کدام VC ها قرار است در IPO GitLab – TechCrunch کشته شوند

برداشتن از کجا جمعه را ترک کردیم ، بگذارید زمان بیشتری را در تشکیل پرونده IPO GitLab بگذرانیم.

این هفته IPO خواهد بود. قیمت نان تست و Freshworks قرار است سه شنبه پس از پایان معاملات قیمت گذاری شده و از روز چهارشنبه شروع به شناور شدن کند. انتظار داشته باشید یادداشت های نهایی در مورد ارزش هر یک از آنها و نحوه نحوه تجارت آنها در هنگام انجام کار را گزارش دهید. صرافی همچنین سعی می کند با مدیران عامل تماس بگیرد. اما چون هفته اختلال است ، اوضاع کمی آشفته خواهد بود.


بورس استارتاپ ها ، بازارها و پول را بررسی می کند.

هر روز صبح آن را در Extra Crunch بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


اما اون فرداست امروز صبح ، ما در حال بررسی دوباره ابزار توسعه دهنده GitLab و IPO قریب الوقوع آن هستیم. بیایید با یک شیرجه به بازیکنان سرمایه گذاری خطرپذیر که قرار است در عرضه عمومی آن نقش آفرینی کنند ، شروع کنیم. و به منظور تفریح ​​در روز دوشنبه ، ما به معامله GitHub و مایکروسافت نگاه می کنیم. CTO سابق GitHub داده های جالبی را در مورد نتایج تاریخی شرکت ارائه داد که می توانیم از آنها برای بازگشت به ارزش معامله امروز در صورت وقوع استفاده کنیم.

از آنجا ، ما باید برون یابی انجام دهیم. و ما با بررسی داده های فصلی GitLab به پایان می رسانیم تا ببینیم آیا دیدگاه دقیق تری از نتایج عملکرد شرکت به ما چیز مفیدی می گوید. بیا کمی تفریح ​​کنیم!

لیست غنی GitLab

به عنوان یک شرکت خصوصی ، GitLab سرمایه عظیمی – بیش از 400 میلیون دلار ، برای هر داده Crunchbase جمع آوری کرد. این سرمایه به طور فزاینده ای از بخش های اصلی شرکت در سال 2015 تا اواخر سری E در سال 2019 به دست آمد.

Khosla Ventures دورهای اولیه شرکت را پیش از GV ، گلدمن ساکس و ICONIQ Capital هدایت کرد.

با کمال تعجب ، این نامها آنهایی هستند که می توانیم در لیست سهامداران اصلی شرکت جاسوسی کنیم. از پرونده GitLab S-1 ، تعداد سهام و درصد سهام مالکیت برای سرمایه گذاران شرکت که بیش از 5 درصد سهام آن را در اختیار دارند ، ذکر شده است:

  • اوت پایتخت: 14،931،200 سهم کلاس B ، یا 11.1 درصد از آن کلاس حقوق صاحبان سهام
  • GV: 8،888،776 سهام کلاس B ، یا 6/6 درصد از آن حقوق صاحبان سهام
  • ICONIQ: 15،472،204 سهام کلاس B ، یا 11.6 of از آن طبقه دارایی
  • ICONIQ: 1،150،784 سهام کلاس A ، یا 100٪ از آن حقوق صاحبان سهام (در IPO رقیق می شود)
  • خسلا: 19،028،320 سهام کلاس B ، یا 14.1 درصد از آن حقوق صاحبان سهام

با توجه به اینکه GitLab در معامله ثانویه 6 میلیارد دلار در اوایل سال جاری ارزش گذاری شده بود ، درصدهای فوق به مبالغ هنگفت تبدیل می شود. برای مثال ، August Capital ، در آن نقطه قیمتی ، قرار است 600 میلیون دلار در شمال برداشت کند. این مبلغ بزرگتر از کل صندوق سرمایه گذاری است ، 450 میلیون دلار صندوق VII شرکت.