استارت‌آپ ارزیابی انرژی خانه Enter 19.4 میلیون یورو سری A را برای گسترش در آلمان و فراتر از آن جمع‌آوری می‌کند

عمدتاً به دلیل سن آنها، خانه ها در اروپا می توانند به سختی گرم شوند. بیشتر آنها برای دوره ای ساخته شده اند که دانش در مورد مصرف انرژی به روش امروزی در دسترس نبود. با گران شدن انرژی و افزایش امنیت انرژی به عنوان یک موضوع ژئوپلیتیکی، استارت آپ های فناوری که به این مشکل نگاه می کنند، در حال گسترش هستند. آنچه مورد نیاز است، یک راه ساده برای مصرف کنندگان است تا با این مسئله در مورد میزان انرژی مورد نیاز خانه، نحوه مدیریت آن، و مهمتر از همه، نحوه تامین مالی تغییرات مورد نیاز درگیر شوند.

نمونه‌ای از این در خارج از نیویورک Sealed است، یک شرکت فناوری آب و هوا که پروژه‌های آب‌وهواسازی و برق‌رسانی خانه‌ها را طراحی، مدیریت و تامین مالی می‌کند. همچنین اخیراً استارتاپ حسگر InfiSense را خریداری کرده تا به خدمات صرفه جویی در انرژی خود کمک کند.

در آلمان، استارت‌آپ مشابهی «Enter» (با نام قبلی باوپال) است که اکنون یک دور مالی 19.4 میلیون یورویی سری A را جذب کرده است. در این دور شرکت‌های VC Coatue، Foundamental، Target Global، A/O Proptech و Partech حضور داشتند.

صاحبان خانه یک نظرسنجی دیجیتالی را تکمیل می کنند، سپس ارزیابی وضعیت انرژی ساختمان خود و پیشنهاداتی در مورد چگونگی کاهش هزینه های خروجی خود دریافت می کنند. همچنین از درخواست های یارانه مناسب برای نوسازی مراقبت می کند.

Justus Menten، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Enter، می‌گوید ارزیابی‌های سنتی انرژی بسیار کند است: «در حال حاضر، سالانه حدود 200000 ملک در آلمان بازسازی می‌شود. اما برای دستیابی به اهداف اقلیمی ما باید بیش از یک میلیون باشد. مشاوران امروزی گواهی بهره وری انرژی نمی توانند به روش سنتی به این هدف دست یابند. اگرچه آموزش مشاوران جدید در حال حاضر با سرعت کامل در حال انجام است، چندین سال طول می کشد تا ظرفیت های کافی در آلمان در دسترس باشد. این جایی است که Enter وارد می شود.» او در بیانیه ای گفت.

Enter ادعا می کند که 75 درصد از صاحبان خانه نگران هستند که نتوانند هزینه بازسازی های کم مصرف را بپردازند، به همین دلیل این امر به عنوان بخشی از خدمات ارائه می شود.

علاوه بر VCها، Enter همچنین دارای فرشتگان تجاری و مشاورانی از جمله الیور مرکل، بنیانگذاران McMakler، هانو هاینتزنبرگ و لوکاس پیکزونکا، مدیر اجرایی taxfix، دکتر دانیل کرتر، بنیانگذار Medwing، یوهانس روگندورف و بنیانگذار DST Global تام استافورد است.

مکس شرورن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل، طی تماسی به من گفت: «در نهایت 250 نقطه داده داریم و فقط باید هشت تا نه سؤال بپرسیم. و این به ما دقت 90 درصدی را در مورد پتانسیل واقعی صرفه جویی در انرژی خانه می دهد. سپس با مشاوران انرژی خودمان یک بازدید از سایت انجام می دهیم تا داده ها را تأیید کنیم و نقاط داده بیشتر و بیشتری اضافه کنیم. بنابراین در پایان، صاحب خانه یک دوقلو دیجیتالی از ساختمان دارد و درک بهتری از نحوه بهبود خانه دارد.

سارا کانن، شریک عمومی و رئیس سرمایه‌گذاری خصوصی اروپا در Coatue گفت: «با سرعت گرفتن تغییر به سمت حاکمیت انرژی در اروپا، مصرف‌کنندگان به راه‌حل‌های ملموس برای عبور از این گذار نیاز دارند. پلتفرم منحصربه‌فرد هوش انرژی خانه Enter به مصرف‌کنندگان کنترل مستقیم ردپای انرژی و گام‌های مؤثر برای بهبود بهره‌وری انرژی خانه و کاهش تأثیرات آب و هوا را می‌دهد.