شهرها، شرکت‌های حمل‌ونقل با 7 دستورالعمل برای خصوصی نگه داشتن داده‌های سوارکار موافقت می‌کنند – TechCrunch

شرکت‌های Uber، Lyft، Spin، Bird، Lime و سایر شرکت‌های حمل‌ونقل با شهرها کار کرده‌اند تا مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را درباره نحوه محافظت از داده‌های سوارکاران ایجاد کنند.

اصول حفظ حریم خصوصی برای داده های تحرک، که در کنفرانس سالانه انجمن اشتراک دوچرخه و اسکوترشیر آمریکای شمالی (NABSA) در روز پنجشنبه ارائه شد، نشان دهنده سطح جدیدی از همکاری بین شهرها و شرکت هایی است که قبلاً بر سر داده های حمل و نقل با هم درگیر شده اند.

این دستورالعمل ها از طریق همکاری بیش از 20 شهر، حامیان حریم خصوصی، شرکت های فناوری، ارائه دهندگان خدمات حمل و نقل و سازمان هایی مانند NABSA، t.او اتحاد تحرک شهری جدید (NUMO) و بنیاد تحرک باز (OMF).

فن‌آوری‌های جدید اکوسیستم حمل‌ونقل را هم فعال و هم افزایش داده‌اند، و با آن فناوری‌های جدید داده‌های زیادی در مورد نحوه حرکت افراد به دست می‌آید. شهرها، به طور قابل درک، خواهان بخشی از این داده‌ها هستند تا بتوانند سیاست‌ها و مقرراتی را ایجاد کنند که از نحوه عملکرد کسب‌وکارهای خصوصی در مسیر عمومی اطلاع داده می‌شود.

رگولاتورها خیلی دیر متوجه شدند که چقدر سخت است که شرکت های خصوصی داده های بسیار مورد نیاز را در مورد نحوه استفاده از خدمات و تأثیرات آن بر جوامع، قوانین کار و اهداف آب و هوایی به اشتراک بگذارند.

«تاریخ تگرگ سواری در شهرها، تاریخی است که در آن، دولت‌های شهر عمدتاً از نظارت نظارتی بر خدمات به هنگام استقرار آنها محروم بودند و اغلب حتی ابتدایی‌ترین داده‌ها را درباره نحوه عملکرد آن خدمات در خیابان‌های عمومی نداشتند. “گفت جاشا فرانکلین هاج، مدیر اجرایی OMF، در کنفرانس NABSA.

اوبر در سال 2009 تاسیس شد و لیفت تنها سه سال بعد. برای مثال، تا سال 2018 طول کشید تا اوبر داده‌های مربوط به استفاده از محدودیت‌ها، سرعت ترافیک و داده‌های عمومی حمل و نقل را به اشتراک بگذارد تا به شهرها کمک کند تا برای نحوه استفاده بهتر از فضاهای محدود و مشترک برنامه‌ریزی کنند.

آنجلا جیاچتی، مدیر تعامل اعضای OMF، به TechCrunch گفت: «وقتی میکروموبیلیتی به صحنه آمد، دیدیم که شهرهای سراسر کشور از آن جلوتر می‌افتند و می‌گویند: «به‌جای اینکه بعد از این به شرکت‌ها مراجعه کنیم، فعال باشیم». “بنابراین آنها اطلاعات بیشتری از اپراتورها در مورد اصول اولیه دریافت کردند، مانند جایی که آنها وسایل نقلیه را در مسیر عمومی مستقر می کنند، خودروها در کجا پارک می شوند، چگونه بر زیرساخت ها استرس وارد می کند، کجا به زیرساخت های ایمنی بیشتری نیاز داریم؟ ”

وزارت حمل و نقل لس آنجلس این روند را در سال 2019 آغاز کرد، زمانی که “مشخصات داده های تحرک” (MDS) را معرفی کرد، یک قالب اشتراک گذاری داده ایجاد شده به طوری که آژانس های حمل و نقل می توانند داده های وسایل نقلیه را از شرکت های اسکوتر و دوچرخه جمع آوری کنند و در عین حال اطلاعات را برای آنها ارسال کنند. مانند محل قرار دادن ژئوفنس ها بر اساس بسته شدن خیابان ها. LADOT اشتراک‌گذاری از طریق MDS را برای شرکت‌های اشتراک دوچرخه و روروک مخصوص بچه‌ها الزامی کرد و صنعت تگرگ سواری به نمایندگی از زیرمجموعه‌های اسکوتر خود به مقابله پرداخت، عمدتاً به این دلیل که آنها دسترسی شهرها به داده‌های شرکت را به عنوان یک شیب لغزنده می‌دیدند. اگر آنها مجبور باشند داده‌های اسکوتر خود را به اشتراک بگذارند، در مرحله بعدی این داده‌های سواری-تگرگ آنها خواهد بود، و این امر شرکت‌هایی مانند Uber و Lyft را در موقعیتی قرار می‌دهد که ممکن است مجبور شوند در واقع با شهرها برای اولویت‌بندی جامعه به جای تجارت خود کار کنند.

