3 سوال که استارتاپ ها باید قبل از رویارویی با بزرگترین رقبای خود – TechCrunch – پاسخ دهند

صحبت در مورد گاندی یکبار در مسیر تاریخی حرکت های مهم گفت: “ابتدا آنها شما را نادیده می گیرند ، سپس به شما می خندند ، سپس با شما می جنگند ، سپس شما برنده می شوید.” برای بنیانگذاران استارتاپ ، این کلمات به درستی راه پیش رو را توصیف می کنند.

استارتاپ های موفق ناگزیر توجه صاحبان قدرتمند در صنعت خود را به خود جلب خواهند کرد. آنها با شما می جنگند ، اما اگر شما به خوبی در این چالش قرار بگیرید ، زمان بهتری برای غلبه وجود ندارد.

مزیت شما این است که می توانید به فناوری اصلی خود ارزش افزوده و آن را سریعتر از یک شرکت بزرگ موجود به دست مشتریان برسانید.

در سال های اخیر ، ما شاهد استارتاپ هایی هستیم که برای بازتعریف صنایع که برای چندین دهه در رکود بوده اند ، شانس غیرقابل حل غیرقابل حل را پشت سر گذاشته اند. سه عامل کلیدی تعادل را به نفع بازیکنان نوظهور تغییر می دهند:

  • چرخه تخریب خلاق کوتاهتر از همیشه است. روزهای برنامه های پنج ساله گذشته است. آنها با نقشه های راه 12-18 ماهه جایگزین شده اند که به نفع چابک است.
  • وفاداری مشتریان کاهش یافته است. حتي ريشه دارترين مشاغل و صنايع نيز حاضرند براي حفظ رقابت ، كار جديدي را امتحان كنند.
  • قابلیت حمل و ابری انتظارات کاربران از ارائه دهندگان فناوری خود را برای همیشه تغییر داده است. قفل فروشنده دیگر یک گزینه نیست.

چیزی که افراد موفق را از بقیه جدا می کند درک نحوه رقابت با شرکت های مستقر است که به نظر می رسد در هر مرحله مزایای عمده ای دارند. موفقیت استارتاپ ها در سال های اخیر ، به ویژه در زمان عدم اطمینان از همه گیری ، گواه این امر است. ما می توانیم چیزهای زیادی از شرکت هایی مانند Twilio ، Snowflake و Zoom در مورد نحوه پرسیدن سوالات مناسب و ایجاد یک برنامه رقابتی به موفقیت بیاموزیم.

آیا شما یک بهبود دهنده هستید یا یک مزاحم؟

اکثر استارتاپ ها یکی از دو مسیر را دنبال می کنند و اولین قدم این است که تعیین کنید در کدام مسیر هستید. اولین راه توسط بهبود دهنده ها طی می شود – کسانی که فرصتی را برای ایجاد پویایی بهتر در آینده می بینند. گروه دیگر توسط اخلالگران سفر می کنند ، استارتاپ هایی که معتقدند روش فعلی انجام کارها باید به طور اساسی تغییر کند. شرکتهای تأسیس شده دارای کتابهای بازی برای مبارزه با هر دو هستند ، اما دانستن این که شما کی هستید و در چه چیزی هستید به شما این امکان را می دهد تا به روش صحیح در حمله بمانید.

چالش فوری برای بهبود دهندگان یافتن ارتباط در بازار مستقر است. شما نه تنها باید به طور تصاعدی بهتر از رقبا باشید ، بلکه باید راهی برای اثبات آن پیدا کنید. برای اخلالگران ، متقاعد کردن چشم اندازها در مورد این است که آنها کارها را به اشتباه انجام می دهند – و این کار را بدون رویارویی انجام می دهند. فراتر از آن ، دفترچه بازی برای به دست آوردن غول های صنعت شما مشابه است.

در اینجا نحوه بازی آن نشان داده می شود:

چه انتظاری باید داشت: در ابتدا ، فروشندگان بزرگ شما را نادیده می گیرند. آنها به مشتریان خود می گویند که شما خدمات غیر ضروری را ارائه می دهید – اگر آنها شما را اصلاً تشخیص دهند. وارد شدن به پا در اینجا اولین مانع بزرگ است. چالش شما این است که فردی را درون سازمان بیابید که مایل است از پیشنهادات شما استفاده کند و پیشرفتی را نشان دهد که نمی تواند از آن چشم پوشی کند.