بازی جدید نیانتیک Peridot is Pokémon GO meets Tamagotchi

از طرف سازندگان Pokémon GO یک بازی موبایل دیگر ارائه می شود که موجودات کوچک و بامزه را به نوک انگشتان ما می آورد: Peridot.

مانند یک اسباب‌بازی دهه 90 تاماگوچی، Peridot یک شبیه‌ساز حیوان خانگی است، اما کاملاً در واقعیت افزوده (AR) اتفاق می‌افتد. شما می توانید غذا دهید، بازی کنید، راه بروید، پرورش دهید، علوفه بخرید و با پریدوت های خود معاشرت کنید، اما نگران نباشید: اگر از بازی استراحت کنید، موجودات شما در سراسر صفحه شما مدفوع نمی کنند و/یا نمی میرند.

Peridot تنها بازی Niantic با IP اصلی از زمان Ingress است، اولین بازی آن که ده سال پیش منتشر شد. شرکت موسوم به “متاور دنیای واقعی” سعی کرده است با ساخت بازی هایی برای فرنچایزهایی مانند هری پاتر، پیکمین و NBA، موفقیت بزرگ Pokémon GO را تکرار کند. انتظار می‌رود که بازی‌های Marvel و Monster Hunter نیز امسال عرضه شوند. اما بدون پیکاچو، گرفتن رعد و برق در یک بطری سخت است. Niantic بازی هری پاتر خود را تعطیل کرد و پس از یک دور اخراج، چهار پروژه از جمله یک بازی Transformers را لغو کرد.

Peridot ممکن است با یک پایگاه هواداران داخلی عرضه نشود، اما با انجام کاری متفاوت، Niantic بار دیگر به موفقیت رسیده است.

وقتی بازی را شروع می‌کنید، بین سه تخم پریدوت برای جوجه درآوردن انتخاب می‌کنید – تقریباً شبیه انتخاب یک پوکمون شروع کننده است. از آنجا، کودک جدید شما نامی می‌گیرد (من اسم فرزندم را براندون مارش گذاشتم، به نام بازیکن مورد علاقه‌ام فیلیز، که به نوعی انگار اهل باتلاق استو می توانید با تغذیه پریدوت خود، آموزش ترفندها، پیاده روی به مقصدهای دنیای واقعی و انجام کارهای روزانه شروع به جمع آوری امتیاز XP کنید. هنگامی که پریدوت شما به نوجوانی بالغ می شود، یک ویژگی شخصیتی پیدا می کند (براندون مارش “متفکر” است، در حالی که برادر/هم تیمی او الک بوهم “وحشی” است)، و وقتی بالغ می شود، می تواند با بازیکنان دیگر تولید مثل کند. پریدوت های بالغ

اعتبار تصویر: نیانتیک

سیستم پرورش پریدوت شاید جالب ترین جنبه بازی باشد. وجود دارد *اهم* حدود 2.3 x 10^24 ترکیب ممکن Peridot، عددی آنقدر بزرگ که Wolfram Alpha به من نمی‌گوید چگونه آن را با کلمات بیان کنم، اما به نظر می‌رسد میلیاردها میلیارد باشد. Niantic با توصیف این رقم به عنوان تعداد تمام دانه‌های شن در تمام سواحل زمین، کمک شایانی به این موضوع می‌کند.

ایده بیرون آوردن تعداد بی‌پایانی از بچه‌های کوچک و بامزه که نه مدفوع می‌کنند و نه می‌میرند، دوست‌داشتنی به نظر می‌رسد، اما یک نکته مهم وجود دارد: تولید مثل با دیوار پرداختی است. بله، برای هر پریدوتی که پرورش می دهید، باید از کالایی به نام سبد لانه استفاده کنید که قیمت آن 5 دلار است (اگر احساس بهتری در شما ایجاد کند، تاماگوچی در حال حاضر حدود 20 دلار به فروش می رسد). اما برای کاربرانی که نمی‌خواهند برای بازی پول بپردازند، این بازی را بسیار محدود می‌کند – تنها کارهای زیادی می‌توانید با یک Peridot انجام دهید، به خصوص پس از رسیدن به بزرگسالی. و مانند اینکه بازیکنان قبلاً به اندازه کافی از فروش اقلام درون برنامه ای خوششان نمی آمد، Niantic با آمازون همکاری می کند تا ویترینی از کالاهای Peridot را درست در برنامه Peridot میزبانی کند.

