاییز 2020، سرمایه قابل توجهی از جمله سرمایه اولیه 11 میلیون دلاری و سری A 42 میلیون دلاری را جمع آوری کرده است. با این حال، طبق اسناد HF Scale، واردا تا به امروز 150 میلیون دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرده است.

واردا با رقابت شرکت هایی از جمله Redwire، Space Forge و Exploration Company روبرو است که جاه طلبی هایی برای تولید مواد حساس در فضا دارند.