فارادی فیوچر در حال اضافه کردن هوش مصنوعی مولد به EV vaporware خود است

فارادی فیوچر تقریباً پول نقد ندارد و خودروی برقی با تأخیر طولانی آن هنوز در دستان مشتریان قرار نگرفته است، به این معنی که این زمان عالی برای این شرکت سهامی عام است تا ابتدا وارد دستگاه هایپ هوش مصنوعی شود.

فارادی فیوچر روز سه شنبه اعلام کرد که هوش مصنوعی مولد را به اولین خودروی تولیدی خود، FF 91 Futurist اضافه می کند. نگران نباشید که این خودرو چندین سال است که به طور مکرر به تعویق افتاده است، که از سه هفته پیش فارادی فیوچر به آخرین 30 میلیون دلار خود کاهش یافته بود و دوباره تاریخ تحویل را به تعویق انداخته بود یا اینکه شرکت از یک درام داخلی به درام دیگر بازگشته است. هیچ کدام از اینها مهم نیست زیرا با ذکر کلمات “هوش مصنوعی مولد”، مطمئناً پول سرازیر خواهد شد.

و چه می دانی؟ پس از اعلام این خبر، سهام 6.2 درصد سقوط کرد. البته، فاندامنتال ها اغلب حتی به زرنگ ترین شرکت های سهامی عام هم می رسند. این افزایش سهام ممکن است دوام نیاورد.

فارادی فیوچر گفت که یک “پشته محصولات هوش مصنوعی مولد” را راه اندازی کرده است که در FF 91 ادغام خواهد شد. این شرکت ادعا می کند که “از طریق این پشته محصول هوش مصنوعی مولد، این شرکت “قابلیت های اساسی هوش مصنوعی خود را با مدل های پیشرفته مانند ChatGPT یکپارچه کرده است. GPT-4 و سایرین از شرکت هایی مانند OpenAI و Microsoft.”

اگر این جمله شبیه نسخه vaporware Mad Libs به نظر می رسد، اشتباه نمی کنید. ChatGPT یک ربات چت هوش مصنوعی تولید کننده متن است که توسط استارتاپ فناوری OpenAI توسعه یافته است. ربات چت از GPT-4 استفاده می کند، یک مدل زبان بزرگ که از یادگیری عمیق برای تولید متنی شبیه انسان استفاده می کند. در ماه فوریه، مایکروسافت مدل GPT-4 را در موتور جستجوی Bing خود ادغام کرد.

بنابراین اساساً، Faraday Future یک سری کلمات گفت که به این معنی است که قصد دارد از ChatGPT استفاده کند.

این شرکت در ادامه این اطلاعیه اضافه می‌کند که «با این مجموعه محصولات هوش مصنوعی، این شرکت این پتانسیل را دارد که به مدل‌های پیشرفته‌ای مولد هوش مصنوعی ارتقا یابد و توانایی‌های خارق‌العاده‌ای به کاربران بدهد.» فارادی فیوچر توضیحی نمی دهد که مدل های پیشرفته پیشرفته هوش مصنوعی به چه معناست و یا اینکه چه توانایی های خارق العاده ای در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. این شرکت گفت که قصد دارد از هوش مصنوعی مولد برای برنامه‌های شخصی‌سازی‌شده مانند «پرسش‌های متنی و صوتی پیچیده، تولید تصویر و ویدیو، تجزیه و تحلیل سهام، ترجمه‌های زنده، جستجو، سرگرمی، آموزش، تجارت الکترونیک و موارد دیگر» استفاده کند.

شایان ذکر است که مدل‌های خودروهای جدید امروزی مجهز به نرم‌افزاری هستند که شامل قابلیت‌های پردازش زبان طبیعی می‌شود – با نام مستعار دستیار صوتی که می‌تواند ناوبری را ارائه دهد و سایر سوالات را مدیریت کند. هوش مصنوعی مولد برای ارائه این توابع غیر ضروری است.

اولین خودروی تولیدی FF 91 در ماه آوریل در کارخانه خود در هانفورد کالیفرنیا از خط مونتاژ خارج شد. اما تحویل مشتریان هنوز شروع نشده است. Faraday Future تحویل اولیه FF 91 Futurist EV – بخش اول از یک طرح سه فازی – را تا پایان ماه می به تعویق انداخت. دو فاز بعدی تولید و تحویل هنوز یک علامت سوال است. فارادی فیوچر گفت که برای شروع تحویل فاز دوم و سوم به “تامین مالی اضافی قابل توجهی” نیاز دارد و در حال مذاکره با سرمایه گذاران بالقوه اضافی است. فارادی فیوچر نیز هنوز تست های تصادف را کامل نکرده است.