پارالمپیک ها مدال های طلا را به خانه می آورند ، اما ما در دسترسی به وب آنها را شکست می دهیم – TechCrunch

پس از کسب اولین مدال طلایم در پارالمپیک 1972 ، برای شام جشن با تیم شنا بیرون رفتم. من هرگز صحنه پارادوکسیک هم تیمی هایم-همه ورزشکاران درجه یک-را که با ویلچرهای خود در چند پله به رستورانی غیرقابل دسترسی منتقل شده اند ، فراموش نمی کنم. در حالی که دور از یک اتفاق نادر در آن زمان بود ، تضاد شدید بین آن لحظه و پیروزی ما در استخر در همان روز آن را برجسته کرد.

همانطور که به مهاربندم محکم می شدم و به آرامی از پله ها بالا می رفتم ، بر طنز وضعیت تأمل می کردم. به عنوان قهرمانان پارالمپیک ، ما منبع الهام میلیون ها نفر بودیم. ما کلیشه ها را در هم می شکستیم و تصوراتمان را در مورد آنچه معلولان می توانند انجام دهند ، تغییر می دهیم. با این حال ، در حالی که ما توسط جامعه جشن گرفته شدیم ، با آن کنار نیامدیم.

دسترسی به بسیاری از کالاها و خدمات اساسی مستلزم ویژگی های قدرتمند و چابکی بود. تلاش برای مشارکت کامل در دنیای فیزیکی با موانع و موانعی روبرو شد. در آن زمان ، واضح بود که برای جنبش پارالمپیک ، که تلاش می کرد حقوق معلولان را از طریق ورزش پارالمپیک ارتقا دهد ، هنوز کار انجام نشده است. در واقع ، این تازه شروع شده بود.

در چهار بازی پارالمپیک بعدی که من در آن شرکت کردم ، شاهد حرکت تدریجی به سمت شهرهای قابل دسترسی بودیم. جنبش پارالمپیک نقش مهمی در این پیشرفت نداشت. با قرار دادن طیف گسترده ای از افراد معلول در تلویزیون در سراسر جهان ، نیاز به دسترسی برابر از سایه ها را به کانون توجه قرار داد.

جوزف ونگیر و هم تیمی هایش در پارالمپیک 1980. ونگر از چپ دوم است. اعتبار تصویر: جوزف ونگیر.

پارالمپیک همچنین از شهرهای میزبان خواست که بهتر عمل کنند و به بهبود قابل توجه و پایدار در دسترسی زیرساخت های شهرها نیاز دارند. امروزه ، در حالی که مطمئناً هنوز فضای زیادی برای پیشرفت وجود دارد ، افراد معلول راه حل بسیاری از مشکلات را یافته اند و می توانند بیش از هر زمان دیگری در جامعه شرکت کنند.

با وجود این که اینترنت به طور فزاینده ای در زندگی روزمره ما نقش اساسی ایفا می کند ، ما شاهد همان شیوه های محرومیتی هستیم که همه آن سالها تجربه کرده بودیم – و با آن مبارزه کردیم – به شکلی جدید. یک مطالعه اخیر 1 میلیون وب سایت برتر جهان را مورد بررسی قرار داده و مشکلات دسترسی را در بیش از 97 درصد از آنها پیدا کرده است.

وب سایت رستورانی که از ناوبری صفحه کلید پشتیبانی نمی کند یا با خواننده های صفحه نمایش به درستی کار نمی کند ، می تواند از شخصی که به این فناوری ها متکی است از سفارش غذا جلوگیری کند ، همانطور که عدم دسترسی به صندلی چرخدار می تواند مانع ورود آنها به مرکز شود.

اکنون ، با توجه به اینکه COVID-19 کارهای روزمره ما را افزایش می دهد ، تغییر آنلاین سریع تر شده است. کسب و کارهای روزافزون در حال دیجیتالی شدن هستند ، زیرا وب سایت آنها تنها راه تعیین وقت ، خرید مواد غذایی یا درخواست کار است. این امر نیاز به وب سایت های قابل دسترسی را بیش از پیش ضروری می سازد. این یک ناراحتی جزئی یا ناتوانی در دسترسی به فناوری یا خدمات جدید نیست. ما شاهد نیازهای اساسی روزمره به صورت آنلاین هستیم و در این فرایند دسترسی کمتری داریم. این اسلاید به عقب است که مرا مجبور کرده است که صحبت کنم و داستانم را به اشتراک بگذارم.

همانطور که آنلاین می شویم و کلیپ های برجسته بازیهای مورد علاقه ورزشکاران خود در توکیو را تماشا می کنیم ، برای تبریک به رسانه های اجتماعی ، یا برای خواندن پوشش رویدادها از سایت ورزشی مورد علاقه خود دیدن می کنیم ، بیایید از این مشاغل بخواهیم وب سایت های خود را در دسترس قرار دهند. قهرمانان پارالمپیک نیز می توانند همین کار را انجام دهند.

تصویری اخیر از ژوزف ونگیر در رایانه اش و مدال هایش در پس زمینه. اعتبار تصویر: جوزف ونگیر.