Web Roulette یک مرورگر وب اعتیاد آور و «قابل کشیدن» برای عصر TikTok است

اگر جستجوی بی‌دقت در اینترنت روش ترجیحی شما برای مبارزه با کسالت و اتلاف وقت است، سازندگان برنامه مستقل پشت برنامه فهرست کارها Clear و بازی Heads Up! محصول جدیدی دارید که می‌خواهید امتحان کنید: Web Roulette، یک برنامه مرورگر وب تلفن همراه برای iOS که برای بازه‌های توجه کوتاه دوران TikTok ساخته شده است. با انتشار نسخه اولیه، می‌توانید وب‌سایت‌های مورد علاقه خود را اضافه کنید یا از میان پیشنهادات آن انتخاب کنید، سپس در سایت‌ها انگشت خود را تند بکشید تا ببینید چه چیزی جدید است یا برنامه را تکان دهید تا یک صفحه وب شگفت‌انگیز در هنگام بروز خستگی ایجاد شود.

این تیم می‌گوید که این ایده در ابتدا به عنوان یک شوخی به آنها برخورد کرد. اما آنها به زودی متوجه شدند که ایده یک مرورگر وب “قابل کشیدن” و متزلزل که میزان دوپامین روزانه ما را ارائه می دهد، ممکن است واقعاً شایستگی داشته باشد.

منظورم این است که من در واقع بیشتر وقت خود را صرف مرور وب می‌کنم – بی‌خیال و به‌طور نیمه تصادفی بین سایت‌های مورد علاقه‌ام به عقب و جلو می‌روم، به امید چیزی تازه. شاید چیزی در اینجا وجود داشته باشد؟

تیم Impending به دلیل طراحی چندین برنامه محبوب از جمله Heads Up! برای The Ellen Degeneres Show، که هنوز یک دهه پس از عرضه آن، شماره 2 بازی پولی در ایالات متحده است. فهرست هوشمندانه کارها Clear که پس از ورود آن در سال 2012 در فضای مجازی منتشر شد و در حال کار بر روی یک به روز رسانی بزرگ است. و اخیراً، بازی محبوب همه‌گیر برای بازی با بچه‌ها، Here Kitty!، که به کودکان نوپا کمک می‌کند با جستجوی یک آیفون مخفی در خانه شما انرژی خود را بسوزانند.

برنامه جدید Web Roulette، مشابه خلاقیت های گذشته Impending، به گونه ای طراحی شده است که استفاده از آن ساده، اعتیادآور و سرگرم کننده باشد.

Web Roulette یک مرورگر وب اعتیاد آور و «قابل کشیدن» برای عصر TikTok است

اعتبار تصویر: قریب الوقوع

برای شروع، ابتدا وب‌سایت‌های مورد علاقه خود را وارد می‌کنید، یا می‌توانید از فهرست ارائه‌شده پیشنهادات، که شامل سایت‌های خبری، مانند NYT و همچنین جمع‌آوری‌کننده‌هایی مانند Google و Yahoo News، یا آن‌هایی که به موضوعات خاصی مانند فناوری اختصاص داده شده‌اند، انتخاب کنید. (TC، به عنوان مثال، ?)، فرهنگ پاپ، بازی، سبک زندگی، ورزش، تجارت، مد، و موارد دیگر. همچنین می‌توانید از میان سایت‌های اجتماعی محبوب، مانند Reddit، Pinterest، Instagram، و Twitter، یا مقاصد خرید برتر مانند Amazon، Etsy، Wirecutter و سایرین انتخاب کنید.

ما قدردانی کردیم که هیچ صفحه ثبت نامی نیز وجود ندارد که مانع استفاده از برنامه شود.

پس از تکمیل راه‌اندازی، جشن کوچکی همراه با ریختن کوفته‌ها روی صفحه‌نمایش و پیامی برای «چرخش» خواهید داشت، سپس می‌توانید برای مرور سایت‌های مورد علاقه‌تان انگشتتان را به چپ بکشید – فرآیندی که لرزش‌ها را شارژ می‌کند. یعنی هر چه بیشتر سوایپ کنید، شانس بیشتری برای تکان دادن گوشی برای یک وب سایت غافلگیرکننده دارید.

اعتبار تصویر: قریب الوقوع

در اولین استفاده چند مانع وجود دارد، به عنوان مثال، سایت‌هایی مانند اینستاگرام، توییتر یا ردیت برای ورود به سیستم درخواست می‌کنند، و برخی سایت‌ها هنوز از طریق یک بنر از شما می‌خواهند از برنامه‌شان استفاده کنید، حتی بعد از اینکه وب تلفن همراه را انتخاب کردید. نسخه اما پس از عبور از این موانع اولیه، استفاده از رولت وب آسان است زیرا تنها کاری که باید انجام دهید این است که انگشت خود را بکشید.

علیرغم سادگی، این برنامه تخصص طراحی سازندگان خود را به نمایش می گذارد، زیرا انیمیشنی که یک صفحه وب جدید را در معرض دید قرار می دهد، شبیه چیزی است که اپل ساخته است – صفحه جدید به سرعت در پیش زمینه ظاهر می شود و ظاهراً در بیشتر موارد زمان بارگذاری لازم نیست. .

با این حال، یک چالش این است که کشیدن انگشت از طریق چرخ فلک‌های عکس اینستاگرام امکان‌پذیر نیست، زیرا این حرکت ژست کشیدن انگشت را در وب رولت فعال می‌کند و یک وب‌سایت جدید به جای آن بارگیری می‌شود. همچنین اگر اشتباهی صفحه را بکشید، نمی‌توانید برای بازگشت به یک سایت به عقب حرکت کنید – فقط باید منتظر بمانید تا دوباره بچرخد.

