جنرال موتورز در حال نابود کردن شورت بولت و بولت EUV است

مری بارا، رئیس و مدیر عامل جنرال موتورز روز سه‌شنبه گفت که این خودروساز تا پایان سال ۲۰۲۳ تولید دو خودروی برقی پرفروش خود را متوقف می‌کند: Chevy Bolt و برادر بزرگ‌ترش، Bolt EUV.

بارا در طول تماس با شرکت به سرمایه گذاران گفت که کارخانه اوریون میشیگان آن که در حال حاضر بولت را مونتاژ می کند، برای تولید کامیون های برقی مجدداً مجهز خواهد شد.

این تصمیم در حالی اتخاذ می‌شود که جنرال موتورز مجموعه جدیدی از خودروهای برقی مانند GMC Hummer و Cadillac Lyriq را که با معماری Ultium این شرکت مجهز شده‌اند و شامل طراحی سلول باتری جدید است، عرضه می‌کند.

با این حال، این خودرو به بالاترین حجم خودروهای برقی جنرال موتورز پایان می دهد و یکی از معدود مدل های خودروی برقی مقرون به صرفه را از بازار خارج می کند.

جنرال موتورز، Chevy Bolt را در سال 2016 وارد بازار کرد، در آن زمان یکی از معدود گزینه های EV را به خریداران ارائه کرد و مستقیماً با تسلا رقابت کرد.

بولت هرگز همان تسلا را نداشت. و در حالی که مصرف کنندگان این وسیله نقلیه را خریدند، فروش آن از تسلا مدل 3 عقب بود.

دو سال پیش، جنرال موتورز یک شورلت بولت EV جدید و یک کراس اوور جدید و بزرگتر – در عین حال جمع و جور – به نام شورلت بولت EUV را معرفی کرد. این خودروها در تابستان 2021 به فروش رفتند. جنرال موتورز فاصله بین دو محور EUV را حدود 3 اینچ افزایش داد. در کل، EUV – مخفف GM که به معنای وسیله نقلیه برقی است – حدود 6 اینچ بلندتر از Bolt EV قرار دارد. نتیجه یک کراس اوور جمع و جور با 39.1 اینچ فضای پای صندلی عقب است.