علی‌بابا از جاه‌طلبی برای یک خلبان پرده‌برداری می‌کند در حالی که چین بر روی هوش مصنوعی مولد نظارت می‌کند.

طی چند ماه گذشته، دو اقتصاد بزرگ جهان برای به نمایش گذاشتن قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد خود به رقابت پرداخته‌اند. ChatGPT، Midjourney، بینگ جدید و دیگران ده‌ها میلیون کاربر را در سراسر جهان مجذوب خود کرده‌اند. در چین، کارآفرینان برای رقابت با همتایان آمریکایی خود مسابقه می دهند. برای مثال بایدو معادل ChatGPT را عرضه کرد.

امروز، یکی دیگر از غول های فناوری چینی، علی بابا، از آخرین تلاش خود در زمینه هوش مصنوعی مولد رونمایی کرد که به نوعی یادآور Copilot مایکروسافت است که از آن استفاده می کند. هوش مصنوعی استفاده از خانواده برنامه های غول پیکر را آسان تر می کند به مردم اجازه دهید از زبان طبیعی برای توصیف آنچه می خواهند بسازند استفاده کنند.

روز سه‌شنبه، علی‌بابا اعلام کرد که مدل زبان بزرگ آن، Tongyi Qianwen، در سراسر کسب‌وکارهای شرکت یکپارچه خواهد شد تا تجربه کاربری را بهبود بخشد. علاوه بر این، مشتریان و توسعه دهندگان آن می توانند با استفاده از مدل، ویژگی های AI سفارشی ایجاد کنند.

غول تجارت الکترونیک چینی و محاسبات ابری دارای طیف گسترده ای از خطوط تجاری است که از تحویل غذا، پخش ویدئو، تجارت الکترونیک، ارتباطات سازمانی گرفته تا رزرو پرواز را شامل می شود. از صدای اعلامیه علی بابا، همه این خدمات اساساً برای برخی اختلالات هوش مصنوعی آماده هستند.

این شرکت قبلاً زبان طبیعی را برای استفاده در دو برنامه قرار داده است. در یک نسخه نمایشی از پیش ضبط شده، علی بابا نشان داد که چگونه برنامه چت محل کار Slack مانند آن Dingtalk از Tongyi Qianwen برای خلاصه کردن تاریخچه چت، ارائه شعارهای فرهنگ شرکتی، نوشتن صورت جلسه و تبدیل نمودارهای دست نویس به برنامه های کوچک استفاده می کند. LLM همچنین در حال پخت در Tmall Genie است که دستیار صوتی هوشمند خرده‌فروش آنلاین عالی علی‌بابا است.

دانیل ژانگ، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل گروه علی بابا و مدیر عامل علی بابا ابری، گفت: «ما در یک نقطه عطف فناوری هستیم که توسط هوش مصنوعی مولد و محاسبات ابری هدایت می‌شود، و کسب‌وکارها در همه بخش‌ها شروع به پذیرش تحولات هوشمندی کرده‌اند تا از بازی جلوتر بمانند.» اطلاعات در بیانیه ای

علی‌بابا کلود به‌عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات محاسبات ابری جهانی، متعهد است که خدمات محاسباتی و هوش مصنوعی را برای شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان در دسترس‌تر و فراگیرتر کند، و آنها را قادر می‌سازد تا بینش‌های بیشتری را کشف کنند، مدل‌های کسب‌وکار جدید را برای رشد کشف کنند، و محصولات پیشرفته‌تری ایجاد کنند. و خدمات برای جامعه.»

کاربران هنوز مجموعه کامل محصولات علی بابا را که با هوش مصنوعی طراحی شده است را مشاهده یا امتحان نکرده اند، بنابراین هنوز خیلی زود است که بگوییم این خدمات ارتقا یافته چقدر قوی هستند. اما در حال حاضر محدودیت هایی در مورد نحوه استفاده از هوش مصنوعی در سراسر خدمات اینترنتی وجود دارد.

در همان روزی که علی‌بابا حرکت‌های هوش مصنوعی بلندپروازانه خود را اعلام کرد، سازمان نظارت بر اینترنت چین پیش‌نویس اقداماتی را برای تنظیم نحوه ارائه خدمات شرکت‌های فناوری به کاربران با مدل‌های هوش مصنوعی مولد منتشر کرد. قوانین پیشنهادی تعجب آور نبود، بیشتر مطابق با مقررات قبلی که برای تنظیم سایر جنبه های هوش مصنوعی معرفی شده بودند. به عنوان مثال، پیش نویس اقدامات جدید مستلزم آن است که ارائه دهندگان خدمات هوش مصنوعی باید الگوریتم های خود را در مرجع اینترنتی ثبت کنند، هویت کاربران را تأیید کنند و یک رکورد از ورودی داده های آنها، مانند درخواست های هوش مصنوعی، نگه دارند.