WireMock 6.5 میلیون دلار برای کمک به توسعه دهندگان در ساخت و آزمایش APIهای ساختگی دریافت می کند

از آنجایی که توسعه‌دهندگان با تعداد فزاینده‌ای از APIهای شخص ثالث کار می‌کنند، به ابزاری نیاز دارند که آن APIها را برای اهداف آزمایشی مورد تمسخر قرار دهد بدون اینکه در واقع دروازه API را فعال کند. APIهای ساختگی رفتار APIها را منعکس می کنند و به توسعه دهندگان اجازه می دهند آنها را در محیط sandbox آزمایش کنند.

WireMock در سال‌های اخیر به عنوان یک ابزار منبع باز محبوب برای تمسخر API ظاهر شده است و سال گذشته، بنیانگذار پروژه Tom Akehurst با Uri Maoz همکاری کرد تا شرکتی با همین نام را بر اساس پروژه منبع باز راه‌اندازی کند. آنها یک سرویس ابری مدیریت شده به نام WireMock Cloud ایجاد کردند و امروز سرمایه گذاری اولیه 6.5 میلیون دلاری را اعلام کردند.

مائوز که به عنوان مدیر عامل استارت‌آپ فعالیت می‌کند، می‌گوید که با ایجاد یک مدل ساختگی، می‌توانید با خیال راحت سناریوهای مختلف را بدون استفاده از API انجام دهید. او به TechCrunch گفت: «اکنون شما محیطی دارید که در آن می‌توانید به تمام APIهایی که به آن‌ها وابسته هستید دسترسی داشته باشید، اما بدون وابستگی به API واقعی شخص ثالث، زیرا همه چیز بر خلاف ساختگی کار می‌کند.

علاوه بر این، ماک‌ها پویا هستند، بنابراین می‌توانید در برابر موارد استفاده مختلف تست کنید، بدون اینکه واقعاً API را فعال کنید تا زمانی که آماده راه‌اندازی برای کاربران شوید.

راه‌های مختلفی برای ایجاد ماک‌های API در WireMock وجود دارد، از جمله ایجاد دستی آن، وارد کردن مشخصات API یا استفاده از SDK ابزار برای خودکار کردن فرآیند. در نهایت، می تواند ترافیک API را ضبط کند تا ببیند چگونه کار می کند.

با این روش نهایی، WireMock Cloud نحوه تعامل یک برنامه با یک API زنده را با ضبط ترافیک بین آنها مشاهده می کند تا بفهمد که API چه کاری انجام می دهد. سپس پلتفرم به طور خودکار یک API ساختگی را بر اساس آنچه از ترافیک زنده یاد گرفته است ایجاد می کند.

آکهورست که مدیر ارشد فناوری است، اولین نسخه از پروژه منبع باز WireMock را در سال 2011 به عنوان یک پروژه جانبی ایجاد کرد. طبق گفته Maoz، نسخه منبع باز در طول سال بسیار محبوب شده است و امروزه 4 میلیون بار در ماه دانلود می شود. سال گذشته این دو مرد تصمیم گرفتند یک شرکت راه اندازی کنند و یک نسخه ابری مدیریت شده از WireMock بسازند.

علاوه بر نسخه منبع باز، که هر کسی می تواند آن را دانلود کند، یک لایه رایگان از ابر مدیریت شده وجود دارد که Maoz می گوید برای همیشه رایگان خواهد بود. دلیل این استراتژی دوگانه به این دلیل است که بنیانگذاران دریافتند که کار کردن با منبع باز برای همه راحت نیست و همچنان می‌خواستند راهی برای توسعه دهندگان فراهم کنند تا محصول را بدون پرداخت هزینه امتحان کنند.

او گفت: “ما نسخه “رایگان برای همیشه” داریم زیرا واقعاً معتقدیم که مشتریان باید بتوانند محصول را امتحان کنند و برخی از مشتریان حتی با نسخه منبع باز آشنا نیستند و می خواهند محصول را امتحان کنند.”

این شرکت در حال حاضر حدود 100 مشتری با استفاده از نسخه پولی، از جمله IBM، NIH و Intuit به همراه 10 کارمند دارد. مائوز می‌گوید که قصد دارند در سال آینده حجم خود را دو برابر کنند، و همانطور که انجام می‌دهند، او می‌گوید تنوع همیشه برای او اولویت بوده است و همچنان که موج بعدی کارمندان را استخدام می‌کند، ادامه خواهد داشت.

ما در حال حاضر یک شرکت کوچک هستیم، اما این موضوع مهمی است که در شرکت‌های قبلی‌ام، جایی که تیم‌های بزرگی را مدیریت می‌کردم، به آن توجه می‌کردم. بنابراین قطعاً این چیزی است که برای ما مهم است و همانطور که رشد می کنیم به آن توجه می کنیم.»

سرمایه گذاری اولیه امروز توسط Ridge Ventures با مشارکت First Rays Venture Partners، Scribble Ventures و چندین سرمایه گذار فرشته ناشناس انجام شد.