بنیاد FinOps، FOCUS، یک مشخصات جدید برای به اشتراک گذاری داده های هزینه ابری را راه اندازی کرد

بنیاد FinOps، بنیادی تحت نظارت بنیاد لینوکس، امروز راه‌اندازی FOCUS، مشخصات هزینه و استفاده باز FinOps را اعلام کرد، پروژه جدیدی که هدف آن ایجاد و حفظ مشخصات مشترک برای هزینه ابر، استفاده و داده‌های صورت‌حساب است. گروه استدلال می‌کند که این مشخصات ساختاری ثابت برای گزارش داده‌های هزینه‌های ابری ارائه می‌کند و شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا به لطف افزایش اعتماد به این داده‌ها و توانایی بازگرداندن هزینه‌ها به واحدهای تجاری منفرد، پذیرش ابر خود را تسریع کنند.

گوگل و مایکروسافت که هر دو از اعضای اصلی این بنیاد هستند، به کمیته راهبری FOCUS ملحق خواهند شد و شرکت‌هایی مانند CloudZero، CloudMonitor، Neos، VMware، Ternary و Accenture نیز در این پروژه شرکت خواهند کرد.

یکی از مواردی که ما به آن برخورد کرده‌ایم این است که یکی از مشکلات اساسی کار با داده‌های FinOps و تلاش برای پیشبرد فرهنگ مسئولیت‌پذیری هزینه‌ها و یکپارچه‌سازی امور مالی و ترغیب مهندسان به انجام اقدامات بهتر برای کارآمدی بیشتر جی آر استورمنت، مدیر اجرایی FinOps گفت: دیدگاه هزینه این است که داده‌های زیربنای این عمل بسیار گیج کننده است. پایه. ما در حال تلاش برای حل این مشکل داده های اساسی هستیم. چالش بزرگ این است که مردم به داده‌ها اعتماد ندارند و آن‌ها را درک نمی‌کنند – و در نتیجه، نمی‌توانند اقداماتی در مورد آن انجام دهند.»

این موضوع با این واقعیت تشدید می شود که یک ارائه دهنده ابر ممکن است هزاران SKU مختلف داشته باشد و اکثر شرکت ها اکنون از راه حل های چند ابری استفاده می کنند. به این واقعیت اضافه کنید که داده ها اغلب بسیار ریز هستند، با کاربران بزرگ که اغلب میلیون ها یا میلیاردها هزینه در ماه دریافت می کنند، و قراردادهای مالی متفاوتی که شرکت های بزرگ ممکن است با یک فروشنده ابری داشته باشند، و واضح است که همه چیز منطقی است. این داده‌ها یک چالش است – و یکی از آن‌هایی که مختص FinOps است.

پس ایده پشت FOCUS ایجاد یک ساختار داده و نامگذاری ثابت برای نحوه ارائه این اطلاعات هزینه ابری است. و در حالی که مشخصات در حال حاضر بر فروشندگان ابری متمرکز است، بنیاد انتظار دارد این مفهوم را برای پشتیبانی از فروشندگان SaaS و هزینه های مجوز نیز گسترش دهد.

این گروه استدلال می‌کند که کسب‌وکارها به یک نمای واحد از هزینه‌های ابری خود نیاز دارند، اما به سختی می‌توان آن را دریافت کرد. حتی استارت آپ هایی که در مدیریت هزینه های ابری تخصص دارند با آن دست و پنجه نرم می کنند. در واقع، Udam Dewaraja، رئیس گروه کاری FOCUS و رئیس سابق مدیریت مالی جهانی در Citi، استدلال کرد که این یکی از دلایلی است که اکثر این شرکت‌ها تنها از تعداد بسیار محدودی از ابرها پشتیبانی می‌کنند.

«اگر به اندازه کافی بزرگ هستید، ممکن است سه فروشنده ابری داشته باشید، اما قطعاً نه دم فروشندگان SaaS. چیزی که شرکت‌ها و سازمان‌ها به آن نیاز دارند، این دیدگاه کل‌نگر از هزینه‌های ابری است، نه مدیریت هزینه‌ها در سطح فروشنده.» انجام FinOps به دلیل تمام این ناهماهنگی ها در داده ها و اصطلاحات مختلف و غیره واقعاً سخت است. این یک چیز مقیاس بندی خطی است. همانطور که فروشندگان بیشتری اضافه می کنید یا پیچیدگی سازمانی شما افزایش می یابد، هر دو بر پیچیدگی پزشک تأثیر می گذارند.

استورمنت خاطرنشان کرد که بنیاد FinOps در حال حاضر حدود 10000 پزشک از سازمان های مختلف را نمایندگی می کند. 9 نفر از فورچون 10 و 88 درصد از شرکت های فورچون 50 بخشی از سازمان هستند.