Zendesk با معامله 4.13 میلیارد دلاری SurveyMonkey به داده های تجربه مشتری می رود – TechCrunch

هنگامی که Zendesk هفته گذشته اعلام کرد که Momentive Global Inc.، سازمانی که پشت سر SurveyMonkey به قیمت 4.13 میلیارد دلار است را خریداری می کند، ممکن است هزینه سنگینی برای پرداخت به نظر می رسد، اما به نظر می رسد که شرکت ها مایل به پرداخت هزینه زیادی هستند تا بفهمند کاربران و مشتریان چه چیزی را دریافت می کنند. فکر می کنند – و این چیزی است که SurveyMonkey به Zendesk می دهد.

Zendesk که پیشنهاد اصلی آن شامل خدمات مشتری است، اکنون راهی برای دریافت بازخورد در مورد آن سرویس و جمع آوری داده های ارزشمند در مورد تعاملات دارد. در واقع، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت، Mikkel Svane می گوید همه چیز در مورد استفاده از این داده ها برای ایجاد یک پلت فرم اطلاعاتی مشتری است. Svane در بیانیه ای گفت: “ما تصویری غنی و رنگارنگ از هر مشتری ارائه خواهیم کرد تا مشاغل واقعاً مشتریان خود را درک کنند و بتوانند روابط معتبرتری ایجاد کنند.”

لوری مک کیب، یکی از بنیانگذاران و تحلیلگر گروه SMB، می گوید که این معامله در زمینه یافتن راهی برای درک بهتر نگرش مشتری منطقی است. او گفت: “Momentive به Zendesk یک ابزار نظرسنجی اثبات شده و آسان برای استفاده را می دهد تا راه دیگری را برای مشتریان خود فراهم کند تا در مورد نگرش ها و نیازهای مشتریان خود، نه فقط در حال حاضر، بلکه در آینده اطلاعات بیشتری کسب کنند.”

او گفت: “اگر آنها بتوانند دسترسی و تجزیه و تحلیل داده های ترکیبی از این دو پلتفرم را آسان کنند، باید دید کامل تری از مشتریان فردی و روند کلی بازار به مشتریان خود ارائه دهند.” و درک تجربه مشتری باید به بهبود و اصلاح آن در مواقع لزوم کمک کند.

هولگر مولر، تحلیلگر Constellation Research می‌گوید توانایی جمع‌آوری داده‌ها و ایجاد تصویر کامل‌تر از مشتری برای شرکت‌هایی مانند Zendesk ضروری‌تر می‌شود. “جاری [thinking] این است که شما به ابزارهای نظرسنجی نیاز دارید تا بفهمید مشتریان، کارمندان و غیره چه فکر و احساسی دارند. و به همین دلیل Zendesk Momentive را خرید. اگر اطلاعات مورد نیاز را ندارید، یک نظرسنجی را شروع کنید.

برنت لیری، بنیانگذار و تحلیلگر اصلی در CRM Essentials، می‌گوید که مقایسه آن با قرارداد 8 میلیارد دلاری SAP-Qualtrics در سال 2018 ممکن است وسوسه‌انگیز باشد، اما او می‌گوید در حالی که آنها با هم همپوشانی دارند، Qualtrics پلتفرم بسیار پیچیده‌تری است همانطور که بازار آن نشان می‌دهد. سقف امروز تقریباً 24 میلیارد دلار است، در مقایسه با قیمت خرید 4.1 میلیارد دلاری Momentive. لیری توضیح داد: “Qualtrics به عنوان یک پلتفرم تحلیلی با قابلیت های عمیق و گسترده فراتر از نظرسنجی ها بهتر شناخته می شود، به همین دلیل است که ارزش گذاری آن همان چیزی است که امروز است.”

برای برخی منظرها، هر دو شرکت پنج شنبه گذشته درآمد خود را گزارش کردند و Zendesk درآمد 347 میلیون دلاری را گزارش داد که 32 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و نرخ اجرای آن 1.38 میلیارد دلار است. در همین حال، Momentive درآمد 109.4 میلیون دلاری را با 24 درصد افزایش نسبت به سال قبل گزارش داد که آن را به نرخ 437.6 میلیون دلاری رساند.

از نقطه نظر مالی، این شرکت گفت که اضافه کردن Momentive آن را به 3.5 میلیارد دلار درآمد در سال زودتر از برنامه در سال 2024 می رساند و پیش بینی می کند که درآمد تا سال 2025 به 4.5 میلیارد دلار برسد.

پس از اعلام این معامله در پنجشنبه گذشته، بازار سهام با هیچ یک از شرکت ها مهربانی نکرد. هنگامی که بازار در روز جمعه بسته شد، Zendesk تقریباً 15٪ و Momentive بیش از 8٪ کاهش داشت. Zendesk امروز صبح در معاملات اولیه هنوز اندکی کاهش دارد، در حالی که Momentive اندکی افزایش یافته است.

علاوه بر SurveyMonkey، Momentive همچنین شامل یک ابزار نظرسنجی تلفن همراه سفارشی به نام GetFeedback و یک بازوی تحقیقات بازار است که بخشی از شرکت مادر است.

هیئت مدیره هر دو شرکت قبلاً این معامله را تأیید کرده اند. همچنان باید توسط سهامداران هر دو سازمان تأیید شود، که اگر واکنش اولیه بازار نشانه ای باشد، ممکن است نیاز به قانع شدن داشته باشند. علاوه بر این، این معامله تحت نظارت استاندارد نظارتی خواهد بود. اگر این موانع را پشت سر بگذارد، انتظار می رود در نیمه اول سال آینده مدتی بسته شود. مدیر عامل Momentive، Zander Laurie پس از بسته شدن در شرکت ترکیبی باقی خواهد ماند.