WhatsApp API کسب و کار خود را برای سرعت بخشیدن به پذیرش – TechCrunch به ابر می آورد

واتس‌اپ امروز آزمایش بتا نسخه جدیدی از واتس‌اپ بیزینس API مبتنی بر ابر را آغاز می‌کند که در زیرساخت شرکت مادر فیسبوک میزبانی می‌شود. این شرکت ادعا می‌کند که با انتقال به فضای ابری، زمان راه‌اندازی برای ادغام با API از هفته‌ها به چند دقیقه کاهش می‌یابد، بنابراین کسب‌وکارها می‌توانند سریع‌تر به پلتفرم API واتس‌اپ منتقل شوند تا با مشتریان خود که برای دریافت پیام‌های خود انتخاب کرده‌اند ارتباط برقرار کنند. .

این شرکت در چند سال گذشته به طور پیوسته در حال ایجاد Business API خود بوده است تا به یکی از راه‌های کلیدی درآمدزایی اپلیکیشن پیام‌رسان رایگان از خدمات خود تبدیل شود. امروزه کسب و کارها به واتس اپ به ازای هر پیام پرداخت می کنند، با نرخ هایی که بر اساس تعداد پیام های ارسال شده و منطقه متفاوت است. در حال حاضر، صدها هزار کسب‌وکار بزرگ‌تر API موجود (غیر مبتنی بر ابر) را اتخاذ کرده‌اند، از جمله برندهایی مانند Vodafone، Coppel، Sears Mexico، BMW، KLM Royal Dutch Airlines، Iberia Airlines، Itau Brazil، iFood و Bank Mandiri. دیگران.

این نسخه قدیمی‌تر API همچنان پشتیبانی می‌شود و واتس‌اپ در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای مجبور کردن آنها به تغییر نسخه جدید مبتنی بر ابر ندارد. استفاده از هر دو API رایگان است.

به طور کلی، کسب‌وکارهایی که از WhatsApp Business API استفاده می‌کنند با ارائه‌دهنده راه‌حل‌هایی مانند Zendesk یا Twilio کار می‌کنند که به تسهیل یکپارچه‌سازی API با سیستم‌های باطن مشتری کمک می‌کنند. در این موارد، WhatsApp اغلب تنها بخشی از استراتژی ارتباط با مشتریان شرکت است. همچنین ممکن است ارتباطات با مشتریان را به کانال‌های دیگر، مانند پیامک یا سایر برنامه‌های پیام‌رسان، ایمیل و غیره هدایت کنند. اما این فرآیند یکپارچه سازی API، از نظر تاریخی، زمان برده است – حتی تا چند هفته، یا به طور بالقوه، حتی یک ماه.

با توجه به سرعت بخشیدن به تغییر خرید آنلاین که پیش از کووید در حال انجام بود، همه‌گیری، بسیاری از شرکت‌ها نمی‌خواهند هنگام راه‌اندازی و اجرای سیستم‌های جدید آنقدر منتظر بمانند.

API مبتنی بر ابر جدید با ارائه فرآیند یکپارچه‌سازی فنی بسیار آسان‌تر و در نتیجه سریع‌تر، کارها را در این زمینه ساده‌تر می‌کند.

در ابتدا، آزمایش‌کنندگان بتا برای API جدید شامل چند ده شریک ارائه‌دهنده راه‌حل واتس‌اپ، مانند Zendesk در ایالات متحده، Take in برزیل و MessageBird در اتحادیه اروپا خواهند بود.

Mike Gozzo معاون تولید Zendesk در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: Cloud API گام بزرگی در کاهش پیچیدگی استفاده از WhatsApp برای ارائه‌دهندگان خدمات مانند ما و مشتریان ما است. او افزود: «نداشتن نگرانی در مورد میزبانی مشتریان واتس‌اپ به ما این امکان را می‌دهد که بهتر روی پشتیبانی از بسیاری از ویژگی‌های غنی موجود از طریق API تمرکز کنیم.»

