اپل رسانه‌ها را به سخنرانی WWDC 2023 دعوت می‌کند، جایی که انتظار می‌رود هدست واقعیت افزوده در آن معرفی شود.

اپل دعوت‌نامه‌های رسمی را برای رسانه‌های منتخب ارسال کرده است تا شخصاً در مراسم WWDC 2023 در دفتر مرکزی اپل پارک در کوپرتینو، کالیفرنیا شرکت کنند. سخنرانی اصلی قرار است در ساعت 10 صبح PT / 13:00 به وقت شرقی در 5 ژوئن برگزار شود. همچنین همزمان برای تماشای آن از خانه به صورت زنده پخش می شود.

سخنرانی اصلی WWDC رویداد آغازین کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل در سراسر جهان است و معمولاً شامل تعدادی اعلانات نرم افزاری، از جمله افشای به روز رسانی های جدید برای iOS، iPadOS، macOS آیفون و موارد دیگر است. گفته می شود امسال، عنوان شایعه اعلام شده، رونمایی از هدست واقعیت افزوده اپل است، دستگاهی که مدت ها در انتظار آن بودیم (که البته اپل به طور رسمی آن را تایید نکرده است) که نشان دهنده اولین حمله بزرگ این شرکت به دنیای «واقعیت ترکیبی» است. این اصطلاحی است که بسیاری برای توصیف AR و VR استفاده می کنند.

تصور می‌شود این هدست AR نسخه جدیدی از سیستم عامل موبایل اپل را اجرا می‌کند که به طور بالقوه به نام xrOS شناخته می‌شود و می‌تواند دارای برند Reality One باشد. شایعات حاکی از آن است که در مقایسه با اکثر رقبای موجود در بازار، نسبتا باریک و سبک خواهد بود، از نمایشگرهای OLED در داخل استفاده می کند و دارای نمایشگری در خارج برای برقراری ارتباط با سایرین IRL است و گونه ای از پردازنده M2 را اجرا می کند. باید تا حدی از برنامه های آی پد پشتیبانی کند و زمانی که در نهایت به فروش رسید حدود 3000 دلار قیمت خواهد داشت.

هنوز هم علامت‌های سوال زیادی در اطراف هدست وجود دارد – از جمله اینکه آیا واقعاً پوشش آن در این رویداد شکسته می‌شود یا خیر، اما گرافیک‌های پیرامون این رویداد حاکی از نوعی اعلام واقعیت مختلط است و توسعه‌دهندگان به زمان نیاز دارند تا با این پلتفرم جدید بسازند اگر اپل می‌خواهد در زمان عرضه نهایی آن برای مصرف‌کنندگان آماده باشد.