Uber، Lyft و طرفداران حریم خصوصی مانند مرکز دموکراسی و فناوری و بنیاد Electronic Frontier به استفاده LA از MDS در طول یک دوره نظر عمومی اعتراض کردند، با این استدلال که LADOT به این موضوع پاسخی نمی دهد که چگونه قصد دارد داده ها را از بین ببرد یا چگونه این کار را انجام دهد. از اطلاعات استفاده کنید

اکنون که همه چیز کمی فروکش کرده است و همه این فرصت را پیدا کرده اند که درباره مسائل صحبت کنند، بسیاری از همان ذینفعان گرد هم آمده اند تا چارچوب های حفاظتی قوی بسازند که تضمین کند ما حقوق اساسی حریم خصوصی را قربانی زندگی و حرکات خود نمی کنیم. دیجیتالی تر شوند

هر زمان که شرایطی وجود دارد که در آن داده ها به اشتراک گذاشته می شود، به ویژه داده های مربوط به حرکت، بین یک نهاد بخش خصوصی و بخش عمومی به اشتراک گذاشته می شود، نیاز به نرده های محافظ وجود دارد. نیاز به دستورالعمل‌های روشنی در مورد نحوه محافظت از حریم خصوصی، کاربردها و انواع داده‌ها وجود دارد. بنابراین این واقعاً هسته اصلی دلیل انجام این کار است.”

این هفت اصل عبارتند از:

  1. ما از حقوق افراد برای حفظ حریم خصوصی در حرکات آنها حمایت خواهیم کرد.
  2. ما مشارکت و ورودی جامعه را تضمین خواهیم کرد، به ویژه از آنهایی که از لحاظ تاریخی به حاشیه رانده شده اند، همانطور که اهداف، شیوه ها و سیاست های خود را در رابطه با داده های تحرک تعریف می کنیم.
  3. ما اهداف، شیوه‌ها و سیاست‌های خود را در مورد داده‌های تحرک به مردم و جوامعی که به آنها خدمت می‌کنیم، ابلاغ خواهیم کرد.
  4. ما حداقل مقدار داده های جابجایی را که برای تحقق اهدافمان لازم است جمع آوری و حفظ خواهیم کرد.
  5. ما خط‌مشی‌ها و اقداماتی را ایجاد خواهیم کرد که از حریم خصوصی داده‌های تحرک محافظت می‌کند.
  6. ما هنگام به اشتراک گذاری داده های تحرک از حریم خصوصی محافظت خواهیم کرد.
  7. ما به طور واضح و مشخص اهداف خود را برای کار با داده های تحرک تعریف می کنیم.

البته، تنظیم این دستورالعمل‌ها تنها یک شروع است، و نیازمند شتاب و پاسخگویی است تا اطمینان حاصل شود که دولت‌ها و اپراتورها به استانداردها پایبند هستند.

«بر اساس کار من با برنامه‌های اشتراک دوچرخه و همچنین کار با شهرها در زمینه حفظ حریم خصوصی، فکر می‌کنم بزرگترین چالش مطلق این واقعیت است که حتی زمانی که شهرها این نوع اصول را اجرا می‌کنند، شفافیت و اعتماد بسیار کمی در مورد نحوه استفاده از داده‌ها با/از داده‌ها وجود دارد. تامیکا باتلر، سازمان دهنده جامعه، مشاور حمل و نقل و وکیل، به TechCrunch گفت. اما تصویر بزرگ: من اینها را دوست دارم و فکر می کنم مهم هستند، اما کار واقعی از اجرا، پاسخگویی و شفافیت ناشی می شود. این باید با بیانیه ها، تعهدات و امضاها فراتر از عملکردی باشد. فرآیند نحوه ارائه و اجرای این اصول مهم است. و سپس چگونه می‌توانیم از شهرها برای انجام این کار حمایت کنیم و اجازه ندهیم که توسط اپراتورهایی که منافع عمومی یکسانی در دل مدل‌های کسب‌وکار سرمایه‌داری خود ندارند، آن‌ها را تخریب کنند.»

جیاچتی موافق است که هنوز راه تجویزی برای استفاده از این اصول وجود ندارد، اما می‌گوید این اصول برای تعامل و اجرای هر سازمانی که آنها را تأیید می‌کند ایجاد شده‌اند. پدیدآورندگان این اصول از سازمان‌ها از بخش‌های دولتی و خصوصی دعوت می‌کنند تا اصول را تأیید و درگیر شوند و در نهایت از آن‌ها برای اطلاع‌رسانی به سیاست‌های حمل‌ونقل و شیوه‌های داده تحرک استفاده کنند.