گوگل هزینه های فروشگاه Play را در برنامه های اشتراک به 15 درصد و برای برنامه های رسانه ای به 10 درصد کاهش می دهد – TechCrunch

گوگل امروز اعلام کرد که کمیسیون ها را برای همه مشاغل مبتنی بر اشتراک در فروشگاه Google Play کاهش می دهد. پیش از این ، این شرکت با کاهش کمیسیون ها از 30 درصد به 15 درصد در اولین 1 میلیون دلار درآمد توسعه دهندگان ، اقدام اپل را دنبال کرده بود. اکنون ، هزینه ها را به طور خاص برای برنامه سازان برنامه ای که از طریق اشتراک های مکرر درآمد ایجاد می کنند ، کاهش می دهد. گوگل می گوید به جای دریافت 30 درصد در سال اول ، که در سال دوم و بعد از آن به 15 درصد کاهش می یابد ، از توسعه دهندگان فقط 15 درصد هزینه دریافت می شود.

این شرکت می گوید 99 develop از توسعه دهندگان با هزینه خدمات 15 or یا کمتر واجد شرایط خواهند بود ، زیرا Google همچنین هزینه برنامه های خاص عمودی را در برنامه Play Media Experience کاهش می دهد. این می گوید که این میزان تا 10 درصد کاهش می یابد.

برنامه Play Media Experience شامل برنامه هایی مانند کتاب های الکترونیکی و سرویس های پخش موسیقی درخواستی است که هزینه های محتوا بیشتر فروش را شامل می شود. اینها همچنین مشاغلی هستند که در برخی موارد مستقیماً با Google رقابت می کنند – برای مثال YouTube Music با Spotify.

این برنامه در اوایل سال جاری برای تشویق توسعه دهندگان کتاب ، ویدئو و صدا برای ساخت برای اندروید راه اندازی شد و هزینه خدمات را تا 15 درصد ارائه می داد.

Sameer Samat ، نایب رئیس بخش مدیریت محصول گوگل ، در اطلاعیه ای گفت: “اشتراک های دیجیتال به یکی از سریعترین مدلهای توسعه دهندگان تبدیل شده است ، اما می دانیم که مشاغل اشتراک با چالش های خاصی در زمینه جذب و نگهداری مشتری روبرو هستند.” “ما با شرکای خود در زمینه آشنایی ، تناسب اندام ، آموزش و سایر بخش ها کار کرده ایم تا تفاوت های تجاری آنها را درک کنیم. هزینه خدمات فعلی ما پس از 12 ماه اشتراک مکرر از 30 to به 15 drops کاهش می یابد. اما ما شنیده ایم که افزایش مشتریان باعث می شود مشاغل مشترک از این نرخ کاهش یافته سود ببرند. بنابراین ، ما چیزها را ساده می کنیم تا مطمئن شویم که می توانند. “

گوگل گفت که هزینه های جدید از 1 ژانویه 2022 شروع می شود.

در حال بروز رسانی…