Wattpad در حال اصلاح برنامه سازنده خود و قابل دسترس تر کردن آن است

Wattpad در حال اصلاح برنامه سازنده خود و قابل دسترس تر کردن آن است

این شرکت روز پنجشنبه اعلام کرد که پلتفرم داستان سرایی Wattpad در حال اصلاح برنامه سازنده خود است و آن را برای نویسندگان قابل دسترس تر می کند. این شرکت می‌گوید که برنامه سازندگان Wattpad که سال گذشته راه‌اندازی شد، در مقیاس محدود و «بسیار پیچیده» بود. از زمان راه اندازی، Wattpad نزدیک به 3.8 میلیون دلار کمک هزینه از طریق این برنامه پرداخت کرده است. Wattpad قصد دارد در بقیه سال 1 میلیون دلار بیشتر بپردازد.

در زمان راه اندازی، این برنامه بر اساس اهداف نویسنده دارای سطوح مختلفی بود. با برنامه اصلاح شده، WattPad از سطوح برنامه با نیازهای مختلف، به یک سطح و تجربه برای همه افراد در برنامه تغییر می کند. این شرکت مستقر در تورنتو می‌گوید این تغییر تمرکز نویسنده را بر روی نوشته‌های خود آسان‌تر می‌کند، نه اینکه کدام سطح را هدف قرار دهد.

برای واجد شرایط بودن برای این برنامه، نویسنده باید متعهد شود که حداقل 500 کلمه در هفته بنویسد و حداقل یک داستان کامل رمان با 50000 کلمه یا بیشتر در فهرست خود داشته باشد. علاوه بر این، یک نویسنده باید حداقل یک داستان در یک ژانر واجد شرایط داشته باشد که حداقل تعداد خوانندگان درگیر را به دست آورده باشد. این شرکت یک خواننده درگیر را به عنوان کسی که در 365 روز گذشته بیش از پنج دقیقه را صرف یک داستان کرده است، حساب می کند. معیارهای خوانندگان درگیر از 9000 برای داستان عمومی تا 100 برای ترسناک متغیر است.

اگرچه برنامه جدید در حال حاضر فقط دعوت‌شده است، اما Wattpad می‌گوید معیارهای جدید آن را قادر می‌سازد تا نویسندگان بیشتری اضافه کند. Wattpad خاطرنشان می کند که این برنامه به نویسندگان این امکان را می دهد که مکث کنند و مشارکت را از سر بگیرند.

نیک اوسکوسکی، رئیس توسعه محتوا و سازنده Wattpad، در ایمیلی به TechCrunch گفت که این شرکت در حال حذف برخی از موانع ورود است تا بتواند نویسندگان بیشتری را وارد برنامه کند. برنامه اولیه فقط برای چند صد نویسنده باز بود و به محض ورود کمک هزینه ای در نظر گرفت. افراد واجد شرایط دریافت سطوح مختلفی از کمک هزینه ها بسته به سیستم ردیف بندی بودند. در برنامه جدید، این شرکت به سمت مدلی حرکت می کند که برای ابتکارات خاص نوشتن کمک هزینه می دهد.

Wattpad همچنین با برنامه نوسازی شده خالق تمرکز بیشتری بر آموزش و مربیگری نویسنده دارد. نسخه اصلی این برنامه برای نویسندگانی که تجربه بیشتری داشتند یا آثار بیشتری منتشر کرده بودند، امتیازاتی را ارائه می‌کرد، در حالی که برنامه به‌روزرسانی شده به همه نویسندگان امکان دسترسی به این منابع را می‌دهد.

همه نویسندگان در این برنامه به ابزار پاسخ سرمقاله Wattpad دسترسی خواهند داشت، که به نویسندگان اجازه می‌دهد سوالات تیم تحریریه داخلی شرکت را بپرسند. نویسندگان همچنین به ابزارها و منابع جدیدی دسترسی خواهند داشت که به رشد آنها کمک می کند، همراه با دسترسی به آموزش سرمقاله زنده و ساعات اداری. علاوه بر این، نویسندگان به جلسات فصلی دسترسی خواهند داشت که در آن شرکت اطلاعاتی را در مورد ایجاد شغل در Wattpad به اشتراک می‌گذارد.

اوسکوسکی گفت: «همه وقت، منابع و امتیاز لازم برای شرکت در کارگاه‌های نویسندگی و نشست‌های آموزشی را ندارند، بنابراین ما همین نوع جامعه، پشتیبانی و بینش را به برنامه سازندگان Wattpad می‌آوریم. ما فقط نمی‌خواهیم جایی باشیم که نویسندگان کار خود را در آنجا شروع می‌کنند، بلکه می‌خواهیم آنها در Wattpad و فراتر از آن رشد کنند و شکوفا شوند.»

برنامه جدید ابتکارات نوشتاری محدود مدتی را برای تشویق محتوای جدید در ژانرهایی که می‌خواهیم بیشتر در پلتفرم ببینیم، ارائه می‌کند. اولین مورد یک پروژه یک ساله به سبک Writing Intensive است که برای انتشار فصل‌های جدید در یک برنامه هفتگی منظم هزینه پرداخت می‌کند.