Vinfast خودروهای برقی ارسال شده به ایالات متحده را به دلیل نقص نرم افزاری فراخوان می کند

Vinfast خودروهای برقی ارسال شده به ایالات متحده را به دلیل نقص نرم افزاری فراخوان می کند

خودروساز ویتنامی Vinfast اولین فراخوان خود را برای برخی از خودروهای VF8 2023 خود به دلیل نقص نرم افزاری که باعث خالی شدن صفحه داشبورد می شود، صادر کرده است.

این فراخوان پس از آن صادر شد که قانون‌گذاران فدرال هشدار دادند که رانندگان در معرض خطر تصادف هستند زیرا صفحه‌نمایش خالی اطلاعات مهمی مانند سرعت‌سنج یا چراغ‌های هشدار را نشان نمی‌دهد. Vinfast گفت که می‌تواند با به‌روزرسانی نرم‌افزاری که از پنجشنبه آغاز می‌شود، مشکل را برطرف کند.

Vinfast در بیانیه ای گفت: “ایمنی مشتریانش اولویت اصلی آن است زیرا هر روز در تلاش برای ارائه محصولات در سطح جهانی و خدمات برجسته است.”

طبق پرونده ای که در اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های ایالات متحده منتشر شده است، حدود 999 خودرو تحت تأثیر این فراخوان قرار می گیرند، اولین دسته از خودروهای برقی که Vinfast به ایالات متحده ارسال کرد. از این 999، 111 مورد در دست مشتری و 153 در سرویس ناوگان است. Vinfast هنوز 735 وسیله نقلیه در اختیار دارد.
VinFast گفت که از 18 مورد گزارش شده در 14 وسیله نقلیه آگاه است.

این فراخوان تقریباً سه ماه از زمانی که این شرکت اولین VF8 City Edition خود را به یک مشتری آمریکایی تحویل داد، انجام می شود. این وسیله نقلیه به طور گسترده ای توسط رسانه های خودرویی مورد انتقاد قرار گرفته است که عمدتاً به دلیل کیفیت سواری آن و سایر مسائل از جمله نقص نرم افزاری است.

Vinfast جاه‌طلبی‌های بزرگی دارد تا با مجموعه‌ای از شاسی‌بلندهای تمام الکتریکی، بخشی از بازار خودروهای آمریکای شمالی را به خود اختصاص دهد.

این شرکت که متعلق به شرکت Vingroup است، در سال 2017 تشکیل شد. این شرکت اولین خودروهای موتور احتراق داخلی خود را در نمایشگاه خودروی پاریس 2018 معرفی کرد و بعداً طیفی از اسکوترهای الکترونیکی و وسایل نقلیه را برای بازار ویتنام اضافه کرد. این شرکت گفته است که ظرف یک سال پس از عرضه، خودروهایش سریع‌ترین فروش را در ویتنام کسب کردند.

VinFast سپس به یک شرکت صرفاً EV تبدیل شد، و در حالی که به نفوذ خود در ویتنام ادامه داد، بازار ایالات متحده را نیز مورد توجه قرار داد. VinFast گفت که شش مدل EV، یک مدل اتوبوس برقی و 9 موتور سیکلت برقی را معرفی کرده است. حدود 3000 خودروی برقی به بازارهای خارجی صادر شده است.

از آن زمان، Vinfast چندین مدل EV را معرفی کرده است. VF8 اولین خودرویی است که به بازار ایالات متحده می آید.

این شرکت همچنین به دنبال سرمایه برای تقویت برنامه های خود است. در ماه آوریل، این شرکت اعلام کرد که میلیاردر فام نات ووونگ، که Vinggroup را تأسیس کرد، متعهد شد که یک میلیارد دلار از ثروت شخصی خود را از طریق کمک مالی در شرکت EV سرمایه گذاری کند. Vinggroup 500 میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد کرد. شرکت مادر همچنین موافقت کرده است که به VinFast یک میلیارد دلار دیگر با سررسید تا پنج سال وام دهد.

این شرکت از آن زمان به بازارهای عمومی روی آورده است. Vinfast در ماه مه اعلام کرد که قصد دارد از طریق ادغام با یک شرکت با هدف ویژه Black Spade Acquisition در معامله‌ای که ارزش شرکتی تخمینی ۲۷ میلیارد دلار دارد، وارد بازار سهام شود.