Varo Bank با توجه به بازارهای عمومی 510 میلیون دلار سری E را با ارزش 2.5 میلیارد دلار افزایش می دهد – TechCrunch

بانک وارو، که سال گذشته شد اولین بانک آمریکایی که به منشور بانک ملی اعطا شد ، صبح امروز اعلام کرد که 510 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری E با ارزش 2.5 میلیارد دلار جمع آوری کرده است.

تامین مالی عظیم “بیش از حد اشتراک” تقریباً هفت ماه پس از راه اندازی fintech انجام می شود 63 میلیون دلار جمع آوری کرد در دور دور به رهبری راسل وستبروک ، ستاره NBA ، که به عنوان مشاور به این استارتاپ پیوست ، بر برنامه های بانک وارو با هدف تمرکز بر جوامع محروم ، از جمله جوامع رنگی تمرکز کرد.

وارو از افشای آمار و ارقام سخت درآمد خودداری کرد اما توجه داشت که در 13 ماه پس از به دست آوردن منشور بانکی ، این شرکت تعداد حسابهای باز شده خود را دو برابر کرده و به چهار میلیون و درآمد خود را سه برابر کرده است. آخرین تأمین مالی مجموع استارتاپ مستقر در سانفرانسیسکو را از زمان آغاز به کار خود در سال 2015 به 992.4 میلیون دلار رسانده است ، به این معنی که این دور به تنهایی تقریباً 30 میلیون دلار بیشتر از آنچه که این شرکت در طول عمر خود جمع آوری کرده است. وارو قبلاً هرگز ارزش گذاری خود را افشا نکرده است ، اما توجه داشته است که رقم ارزش 2.5 میلیارد دلار از ماه مه سال 2020 5 برابر افزایش یافته است.

در زمان آخرین افزایش خود ، در فوریه ، وارو 3 میلیون حساب باز شده را تبلیغ کرد. با انجام محاسبات می توان نتیجه گرفت که این استارتاپ طی هفت ماه گذشته یک میلیون حساب جدید اضافه کرده است. در زمان آن سری D 241 میلیون دلار در ژوئن گذشته (که شامل مشارکت Bono U2 می شد) ، وارو حساب کرد نزدیک به 2 میلیون حساب بانکی و پس انداز

سرمایه گذار جدید Lone Pine Capital آخرین دور را همراه با “ده ها” حامی جدید جدید ، از جمله Declaration Partners ، Eldridge ، Marshall Wace ، Berkshire Partners/Stockbridge و وجوه و حسابهایی که توسط BlackRock اداره می شود ، رهبری کرد. آنها به سرمایه گذاران موجود Warburg Pincus ، The Rise Fund ، Gallatin Point Capital و HarbourVest Partners پیوستند.

سال گذشته ، وارو اعلام کرد که منشور بانک ملی از دفتر کنترل کننده ارز (OCC) به او اعطا شده و تأییدیه های نظارتی از FDIC و فدرال رزرو برای افتتاح بانک Varo ، NA – دریافت کرده است – در واقع تبدیل به یک بانک “واقعی” شد بدون شاخه های فیزیکی

مدیرعامل و موسس کالین والش به TechCrunch گفت که این حرکت تأثیر بسزایی در رشد شرکت او داشت. در ابتدا ، یک واسطه را به طور م eliminatedثر حذف کرد.

او گفت: “قرار گرفتن در حلقه سیستم تنظیم شده به ما اجازه داد تا حاشیه های خود را به میزان قابل توجهی گسترش دهیم.” ما همچنین اکنون به شبکه پرداخت دسترسی مستقیم داریم ، بنابراین توانایی ما در ایجاد ارزش قابل توجه برای مشتریان و سهامداران ما بیش از پیش آشکار می شود. “

والش همچنین گفت که وارو هنوز سودآور نیست ، اما در راه است. او پیش بینی می کند که وارو در حدود دو سال یا سه سال پس از بانک شدن به سوددهی برسد.

والش می گوید: “یکی از چیزهای خوبی که منشور به ما می دهد این است که ما در واقع می توانیم رشد و سودآوری را همزمان دنبال کنیم.” “این بسیار در آن پنجره سه ساله زمانی است که ما بانک شدیم.”

همچنین در 13 ماه گذشته ، وارو تعداد کارکنان خود را تقریباً دو برابر کرده و به 800 نفر رسانده و به مرکز سوم در شارلوت ، کارولینای شمالی تبدیل شده است.

والش اعتراف می کند که افزایش این مبلغ لزوماً در برنامه های شرکت نبوده است.

“ما قصد نداشتیم این همه پول جمع آوری کنیم. سریع و خشمگین وارد می شد و ما تقریباً 510 دلار قیمت داشتیم [million] و من در نهایت گفتم ، “خوب ، کافی است” ، “او گفت. “اما این واقعیت که ما توانستیم این پول را حتی بدون تلاش واقعی جمع آوری کنیم ، گواه این واقعیت است که چیزی در حال رخ دادن است که از نظر فرهنگی در این لحظه بسیار اهمیت دارد و موفقیت ما برای من تا حد زیادی در مورد چنین اثری در مقیاس است. . »

مدیر اجرایی افزود که انتخاب سرمایه گذار اصلی به برنامه های نهایی آن برای انتشار عمومی وابسته است.