راه اندازی در زمانی انجام می شود که نحوه ارتباط مردم با مشاغل در حال تغییر است. امروزه بیش از 175 میلیون کاربر واتس اپ هر روز به یک کسب و کار پیام می دهند و این روند رو به رشد است – به ویژه در بازارهای غیر آمریکایی مانند هند، برزیل و اندونزی، WhatsApp یادداشت می کند. به طور گسترده تر، واتس اپ در حال مشاهده تقاضای مصرف کنندگان برای تغییر به سمت پیام رسانی به جای استفاده از شماره های 1-800 است که در آن آنها باید سیستم های تلفن را هدایت کنند و در حالت انتظار قرار گیرند. این برای مشتریان آزاردهنده است. و مراکز تماس نیز ممکن است برای مشاغل گران باشد.

نظرسنجی خود واتس اپ که در سال گذشته انجام شد، نشان می دهد که کاربرانش به پیام رسانی نسبت به تماس ها ترجیح می دهند. این نشان داد که 75 درصد از کاربران در برخی از بزرگترین کشورهای آن گفته اند که می خواهند از طریق پیام رسانی با مشاغل ارتباط برقرار کنند. و 68٪ گفتند که “احتمال بیشتری دارد” تجارت کنند یا از کسب و کاری خرید کنند که می توانستند از طریق پیام با آن تماس بگیرند.

واتس اپ به شکل دیگری نیز از این روند استفاده کرده است. جریان درآمد قابل توجه دیگر آن شامل تبلیغات کلیک به چت است که در فید خبری فیس بوک یا اینستاگرام ظاهر می شود، که به مشتریان راهی برای ارسال پیام به یک تجارت در واتس اپ با کلیک یک دکمه ارائه می دهد.

در همین حال، این شرکت با اپلیکیشن تجاری واتس‌اپ خود به بازار کسب‌وکارهای کوچک می‌پردازد، که به فروشگاه‌های محلی، مانند مادر و پاپ، اجازه می‌دهد تا برای دسترسی به مشتریان آنلاین شوند. اکنون پس از راه اندازی در سال 2018 به 50 میلیون کاربر در سراسر جهان رسیده است.

قبل از راه‌اندازی Cloud API امروز، WhatsApp روی بهبودهای API دیگر کار می‌کرد. اینها شامل امکان پاسخگویی سریع‌تر به پیام‌های ورودی به کسب‌وکارها و پشتیبانی از انواع مختلف پیام‌ها، مانند هشدارهای خارج از انبار، برای مصرف‌کنندگانی بود که انتخاب کردند. برای مثال، کارت پرواز را برای یک پرواز دریافت کنید.)

این شرکت می‌گوید مشتریانی که از کسب‌وکارها ارتباطات دریافت می‌کنند، یک پیام اطلاعاتی را در بالای مکالمه خود می‌بینند که به آنها اطلاع می‌دهد که این تجربه متفاوت از پیام‌رسانی با دوستان یا خانواده (که کاملاً رمزگذاری شده است) است. مشتریان همچنین می توانند بسته به آنچه که کسب و کار از آن پشتیبانی می کند، به روش های مختلفی به ارتباطات پایان دهند. آنها ممکن است بتوانند فقط با ارسال پیامک برای توقف یا بازدید از وب سایت شرکت برای ایجاد تغییر، انصراف دهند. اما ساده ترین راه ممکن است فقط مسدود کردن کسب و کار در برنامه باشد.

Cloud API در یک نسخه بتا محدود از امروز با شرکای منتخبی که اولین مشتریان خود را در روزهای آینده وارد خواهند کرد، وارد می‌شود.

با این حال، WhatsApp قصد دارد API را برای سایر ارائه دهندگان راه حل و برای مشاغلی که مستقیماً از سال 2022 شروع می شود، باز کند.