Wellthy 25 میلیون دلار به دست می آورد تا به مراقبین کمک کند که کمتر تحت فشار قرار بگیرند

به دلیلی به آن نسل ساندویچ می گویند.

میلیون‌ها نفر در ایالات متحده با بالا رفتن سن یا مقابله با بیماری‌ها از والدین مراقبت می‌کنند. نیازهای همیشگی مراقبت، اغلب در حین کار و تربیت کودکان به طور همزمان، می تواند تلفات زیادی داشته باشد.

این غیرمعمول نیست که مراقبین در حین رسیدگی به پیچیدگی های اداری و لجستیکی مراقبت از والدین احساس غمگینی کنند. خوب استارت آپی است که با هدف کمک به مراقبان برای مقابله با تمام جنبه های مسئولیت های مختلف خود با ارائه خدمات به عنوان یک “دربان مراقبت با فناوری فعال” مجهزتر است. بنیانگذار آن، لیندسی حقوقدان-روزنر، از نزدیک می‌داند که مراقبت چقدر می‌تواند چالش برانگیز باشد. او 28 سال را به عنوان مراقب اصلی مادرش که مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس بود گذراند. در آن زمان، او همچنین به عنوان یک مدیر بازاریابی در مایکروسافت شغل تمام وقت داشت.

Wellthy 25 میلیون دلار به دست می آورد تا به مراقبین کمک کند که کمتر تحت فشار قرار بگیرند

اعتبار تصویر: خوب

Jurist-Rosner Wellthy را در سال 2015 تأسیس کرد (در واقع این استارتاپ در آن سال به عنوان یک شرکت کننده در بتلفیلد در TechCrunch Disrupt راه اندازی شد) برای کمک به دیگرانی مانند خودش که در کار شعبده بازی و مراقبت بودند. در ابتدا، این شرکت خدمات خود را مستقیماً به مصرف‌کننده ارائه می‌کرد، اما تا سال 2017، کار خود را با کارفرمایان آغاز کرد تا کسب‌وکارها بتوانند هزینه Wellthy را به عنوان مزایای کارمندان پوشش دهند. شرکت هایی مانند Salesforce و Snap بلافاصله ثبت نام کردند.

Wellthy با استخدام افراد «ماهر»، که بسیاری از آنها مددکار اجتماعی هستند، کار می‌کند و آنها را با خانواده‌ها هماهنگ می‌کند تا در مواردی مانند گرفتن نوبت‌های بعدی با پزشک، تأمین حمل‌ونقل برای آن قرار ملاقات‌ها و تهیه تجهیزات و لوازم مورد نیاز به آنها کمک کند.

Jurist-Rosner گفت: “هدف این است که زندگی آنها را بهتر و آسانتر کنیم، اما همچنین به صرفه جویی در پول کمک کنیم.” “مراقبت بسیار گران و مبهم است – و دسترسی یک مسئله است.”

کارفرمایان علاقه مند به کمک به کارکنان خود در مراقبت هستند، زیرا یکی از دلایلی که افراد نیروی کار را ترک می کنند، به دلیل تلاش برای مراقبت از عزیزانشان است.

Jurist-Rosner گفت: “این یک موضوع غیر معمول نیست و در عین حال بسیار مورد بحث قرار گرفته است.” “به نظر می رسد که سلامت روان و سلامت زنان توجه شایسته ای را به خود جلب کرده است، اما مراقبت هنوز واقعاً تحت نظر است.”

Jurist-Rosner گفت که Wellthy در سال 2020 پس از شیوع بیماری همه گیر کووید-19، شاهد “انفجار” بود، زیرا مراقبت حتی چالش برانگیزتر شد “و کارفرمایان در حال کشف این بودند که چگونه می توانند به بهترین شکل از کارمندان حمایت کنند.” افاز 2019 تا 2022 تعداد زندگی های تحت پوشش خوب مزایا از حدود 100000 به 2 میلیون افزایش یافت. و در حالی که این شرکت از افشای ارقام درآمد سخت خودداری کرد، Jurist-Rosner می گوید که از سال 2019 تا 2022 شاهد رشد 17 برابری درآمد بوده است.

امروزه Wellthy با برنامه های بهداشتی و صدها شرکت از جمله کار می کند 30 نفر از 500 کارفرمای Fortune، شش نفر از 10 کارفرمای برتر و مشاغلی مانند بهترین خرید، سیسکو و هیلتون. برای حمایت از رشد مستمر، Wellthy فقط 25.5 میلیون دلار سرمایه جذب کرد. این استارتاپ در تلاش برای گسترش عرضه های خود، Lantern، یک شرکت عام المنفعه است که در سال 2018 تأسیس شد و راهنمایی هایی را برای افراد و خانواده ها در مسیر زندگی قبل و بعد از مرگ ارائه می دهد.

Wellthy هنوز هم یک تجارت خصوصی دارد اما آن را تبلیغ نمی کند. اساساً وجود دارد تا اگر یک کارمند شرکتی را ترک کند که برای دسترسی به خدمات Wellthy پول پرداخت کرده است، همچنان می تواند کمک بگیرد.

در مجموع از زمان شروع، Wellthy کمی بیش از 77 میلیون دلار جمع آوری کرده است. آخرین تامین مالی آن یک دور افزایشی بود، اما Jurist-Rosner گفت که این چیزی نیست که شرکت روی آن متمرکز شده است.

بنیانگذار و مدیر عامل لیندسی ژوریست-روزنر به همراه والدینش. اعتبار تصویر: خوب

او گفت: «این یک افزایش فرصت طلبانه برای ما بود. ما کارهای زیادی در بخش فناوری برای حمایت از رشد خود داریم و در حال راه اندازی با برخی از شرکت های بیمه سلامت هستیم. بنابراین، حرکت زیادی وجود دارد که می‌خواستیم بتوانیم با سرمایه‌گذاری واقعی به حمایت خود ادامه دهیم.»

پشتیبانان قبلی هرست و الدریج به طور مشترک تامین مالی را رهبری کردند (هر دو نیز از مشتریان Wellthy هستند)، که شامل مشارکت حامیان جدید Citi Impact Fund، Cercano Management (صندوق خانواده پل آلن) و Stardust Equity و حامیان فعلی مانند ReThink Impact بود.

در حال حاضر، Wellthy مستقر در نیویورک حدود 350 کارفرما دارد که 90٪ آنها تمام وقت هستند.

تاد بوهلی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل الدریج، بیelieves Wellthy به هر دو کمک کرده است تعریف و هدایت نوآوری در بازار مراقبت

رایان علم، معاون ارشد صندوق تاثیر سیتی، خاطرنشان می کند که از هر پنج بزرگسال در آمریکا یک نفر مراقب است.

این عدد بزرگی است که تنها در چند دهه آینده رشد خواهد کرد.» «هرکسی که مراقب یکی از عزیزانش بوده است، احتمالاً به شما خواهد گفت که این یکی از سخت‌ترین مشاغلی است که تا به حال داشته‌اند. در واقع، مردم به دلیل اینکه با چالش های مراقبت در خانه دست و پنجه نرم می کنند، با نرخ های نگران کننده ای از نیروی کار خارج می شوند. Wellthy رهبر بازار در حل آن است و این یک امتیاز است که از ماموریت آنها حمایت کنیم.