YC grad Wasp land 1.5 میلیون دلار تخم برای کمک به توسعه دهندگان برای ساخت سریعتر برنامه های وب – TechCrunch

به نظر می رسد بسیاری از استارتاپ ها در تلاش هستند تا به توسعه دهندگان کمک کنند تا پیچیدگی برنامه نویسی برنامه را کاهش دهند. هفته گذشته ما دور اول را برای RunX پوشش دادیم ، شرکتی که به توسعه دهندگان کمک می کند تا منابع ابری سریعتر را کدگذاری کنند. امروز ، فارغ التحصیل Y Combinator Winter 2021 ، Wasp مبلغ 1.5 میلیون دلار را برای کمک به برنامه نویسان برای برنامه نویسی سریعتر منطق تجاری برنامه اعلام کرد.

Lunar Ventures و HV Capital با کمک 468 Capital ، Tokyo Black ، Acequia Capital ، Abstraction Capital و گروهی از فرشتگان ، دور مشترک را رهبری کردند.

مدیر عامل Wasp ، ماتیا سوسیچ ، گفت که او این شرکت را در کرواسی در سال 2019 با برادر دوقلوی خود مارتین راه اندازی کرد زیرا آنها می خواستند توسعه دهندگان بتوانند گروهی از خدمات را با یکدیگر به یک برنامه وب کامل تبدیل کنند. آنها این فرایند را با ارائه یک لایه پیکربندی بر روی زبان برنامه نویسی که قبلاً از React یا Node.js. استفاده می کنند ، آسان می کنند.

“در سطح بسیار بالا Wasp یک زبان ساده برای ایجاد برنامه های کاربردی کامل با کد کمتر و بهترین شیوه ها است [built in]سوسیچ به من گفت. “ما می خواهیم یک تجربه یکپارچه برای توسعه دهندگان ارائه دهیم و فکر می کنیم این یکی از بزرگترین ارزش ها است [of our solution] زیرا آنها مجبور نیستند همه چیز را جمع آوری کنند و [piece] راه حل های مختلف با هم. ”

مانند RunX ، Wasp یک ابزار منبع باز است که به صورت رایگان در اختیار هر توسعه دهنده ای که مایل به استفاده از آن است قرار گرفته است ، و تاکنون تعداد کمی از آنها با Sosic حدود 300 برنامه را که با Wasp ساخته شده اند گزارش می دهند. در حال حاضر آنها می خواهند بر روی منبع باز مسائل تمرکز کنند و ابزارها را درست قبل از اینکه نحوه درآمدزایی خود را در نظر بگیرند ، بدست آورند ، اما این هدف نهایی است.

سوسیک و برادرش چند سال پیش شرکت خود را با پول شخصی خود راه اندازی کردند و پس از انتشار نسخه اولیه Wasp on Product Hunt در ابتدای امسال ، آنها شروع به جلب توجه اولیه کردند ، در نهایت وارد Y Combinator شدند و امتیاز خود را به دست آوردند. برای ادامه توسعه محصول.

این محصول در حال حاضر به صورت آلفا است و برای بارگیری در GitHub در دسترس است. برنامه این است که از این پول برای افزودن ویژگی ها ، دریافت نسخه بتا و در نهایت انتشار نسخه 1.0 محصول استفاده کنید.