YouTube دیگر ویدیوها را از حساب‌های غیرفعال حذف نخواهد کرد

گوگل سیاست خود را در مورد حساب‌های غیرفعال روز سه‌شنبه به‌روزرسانی کرد و اعلام کرد که هر حسابی که در دو سال گذشته فعال نشده باشد، حذف خواهد شد. مردم اینترنت به سرعت به عقب رانده شدند: حساب های قدیمی یوتیوب چطور؟

گنجینه‌ای از تاریخچه اینترنت در گوشه‌های پر از گرد و غبار یوتیوب نهفته است، نه به حساب کاربرانی که از آن زمان مرده‌اند و احتمالاً عزیزانشان ترجیح می‌دهند به آرشیو دیجیتالی آنها دسترسی داشته باشند. اگرچه گوگل همچنان سایر حساب های قدیمی را حذف خواهد کرد، مالک یوتیوب خط مشی جدید خود را به روز کرد تا دیگر ویدیوهای یوتیوب را از پلتفرم حذف نکند.

به‌طور دقیق، گوگل این پست را به‌روزرسانی کرد و نوشت: «در حال حاضر برنامه‌ای برای حذف حساب‌های دارای ویدیوهای YouTube نداریم».

دلیل گوگل برای اعمال این سیاست جدید حساب غیرفعال، کاهش کلاهبرداری است. این شرکت استدلال می کند که شکستن این لاگین ها آسان تر است.

گوگل در اطلاعیه خود نوشت: «تحلیل داخلی ما نشان می‌دهد که حساب‌های متروکه حداقل 10 برابر کمتر از حساب‌های فعال برای تنظیم تأیید 2 مرحله‌ای هستند». «به این معنا که این حساب‌ها اغلب آسیب‌پذیر هستند و زمانی که یک حساب در معرض خطر قرار گیرد، می‌توان از آن برای هر چیزی از سرقت هویت گرفته تا محتوای ناخواسته یا حتی مخرب مانند هرزنامه استفاده کرد.»

البته، گوگل همچنین با حذف برخی از آپلودهای قدیمی در هزینه های سرور نیز صرفه جویی می کند. اما برای محتوای موجود در Google Workspace (Gmail، Docs، Drive، Meet، Calendar) و Google Photos، فرآیند حذف تا دسامبر 2023 آغاز نمی‌شود. این فرآیند مرحله به مرحله انجام می‌شود و از حساب‌هایی شروع می‌شود که حذف شده‌اند و دیگر استفاده نشده‌اند. بنابراین، کاربران با حساب های قدیمی زمان زیادی برای ورود به سیستم دارند و مطمئن می شوند که می توانند موارد خود را حفظ کنند. گوگل گفت که فعالیت می تواند به چیزی به سادگی استفاده از Google برای ورود به برنامه دیگر اشاره کند. قبل از حذف یک حساب، Google چندین اعلان از جمله به آدرس بازیابی کاربر ارسال می کند.

دست نخورده ماندن ویدیوهای یوتیوب برای بسیاری از متعصبان اینترنت باعث تسکین آن می شود، اما گوگل آنقدر خاطرات افراد از Google Drive گرفته تا Photos را در خود جای داده است که برخی از مصنوعات دیجیتالی از بین خواهند رفت. در همین حال، در توییتر، مالک الون ماسک نیز اخیراً برنامه‌هایی برای پاکسازی حساب‌های غیرفعال اعلام کرده است. این سیاست‌های بالقوه در حال تغییر در شرکت‌های فناوری به عنوان یک یادآوری ارزشمند عمل می‌کنند: از داده‌های معنادار خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.