Waymo فروش سنسورهای LiDAR خودران خود به شرکت های دیگر را متوقف می کند-TechCrunch

تنها چند ماه پس از تغییر مدیرعامل ، Waymo به طور رسمی فروش سنسورهای سفارشی خود را به اشخاص ثالث متوقف می کند. این حرکت باعث می شود که شرکت رانندگی خودران متعلق به Alphabet عملیات تجاری خود را تنها در دو سال از عمر خود لغو کند. Waymo این تصمیم را تأیید کرد رویترز، و افزود که در حال حاضر بر استقرار فناوری Waymo Driver در بخشهای حمل و نقل Waymo One و Waymo Via تمرکز دارد.

این تصمیم در پی خروج مدیر عامل بلندمدت جان کرافچیک ، که توسط مدیران Waymo Tekedra Mawakana و Dmitri Dolgov جایگزین شده بود ، صورت می گیرد. برخی معتقد بودند که رویکرد عمدی Krafcik مانع از تلاش شرکت برای تجاری سازی می شود. در اوایل ماه جاری ، Waymo یک نقطه عطف 20 میلیارد مایل را در شبیه سازی طی کرد ، با 20 میلیون در جاده های عمومی. همین چند روز پیش ، robotaxis خود را برای سواران مورد بررسی در سان فرانسیسکو آورد.

وایمو شروع به فروش کرد LiDARs-فناوری اندازه گیری فاصله با پالس های نور لیزر-به شرکت هایی که در سال 2019 رقبای خودران خود را ممنوع می کنند. در ابتدا برنامه ریزی شده بود تا سنسور برد کوتاه خود (معروف به لانه زنبوری خرس لیزری) را به مشاغل رباتیک ، امنیتی و فناوری کشاورزی بفروشد. بخش ها آ فرم در وب سایت خود نیز هواپیماهای بدون سرنشین ، نقشه برداری و سرگرمی را به عنوان صنایع کاربردی لیست کرده است.

نسل پنجم فناوری راننده Waymo از طیف وسیعی از سنسورها-از جمله رادار ، لیدار و دوربینها-برای کمک به خودروهای خود در طول شبانه روز 360 درجه و حتی در شرایط آب و هوایی سخت مانند باران یا مه دیدن می کند. در حالی که آزمایش های رانندگی شبیه سازی شده و دنیای واقعی آن به آن کمک کرده است تا مجموعه داده عظیمی را که با استفاده از نرم افزارهای مبتنی بر یادگیری ماشین جمع آوری شده است ، جمع آوری کند. به گفته منابع ناشناس به نقل از رویترز، Waymo در نظر دارد از فناوری داخلی و تامین کنندگان خارجی برای LiDAR های نسل بعدی خود استفاده کند.

یادداشت ویراستار: این پست در ابتدا در Engadget ظاهر شد.