در مورد مشخصات AR، باید با بازی کار کنید تا آن را برای موفقیت تنظیم کنید. اگر در اتاق نشیمن خود بنشینید و کف به وضوح قابل مشاهده باشد، Peridot شما می تواند تشخیص دهد که دیوارها و مبلمان کجا هستند و از آنها دوری می کند و بازی را واقعی تر می کند. اما اگر با زاویه‌ای در رختخواب دراز کشیده‌اید که واقعاً مشخص نیست کف چیست، پریدوت شما طوری از میان بالش‌هایتان می‌چرخد که انگار اصلاً آنجا نیستند. یا، اگر پریدوت های خود را به نام بازیکنان فیلیز به عرشه بالایی در بازی فیلیز ببرید، برای الک بوهم پریدوت آسان نخواهد بود که بفهمد در حالی که الک بوهم بازیکن بیسبال کار خود را می کند کجا قرار بگیرد.

اعتبار تصویر: عکس‌های TechCrunch با استفاده از برنامه Peridot از Niantic

با این حال، گاهی اوقات، توانایی بازی در ارزیابی محیط اطرافش قابل توجه است. در حال حاضر در هنگام پرتاب، Peridots می تواند انسان ها و حیوانات را تشخیص دهد و با آنها تعامل داشته باشد. الک بوهم پریدوت با آشنایی با سگ بروس خیلی خوش گذشت، اگرچه او ابتدا کمی بداخلاق بود.

حتی اگر Peridot من بتواند حیوانات دنیای واقعی را تشخیص دهد، برخی از اشکالات خنده دار احمقانه در فناوری بازی وجود دارد. گاهی اوقات، Peridot شما ممکن است بخواهد در چمن، شن یا آب به جستجوی علوفه بپردازد، و بازی از هوش مصنوعی برای شناسایی زمین مورد نظر استفاده می کند. اگر در کنار آب نیستید، برخی از آزمایش‌کنندگان بتا دریافته‌اند که می‌توانید به سادگی یک بطری دهان‌شویه آبی یا عکسی از آب را به Peridot خود نشان دهید تا بازی را فریب دهید. من ملیله ای از یک جنگل دارم که بازی آن را به عنوان یک زیستگاه چمن ثبت می کند – یک گیاه خانگی نیز این کار را انجام می دهد. این یادآور روزهای اولیه Pokémon GO است، زمانی که مردم گوشی های خود را در کیفی قرار می دادند که برای شبیه سازی راه رفتن به پنکه سقفی بسته می شد.

پس از سال ها کار، Peridot بالاخره برای کاربران iOS و Android در دسترس قرار گرفت (تا زمانی که یک مدل گوشی نسبتاً جدید داشته باشید که بتواند از موتور بازی AR پشتیبانی کند). یک چالش کم ارزش برای Niantic این است که بازیکنان را مجبور به انجام بیش از یک بازی کند. به عنوان مثال، به عنوان یک بازیکن اختصاصی Pokémon GO، ایده برداشتن Pikmin Bloom زمانی که عادت به گرفتن پوکمون دارم وقتی به پیاده روی می روم خیلی زیاد به نظر می رسید. اما بازی Peridot در جهش‌های کوچک و چند دقیقه‌ای بسیار آسان است، حتی اگر موجودات خود را به طور فیزیکی به پیاده‌روی نبرید، زیرا آنها می‌توانند بدون شما در زیستگاه‌های اطراف به جستجو بپردازند.

Peridot خیلی سرگرم کننده است، اما من حتی یک هفته کامل بازی نکرده ام. پریدوت های من هنوز جوان هستند و در حال رشد هستند، اما زمانی که به بلوغ رسیدند، کاری جز تولید تخم های جدید باقی نمی ماند. و اگر فقط با صرف 5 دلار بتوانید این کار را انجام دهید، ممکن است Peridot کاهش شدیدی را در تعداد کاربران خود مشاهده کند. یا، Peridot می‌تواند به اندازه کافی هواداران اختصاصی ایجاد کند که تا زمانی که بازیکنان به اندازه کافی برای بازی پول پرداخت می‌کنند، افت آن اهمیت چندانی نداشته باشد. به هر حال، Pokémon GO دیگر ممکن است چیز جدیدی نباشد، اما همچنان هر ساله میلیاردها دلار از خریدهای درون برنامه ای به دست می آورد.