در همین حال، اگر می‌خواهید چیزی را که می‌خوانید ذخیره کنید تا بعداً عمیق‌تر شوید، برنامه از اشتراک‌گذاری پشتیبانی می‌کند و صفحه اشتراک‌گذاری iOS را برای ارائه گزینه‌ها باز می‌کند. از اینجا، می‌توانید پیوندی به برنامه‌های دیگر، مانند پیام‌رسان‌های تلفن همراه، برنامه‌های اجتماعی، ابزارهای کلیپ‌بورد و مرورگرهای شخص ثالث (اگرچه عجیب است که Safari نیست) را به اشتراک بگذارید، یا می‌توانید پیوند را از طریق iMessage یا AirDrop برای خود یا یک دوست ارسال کنید. در میان چیز های دیگر.

این برنامه چند مزیت دیگر نیز ارائه می‌کند، مانند مسدود کردن تبلیغات داخلی و بازخورد لمسی و صوتی، اگر صدای آیفون شما زیاد باشد. مورد دوم تقریباً این احساس را ایجاد می‌کند که گویی یک بازی از خواندن وب ساخته‌اید با زنگ‌های زنگ‌زننده که تا زمانی که تمام سایت‌هایی را که ذخیره کرده‌اید مرور نکرده‌اید افزایش می‌یابد.

البته، تکان دادن سایت برای یک وب‌سایت غافلگیرکننده لذت بیشتری می‌برد، چیزی که بلافاصله ما را به یاد اولین تجربه وب StumbleUpon انداخت. لیو تأیید می کند که این یک نقطه مرجع مشترک است.

او توضیح می‌دهد: “من شنیده‌ام که برخی آن را با StumbleUpon مقایسه می‌کنند… من دوست دارم که چگونه این تجربه مرور بی‌معنایی را با ارائه راهی آسان برای کشف و کشف چیزهای جدید جالب، بهبود می‌بخشد.” بعلاوه، او می افزاید، مقداری الهام از مشاهده سایر ایده های جدید مرورگر وب به دست آمده است که در این فرآیند کمی بر Arc تازه وارد سایه انداخته است.

“[Web Roulette] یک روز شروع شد که [Impending team member] آستین [Sarner] و داشتم مرورگر Arc را بررسی می‌کردم، و او چیزی شبیه به این گفت: «این عالی است، اما من واقعاً آن را نمی‌فهمم. 20 میلیون دلار بودجه؟ لیو می‌گوید: ما می‌توانیم یک تجربه ساده‌تر و بهتر از مرور تلفن همراه در یک بعد از ظهر ایجاد کنیم. (Arc می گوید بیش از 17 میلیون دلار جمع آوری کرده است، اما شما این ایده را دریافت می کنید.)

طی چند ماه آینده، هر زمان که لیو از آرک نام می‌برد، سارنر همین احساس را تکرار می‌کرد.

«…یک روز در ماشینی بودیم که در ترافیک گیر کرده بود و من به نوعی به شوخی پیشنهاد دادم، چه می‌شود، اگر مرورگری تقریباً بدون رابط کاربری و کاملاً تصادفی باشد، مانند روشی که من بی‌خیال اینترنت را روی رایانه‌ام چک می‌کنم. لیو می گوید. او می‌افزاید: «فکر نمی‌کنم من تنها کسی باشم که از اعتراف مقداری از وبگردی من این نوع بررسی بی‌معنایی اینترنت است، خجالت نمی‌کشم، بنابراین این ایده نیمه شوخی، حقیقت و محتوای واقعی داشت. .

(لیو توضیح می‌دهد که فکر می‌کند Arc باحال است و از افراد خلاق کار می‌کند، اما دیدگاه Impending تمایل دارد «اسباب‌بازی‌تر و ساده‌تر» و خوب، «ایندی» باشد.)

در حالی که Impending اضافه کردن حدود 10 وب سایت را برای بهترین تجربه توصیه می کند، می توانید در مجموع تا 20 سایت اضافه کنید. اگرچه مصرف‌کنندگان اخبار سنگین هنوز هم ممکن است ترجیح دهند اخبار خود را از طریق یک جمع‌آوری اختصاصی مانند Apple News یا یک خواننده RSS مانند Feedly دریافت کنند، Web Roulette برای کسانی که راحت‌تر با وب درگیر می‌شوند منطقی است، شاید بین برگه‌های باز مرورگر به این طرف و آن طرف بروند. . یا به عنوان یک اتلاف وقت کلی برای هر کسی که به دنبال پر کردن چند دقیقه بدون نیاز به پرش در وب‌سایت‌ها و برنامه‌های مختلف است، کار می‌کند.

اعضای تیم قریب الوقوع فیل ریو، آستین سارنر، تاماس زسار و دیوید لانهام، اپلیکیشنی را توسعه دادند که قبلا تیزینگ قبل از راه اندازی از طریق توییتر Clear.

همانطور که Impending آن را دوبله می کند (معروف به نسخه 0.1) این برنامه همچنان یک “حداقل محصول سرگرم کننده” است.

در حال حاضر، برنامه برای دانلود و استفاده رایگان است، اما این شرکت در حال بررسی استراتژی‌های احتمالی درآمدزایی است، مانند شارژ برای اضافه کردن بیش از 20 سایت، به عنوان مثال. با این حال، ریو می‌گوید که این برنامه «پروژه پرهزینه‌ای نیست» بنابراین ممکن است از این برنامه برای تبلیغ محصولات دیگر مانند ایجاد علاقه در Clear استفاده کنند.

وب رولت در اپ استور آیفون موجود است.