Walden Catalyst یک صندوق 550 میلیون دلاری برای سرمایه گذاری در استارتاپ های فناوری عمیق راه اندازی کرد – TechCrunch

طی 20 سال گذشته، سرمایه‌ها به دور از فناوری عمیق – آن پیشرفت‌های مرتبط با علم و فناوری که کسب‌وکارهای در حال تغییر جهان بر اساس آن‌ها ساخته شده‌اند، وجود داشته است. کاتالیست والدن گفت. شرکت VC به توانایی داده ها به عنوان «سوخت» و هوش مصنوعی به عنوان «موتور» برای تغییر شیوه زندگی، کار و بازی افراد اعتقاد دارد.

در حالی که بسیاری از شرکت‌های سنتی VC بر روی ایده‌های نرم‌افزاری مصرف‌کننده و سازمانی تمرکز کرده‌اند، لیپ‌بوتان و یانگ سون این صندوق را برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فناوری عمیق در مراحل اولیه، به‌ویژه داده‌های بزرگ، هوش مصنوعی، نیمه‌رسانا، ابر و زیست‌شناسی دیجیتال، ایجاد کردند. از Walden Catalyst Sohn به TechCrunch گفت.

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مستقر در سانفرانسیسکو امروز از بسته شدن یک صندوق 550 میلیون دلاری خبر داد که بیش از حد مجاز بود. شرکت VC نام شرکای محدود خود را فاش نکرد.

Sohn و Tan که در صنایع نیمه هادی ها، ابر و الکترونیک سوابق ثابتی دارند، سرمایه گذاران اولیه بسیاری از شرکت های فناوری از جمله Zoom، Inphi، Berkeley Lights، Habana و Nuvia هستند.

سون که پیش از این سمت رئیس شرکت و مدیر ارشد استراتژی سامسونگ الکترونیکس را بر عهده داشت، گفت: «والدن کاتالیست یک صندوق جدید است که در اوایل سال 2021 تأسیس شد، اما میراث قوی از والدن اینترنشنال و صندوق کاتالیست سامسونگ دارد. تان همچنین موسس و رئیس Walden International است.

یانگ گفت که Walden Catalyst بر روی ایالات متحده، اروپا و اسرائیل تمرکز می کند، زیرا شاهد پیشرفت های مداوم از سه منطقه در زمینه های مورد علاقه خود، فناوری عمیق است. یانگ افزود، همچنین، شرکای آن شبکه‌های عمیقی در آن کشورها دارند، که در چند دهه گذشته در صنایع فناوری عمیق سرمایه‌گذاری کرده‌اند و به والدن کمک کرده‌اند تا ایده‌های مهمی را برای جذب کارآفرینان برتر پیدا کند.

یانگ ادامه داد: تا به امروز، Walden Catalyst در شش استارت آپ با فناوری عمیق، سه در ایالات متحده، دو در اسرائیل و یک در اتحادیه اروپا سرمایه گذاری کرده است. شرکت های پرتفوی Walden Catalyst شامل Speedataاو اشاره کرد، MindsDB، AI21 Labs و سه شرکت دیگر که در حالت مخفی باقی می مانند. یانگ خاطرنشان کرد که اندازه بلیط اولیه شرکت از چند میلیون تا 25 میلیون دلار در یک دور متغیر است.

«داده ها تصویری را ترسیم می کنند. سون گفت: این داستانی را بیان می کند که خبر می دهد و روشن می کند. “مقدار داده ها در جهان هر دو سال یکبار دو برابر می شود، اما تنها حدود 2٪ از کل داده ها تجزیه و تحلیل می شود، بنابراین کارهای بیشتری برای جمع آوری بینش های معنی دار وجود دارد. ما هیجان زده و مفتخریم که با نسل بعدی کارآفرینان فناوری عمیق در سراسر ایالات متحده، اروپا و اسرائیل کار کنیم، کسانی که از انفجار داده ها استفاده می کنند و در نهایت جهان را تغییر خواهند داد.”

تیم متشکل از چهار شریک دیگر – شانکار چاندران، رونی هفتز، فرانسیس هو و اندرو کائو – دارای چندین دهه تجربه در زمینه سرمایه گذاری و خروج از فضای فناوری عمیق است.

والدن کاتالیست متعهد است که از تجربه عملیاتی و سرمایه‌گذاری خود برای کمک به کارآفرینان در مراحل اولیه کمک کند تا با ایجاد نسل‌های بعدی کسب‌وکار، به سرعت مقیاس‌بندی و نوآوری کنند. این شرکت معتقد است که کارآفرینان قلب رشد اقتصادی و نوآوری هستند.

ما مشتاقانه منتظر مشارکت با موج بعدی رویاپردازان صنعت هستیم تا به آنها کمک کنیم [entrepreneurs] نوآوری را باز کنید و رشد را تسریع کنید. کارآفرینان موتور آینده ما هستند و Walden Catalyst برای سهیم شدن در آن سفر و کمک به بسیاری از پیشرفت‌های شگفت‌انگیز که هنوز در راه است ایجاد شد.

این شرکت روابط نزدیکی با Extreme Tech Challenge (XTC)، رقابت استارت آپی و اکوسیستمی برای کارآفرینانی دارد که به چالش های جهانی همسو با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد می پردازند. Walden Catalyst ماموریت XTC برای یافتن استارت‌آپ‌های مخرب بعدی را به اشتراک می‌گذارد که می‌توانند به مقیاس عظیمی دست یابند و در عین حال تأثیر معناداری بر روی کره زمین داشته باشند.