Woven Capital، Nvidia از فناوری اعتبارسنجی خودروی خودمختار Foretellix پشتیبانی می کند

استارت‌آپ‌هایی که به‌طور کامل روی خودروهای بدون راننده کار می‌کنند، ممکن است دیگر آن نوع پیشنهادهای 9 رقمی خرید یا تأمین مالی را که چند سال پیش رایج بود، جذب نکنند. اما هنوز بخش‌هایی در بخش فناوری خودروهای خودکار وجود دارد که توجه و سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران استراتژیک را به خود جلب کرده است.

بتی برایانت، یکی از مدیران وون کپیتال، صندوق رشد تویوتا، به TechCrunch گفت: «ما به دنبال راه‌حل‌هایی هستیم که بتوانند در پشته ابزار خودمان ادغام شوند. «بنابراین شرکتی که می‌تواند منویی از گزینه‌ها را ارائه دهد یا فقط یک قطعه خاص از پشته را به جای یک شرکت کامل پشته ارائه کند، که برایانت می‌گوید «دیگر واقعاً مدل یا راه‌حل جذابی برای OEM ها نیست».

یکی از این شرکت‌هایی که Woven به صورت استراتژیک در آن سرمایه‌گذاری کرده است، فورتلیکس است، یک استارت‌آپ اسرائیلی که ابزارهایی را برای تأیید فناوری خودروهای خودران در هر سطحی در اختیار شرکت‌های دیگر قرار می‌دهد. برایانت می‌گوید این قابلیت برای اعتبارسنجی ایمنی ضروری است، به طوری که شرکت‌ها می‌توانند در واقع همه چیز را از سیستم‌های کمک راننده پیشرفته سطح 2 (ADAS) تا فناوری خودکار سطح 4، تجاری‌سازی و مقیاس‌بندی کنند.

(طبق گفته انجمن مهندسان خودرو (SAE)، سیستم‌های سطح 2 دو عملکرد اصلی را خودکار می‌کنند – حفظ سرعت و فاصله در بزرگراه و نگه‌داشتن وسیله نقلیه در خط – و همچنان یک راننده انسانی در همه زمان‌ها در حلقه هستند. سیستم‌های سطح 4 به این معنی که وسیله نقلیه می تواند تمام جنبه های رانندگی را در شرایط خاص بدون دخالت انسان اداره کند.)

Woven Capital در کنار Nvidia و Atrofin VC در اولین بسته شدن سری C 43 میلیون دلاری Foretellix که توسط 83North رهبری می شد، شرکت کرد.

Ziv Binyamini، مدیر عامل Foretellix، گفت که این شرکت از منابع مالی برای ادامه سرمایه‌گذاری در فناوری عمیق مورد نیاز برای تأیید استقلال و در عین حال استخدام تیم‌های فروش برای کمک به گسترش شرکت در مناطق جغرافیایی بیشتر استفاده خواهد کرد. فورتلیکس در حال حاضر حدود 150 کارمند در سراسر اسرائیل، کالیفرنیا، دیترویت، آلمان، سوئد، چین و ژاپن دارد.

بنیامینی به TechCrunch گفت: «ما باید آن را تقویت کنیم زیرا تقاضا به طور قابل توجهی در حال رشد است.

در سطح بالایی، پیشنهادات Foretellix را می توان در دو فناوری اصلی خلاصه کرد: تولید سناریو و تجزیه و تحلیل داده های بزرگ.

هر شرکتی که فناوری خودروهای خودران را می سازد، سیستم های خود را در شبیه سازی در برابر سناریوهای مختلف که برای یافتن موارد لبه طراحی شده اند، آزمایش می کند. به گفته بنیامینی، فناوری Foretellix به طور خودکار “تعداد نامحدودی از تغییرات سناریوها” را ایجاد می کند که شرکت ها می توانند از آنها استفاده کنند.

او گفت: «ما همچنین فناوری اصلی را با کتابخانه‌هایی که محتوا می‌نامیم تکمیل می‌کنیم. کتابخانه های سناریوها، کتابخانه های KPI. بنابراین، اگر در حال توسعه ADAS هستید، ما کتابخانه‌هایی برای تمام اختلالات مانند ترمز اضطراری خودکار داریم. برای هر یک از این عملکردها، ما همچنین یک کتابخانه از تمام سناریوهای مربوطه و KPI یا معیارهای مرتبط داریم.”

هنگامی که یک شرکت یک سیستم را، یا به طور مجازی در برابر سناریوهای تولید شده یا به صورت فیزیکی در جاده های واقعی آزمایش می کند، سپس باید نتایج را تجزیه و تحلیل کند، که دومین فناوری هسته ای است که Foretellix ارائه می دهد.

برخی از بزرگترین مشتریان فورتلیکس دایملر تراکس و گروه ولوو هستند که هر دو کامیون های خودران می سازند. این شرکت همچنین با ادغام در پلتفرم Drive SIM، پلتفرم شبیه‌سازی سرتاسر انویدیا، با انویدیا همکاری نزدیک دارد. سپتامبر گذشته، انویدیا اعلام کرد که Drive SIM مجموعه جدیدی از ابزارهای هوش مصنوعی برای کمک به آزمایش و توسعه وسایل نقلیه خودران دریافت کرده است.

بنیامینی گفت: «انویدیا یک ارائه‌دهنده زیرساخت برای کل اقتصاد است، از سخت‌افزار گرفته تا نرم‌افزار گرفته تا شبیه‌ساز و پشته نرم‌افزاری کامل. راه حل ما مکمل پیشنهاد آنها است زیرا در نهایت، برای ساختن یک سیستم خودمختار کامل، باید آن را تأیید کنید. این یکی از بزرگترین، احتمالا بزرگترین چالش باقی مانده، رسیدن به استقلال به استقرار تجاری و مقیاس پذیر است.

در همین راستا، برایانت گفت که Woven by Toyota (سابقه Woven Planet) با Foretellix شریک می شود زیرا راه حل این استارت آپ مکمل فناوری داخلی Woven است. به گفته برایانت، شرکت تابعه فناوری تحرک در حال کار بر روی هر دو فناوری ADAS و L4 است.

برایانت می‌گوید: «فورتلیکس ناحیه‌ای جالب در فضای شبیه‌سازی پیدا کرده است. Foretellix یک شرکت شبیه سازی نیست، اما از کار شبیه سازی پشتیبانی می کند. و من متوجه شدم که سایر بازیکنان ممکن است سعی کنند روی ایجاد فناوری تأیید قوی کار کنند، اما هیچ‌کس تمرکز و عمق فناوری را که Foretellix انجام می‌دهد، ندارد.