والش به TechCrunch گفت: “آنها یک سرمایه گذار متقاطع بسیار معتبر هستند که در شرکت های خصوصی خصوصی با رشد بالا و پتانسیل بالا سرمایه گذاری می کنند و در نهایت با آنها همکاری می کنند تا به صورت عمومی عرضه شوند.” “این قطعاً برای ما در نقشه راه است ، زیرا من فکر می کنم ارزش زیادی وجود دارد که می توانیم به عنوان یک شرکت عمومی در زمان مناسب ایجاد کنیم.”

وی افزود که سرمایه گذاران فعلی به Varo فشار نمی آورند تا این اتفاق بیفتد. بنابراین ، والش پیش بینی می کند که هرگونه حرکتی در این جهت فقط زمانی “در دو سال آینده” انجام خواهد شد.

او همچنین گفت که در خط پایین ، احتمال دارد که وارو یک توسعه جهانی را کشف کند.

والش گفت ، وارو در سال 2017 با مأموریتی مبنی بر تبدیل شدن به “یک بانک دیجیتالی ، مأموریت محور و دارای بیمه FDIC طراحی شده در اطراف مصرف کننده مدرن آمریکایی” راه اندازی شد. امروزه محصولات اصلی شرکت شامل حسابهای بانکی “ممتاز” است که حداقل الزامات موجودی یا کارمزد حساب ماهانه را ندارند و حسابهای پس انداز با بهره بالا همراه با مجموعه ای از “اولین ویژگیهای فناوری” که برای کمک به مردم در پس انداز و مدیریت پول خود طراحی شده است.

این شرکت اخیراً Varo Advance ، یک خط اعتباری کوتاه مدت را راه اندازی کرده است که به مشتریان واجد شرایط این امکان را می دهد تا در برنامه خود “در چند ثانیه” پیش پرداخت نقدی تا 100 دلار و پاداش های بازپرداخت Varo Perks را تأمین کنند. این شرکت همچنین برنامه هایی برای راه اندازی Varo Believe ، یک برنامه کارت اعتباری ساختمان اعتباری ، طراحی کرده است که به مشتریان Varo کمک می کند “با خیال راحت اعتبار خود را بسازند یا تعمیر کنند” ، با سپرده امنیتی انعطاف پذیر و بدون هزینه.

به گفته والش ، سرمایه جدید به سمت ادامه سرمایه گذاری در محصولات ، پلتفرم ریسک و طراحی آن می رود. هدف وارو این است که به “ده ها میلیون” مصرف کننده برسد و تبدیل به “l” شودنام تجاری oved به دلیل مأموریت تأثیر اجتماعی آن شناخته شده است. “

از ابتدای راه اندازی ، این استارتاپ در مورد قصد خود برای کمک به افزایش مشارکت مالی با ارائه خدمات خود که هدف آن خدمت به جوامع حاشیه نشین و کم برخوردار است که از نظر تاریخی از موسسات مالی سنتی حذف شده است ، صحبت کرده است. برای والش ، این همچنان مهم است.

وی گفت: “ما معتقدیم که ما در آستانه ایجاد یک برند برجسته هستیم که در جهان خوب عمل می کند.” “من می خواهم مانند” پاتاگونیا بانکداری “باشم ، مانند جایی که مردم واقعاً نسبت به شرکت و کارهایی که ما انجام می دهیم و تأثیراتی که بر زندگی مردم می گذاریم احساس خوبی دارند.”

بانک Varo با تعداد فزاینده ای از بانک های تمام دیجیتالی فعال در ایالات متحده از جمله Chime ، Current ، N26 ، Level، Step، Moven ، Empower Finance ، Dave ، GoBank ، Aspiration ، Stash ، Zero و دیگرانبه

وارو مانند بسیاری از فن آوری های دیگر ، شاهد رونق مرتبط با همه گیری در تجارت بود.

والش می گوید: “زمانی بود که بسیاری روابط بانکی خود را دوباره ارزیابی کردند و تصمیم گرفتند به یک بانک دیجیتالی بروند که ارزش بسیار بهتر و راحتی بیشتری نسبت به یک بانک سنتی ارائه می دهد.”

دیوید کراور از Lone Pine Capital در مورد سرمایه گذاری جدید خود گفت: “آنچه تیم وارو توانسته در مدت زمان کوتاهی در بازار به دست آورد واقعاً قابل توجه است. این گروهی از دنبال کنندگان هستند که در راه ساختن یکی از نسل بعدی شرکت های نمادین آمریکا هستند.

تاد شل و سرمایه گذار وارو از واربورگ پینکوس گفتند که از روز اول ، شرکت او با دیدگاه والش که اساسنامه بانک برای یک مدل تجاری پایدار بلندمدت اساسی است ، هماهنگ بود.

شل از طریق ایمیل نوشت: “ما در وارو فرصتی را برای بازتعریف بنیادی ساختار هزینه ، معرفی محصولات جدید در طیف وسیعی از دسته ها و حل موارد استفاده که در گذشته خارج از محدوده بوده اند ، دیدیم.” “Varo امروزه تمام قطعات این پازل را شامل می شود ، از جمله پشته فناوری بانکداری نسل بعدی ، مجوز فعالیت و به طور کامل بهره مندی از مزایای آن و سرمایه در مقیاس. Varo در حال حاضر به میلیون ها قاره آمریکا خدمت می کند ، اما ما معتقدیم که این پتانسیل را دارد که خدمات مالی را برای ده ها میلیون نفر در سراسر جهان اختراع کند. “