Wefox با هدف سودآوری، بودجه جدیدی را با ارزش 4.5 میلیارد دلار تضمین می کند

Wefox، استارت‌آپ آلمانی insurtech، دور جدید سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران فعلی را بسته است. مبلغ بودجه هیچ کس را تحت تأثیر قرار نمی دهد زیرا این شرکت توانست 55 میلیون دلار تضمین کند. این را می‌توان به‌عنوان تمدید دور 400 میلیون دلاری سری D در نظر گرفت زیرا Wefox توانست همان ارزش 4.5 میلیارد دلاری را حفظ کند.

این واقعیت که Wefox هنوز 4.5 میلیارد دلار ارزش دارد نکته جالبی است. بسیاری از استارت‌آپ‌ها در تلاش برای افزایش دورهای مالی هستند یا باید ارزش خود را کاهش دهند. علاوه بر این سرمایه گذاری سنتی سهام، Wefox همچنین 55 میلیون دلار در یک تسهیلات اعتباری گردان از جی پی مورگان و بارکلیز تضمین کرد.

به عنوان یادآوری، Wefox محصولات بیمه را از طریق کارگزاران داخلی و خارجی بیمه به فروش می رساند. برخلاف رقیب آلمانی خود Getsafe، به استراتژی توزیع مستقیم به مصرف کننده متکی نیست. این مدل بسیار خوب مقیاس شده است زیرا Wefox اکنون 4000 شریک توزیع دارد.

اخیراً Wefox شرکت بیمه خود را راه اندازی کرده است – Wefox Insurance. به این ترتیب شرکت می تواند محصولات بیمه ای خود را بدون اتکا به شرکت های بیمه شخص ثالث طراحی و به فروش برساند.

من با جولیان تیکه (تصویر بالا) یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل شرکت صحبت کردم تا درباره استراتژی فعلی شرکت صحبت کنم. مهمترین منبع درآمد Wefox، تجارت توزیع آن است. Teicke گفت: «در سمت توزیع، ما در حال حاضر سودآور هستیم.

ما حدود 300 شرکت بیمه داریم که با آنها کار می کنیم. این همه از شرکت های بیمه بزرگ در P&C است [property and casualty]، زندگی و سلامتی. سپس، ما بیمه‌گر خودمان را داریم. بخش عمده ای از درآمد حاصل از تجارت توزیع ما است. اگر به حجم کل حق بیمه روی پلت فرم نگاه کنید، حدود 2 میلیارد یورو است. 200 میلیون یورو از آن سال گذشته بیمه خود ما و مابقی بیمه شخص ثالث بوده است.

وقتی نوبت به تسهیلات اعتباری می‌رسد، جولیان تیکه به من گفت که می‌توان از آن برای خرید استفاده کرد. Wefox در حال حاضر در شش بازار اروپایی (آلمان، سوئیس، اتریش، ایتالیا، لهستان و هلند) فعالیت می کند. این شرکت قصد دارد با به دست آوردن یک تجارت توزیع بیمه امیدوارکننده، ادغام آن و توسعه آن، به بازارهای جدید – مانند فرانسه، اسپانیا یا بریتانیا – گسترش یابد.

تمرکز مجدد بر توزیع

18 ماه پیش دیدیم که دنیا در حال تغییر است. سپس تصمیمات زیادی در مورد نظم مالی گرفتیم که اکنون نتیجه داده است. ما توانستیم در سه ماهه اول درآمد خود را دو برابر کنیم و حاشیه سود خود را دو برابر کنیم. او سه ماهه اول 2023 را با سه ماهه اول 2022 مقایسه می کند.

به همین دلیل است که تجارت بیمه شخص اول Wefox در مقایسه با تجارت توزیع از اولویت برخوردار است. ما عمدتاً روی رشد خط برتر متمرکز بودیم [of Wefox Insurance] تیکه گفت – و ما آن را متوقف کردیم. این شرکت اکنون بر بازارهایی متمرکز شده است که به خوبی می شناسد. در سمت توزیع، شرکت در حال حاضر در حال توسعه شبکه ای از شرکای وابستگی است تا بتوانند محصولات بیمه را در پیشنهادات خود تعبیه کنند.

«وقتی ماشینی می‌خرید، یک بیمه ماشین در بالا دریافت می‌کنید. وقتی دوچرخه الکترونیکی می‌خرید، یک بیمه دوچرخه الکترونیکی نیز دریافت می‌کنید. این بسیار شبیه به تجارت کارگزاری ما است. Teicke گفت: این هزینه های جذب مشتری را برای ما کاهش می دهد.

سرمایه گذاری در حال انجام در بیمه Wefox همچنان برای محصول بعدی این شرکت مفید خواهد بود. در سال آینده، این شرکت قصد دارد پشته فناوری خود را منتشر کند تا سایر شرکت های بیمه بتوانند محصولات بیمه ای ایجاد کنند، عملکرد را در زمان واقعی مدیریت کنند و با استفاده از API به ادعاها رسیدگی کنند. اساسا، Wefox می خواهد با این بازی پلتفرم به خدمات وب آمازون بیمه تبدیل شود.

از جولیان تیکه پرسیدم که آیا Wefox با این هدف نهایی تبدیل به یک شرکت بیمه شده است. «این اصلاً برنامه نبود. وقتی شروع کردیم، هیچ سرنخی نداشتیم. فقط روز به روز و قدم به قدم آن را پیش بردیم. بیمه صنعت سختی است و بسیار کند است. واقعاً ایجاد تفاوت در مقیاس بسیار کند است. وقتی به شرکت‌های بیمه نگاه می‌کنید، 99 درصد از کسب‌وکار آنها در حال حاضر – 1 درصد چیزی است که اساساً باید برای آن بجنگند.

«هیچ فوریتی برای تغییر وجود ندارد. و به همین دلیل ساختن یک بازیکن مخل جدید در بیمه کار آسانی نیست. و من احساس کردم که باید بفهمیم توزیع چگونه کار می کند، بیمه چگونه کار می کند. هر بیمه گر باید دیجیتال شود. وی افزود: یک شرکت زیرساخت دیجیتال برای شرکت های بیمه وجود خواهد داشت.

به طور خلاصه، Wefox در حال ساده سازی فعالیت های موجود خود برای رسیدن به سوددهی در همه زمینه ها (توزیع و بیمه) در سریع ترین زمان ممکن است. در عین حال، در حال بررسی این تجارت پلتفرم جدید است با این امید که در طول زمان به مهمترین تجارت تبدیل شود.