Wisetack 40 میلیون دلار بسته می شود تا خدمات فعلی “اکنون بخرید ، بعداً پرداخت کنید”-TechCrunch

هم اکنون خرید کنید ، پرداخت بعداً در سطح جهانی در حال افزایش است – با گسترش شرکت های مختلف و در نقاط مختلف جهان ، مانند آفریقا ، آمریکای لاتین و آسیا.

در ایالات متحده ، Affirm و Klarna بازیگران بزرگی هستند و Square اخیراً برنامه های خود برای خرید Afterpay را اعلام کرده است که در اینجا نیز به دنبال رشد است.

خرید سنتی ، پرداخت بعدا (BNPL) به مصرف کنندگان این امکان را می دهد که به صورت اقساط در محل فروش ، به صورت آنلاین یا به طور فزاینده ، به صورت شخصی نیز پرداخت کنند. اما حتی در داخل کشور ، توانایی پرداخت اقساطی فراتر از تجارت الکترونیکی و خرده فروشی است.

ویسکت یک استارتاپ است که خرید را به ارمغان می آورد ، بعداً به خدمات حضوری پرداخت می کند. و فقط 45 میلیون دلار در دور بودجه سری B به رهبری Insight Partners جمع آوری کرد.

حامیان فعلی Greylock Partners و Bain Capital Ventures نیز در تأمین مالی شرکت کردند و مجموع سرمایه این شرکت را از زمان تأسیس در سال 2018 به 64 میلیون دلار رساند. آخرین دور تنها شش ماه و نیم پس از آن است که Wisetack اعلام کرد 19 میلیون دلار در دورهای بعدی و سری A خود جمع آوری کرده است که هر دو توسط Greylock هدایت می شدند.

به طور خلاصه ، استارتاپ مستقر در سان فرانسیسکو به مشاغل شخصی کمک می کند تا به مصرف کنندگان کمک مالی کنند. Wisetack اولین شرکتی نیست که این کار را انجام می دهد ، اما به گفته بنیانگذار و مدیرعامل Bobby Tzekin ، آنچه آن را متفاوت می کند این است که در واقع گزینه های تأمین مالی را در پلتفرم های نرم افزاری که مشاغل قبلاً ایجاد کرده اند و در عملیات خود از آنها استفاده می کنند ، قرار می دهد.

تمرکز آن بر مشاغل مبتنی بر خدمات ، مانند پیمانکاران HVAC یا لوله کش است. به عنوان مثال ، اگر واحد AC شما خاموش شود و هزینه تعویض آن هزاران دلار باشد ، اگر پیمانکار API Wistack را در سایت خود تعبیه کرده باشد ، می توانید هزینه آن را به صورت اقساط پرداخت کنید.

تا کنون ، Wisetack با همکاری با مشاغل عمودی SaaS مانند Housecall Pro و Jobber توانسته به سرعت رشد کند. این شرکت ها تأمین مالی مصرف کننده را به مشتریان خود ارائه می دهند که شامل ده ها هزار متخصص خدمات خانه است.

به نظر می رسد Wisetack یک شکاف را پر می کند. تا کنون در سال 2021 ، درآمد و حجم وام خود را “بیش از 10 برابر” نسبت به سال 2020 افزایش داده است. و به گفته تزکین ، با هزاران تاجر کار می کند.

مدیر اجرایی در سال 2018 کار خود را برای شروع Wisetack ترک کرد زیرا احساس می کرد “به طور واضح یک نیاز عظیم” وجود دارد و با لیز اودونل و مایکولا کلیمنکو همکاری کرد. (که یکی از بنیانگذاران و CTO در VaroMoney ، هلدینگ بانک Varo بود).

با سرمایه جدید خود ، Wisetack قصد دارد به سایر خدمات عمودی مانند تعمیر خودرو ، خدمات پزشکی انتخابی ، دندانپزشکی و دامپزشکی و حقوقی گسترش یابد. همچنین قصد دارد در سال آینده تیم 40 نفره خود را دو برابر کند.

برای تسکین ، این فرصت بسیار زیاد است.

اکثر مشاغل خدماتی SMB هستند که خدمات رسانی به آنها در مقایسه با بازیگران بزرگ تجارت الکترونیکی دشوارتر بوده است. بر این اساس آمریکایی ها بیش از 400 میلیارد دلار در سال صرف نوسازی و تعمیرات مسکن می کنند گزارش هارواردبه و بازار خدمات تعمیر و نگهداری خودرو ایالات متحده پیش بینی می شود به 250 میلیارد دلار برسد تا سال 2026 ، از 201 میلیارد دلار در سال 2020.

و در حالی که متوسط ​​معامله آنلاین BNPL چند صد دلار است ، خریدهای انجام شده برای مشاغل مبتنی بر خدمات به طور متوسط ​​نزدیک به 4000 تا 5000 دلار است.

مدیر عامل معتقد است که خرید کن ، پرداخت بعدا می تواند جذابتر از پرداخت چنین خریدهایی با کارت اعتباری باشد ، به چند دلیل. به عنوان یک ، مصرف کنندگان این امکان را دارند که اقساطی را از سه ماه تا 60 ماه پرداخت کنند.

وی گفت: “این بدان معناست که خرید تجهیزات بهتر از نظر قیمت مقرون به صرفه است زیرا می توانند هزینه ها را در طول زمان افزایش دهند.”

همچنین ، میزان پرداخت آنها به مرور زمان در زمان خرید مشخص می شود ، در حالی که هنگام پرداخت با کارت اعتباری ، مبلغ بسته به نرخ بهره و مدت زمان بازپرداخت پول ممکن است متفاوت باشد. به

تزکین گفت ، این شرکت با دریافت هزینه پردازش از تجار و همچنین دریافت سود از مصرف کنندگان – که بسته به میزان اعتبار آنها می تواند از 0 تا 29 درصد باشد – درآمد کسب می کند.

وی افزود: “اما کارت های اعتباری سود مرکب دریافت می کنند ، در حالی که ما سود ساده دریافت می کنیم.”

ربکا لیو-دویل ، مدیر اصلی Insight Partners ، Wisetack را “برجسته در صنعت” توصیف می کند.

Wisetack دارای یک پلتفرم متمایز برای BNPL تعبیه شده است که برای رسیدگی به موارد استفاده که هم پیچیده تر هستند و هم کمتر از تجارت الکترونیکی خدمات رسانی می کنند ، ساخته شده است. ”