7 راه برای ایجاد روابط با VC ها – TechCrunch

بیشتر بنیانگذاران سقوط می کنند در یک دام بسیار رایج: اینکه شما نتایج فوق العاده ای را برای دور آخر سرمایه گذاران به دست آورده اید به این معنی نیست که سرمایه گذاران جدید شما را باور خواهند کرد. این گروه جدید این عملکرد را از نزدیک ندیده است و هنوز دلیلی برای اعتماد به شما ندارند.

به عنوان یکی از بنیانگذاران که به دور بعدی شما نزدیک می شود ، این س toال متداول است که “چگونه می توانم این گروه جدید از سرمایه گذاران را متقاعد کنم که عملکرد خود را انجام خواهم داد؟”

بر اساس تجربیات ما ، م foundسسینی که با موفقیت جمع آوری کمک مالی می کنند در ایجاد روابط عالی هستند و معمولاً آنچه را که ما آن را “پیش زمینه” می نامیم ارائه می دهند. این “ما در واقع به دنبال پول نیستیم. ما فقط می خواهیم در حال حاضر با هم دوست باشیم. ”زمینی که شما را در رادار سرمایه گذاران قرار می دهد تا وقتی وقت آن است که دور بعدی خود را بالا ببرید ، به احتمال زیاد آنها به تلفن پاسخ دهند زیرا آنها واقعاً می دانند شما کی هستید.

اما مفهوم پیش نمایش عمیق تر از این است که سرمایه گذاران بالقوه از وجود شما آگاه باشند. ایجاد روابط با سرمایه گذاران احتمالی آینده مستلزم این است که شما کمتر به عنوان یک بنیانگذار و بیشتر به عنوان یک بازاریاب فکر کنید – بسیاری از روابط بلند مدت زمان زیادی قبل از زمان درخواست تعهد سرمایه ای می رسد.

اگر یک سرمایه گذار در فضای شما معامله ای انجام داده است ، به احتمال زیاد آنها یک سرمایه گذار قبلی را می شناسند که می تواند امروز به طور بالقوه مناسب شما باشد.

رویکرد پیش از بازی مزایای زیادی دارد:

  • تمرین خوب: شما پول نمی خواهید. در عوض ، شما یک نگاه اجمالی ارائه می دهید. از آنجا که پیش درآمد سازنده روابط شما میلیون ها نفر در خط ندارد ، شما همیشه مضطرب خواهید بود ، که منجر به روابط بهتر می شود. به یاد داشته باشید: اگر مناسب نیست ، چه کسی اهمیت می دهد؟
  • بازخورد صادقانه: هنگامی که شما درخواست پول نمی کنید ، به احتمال زیاد بازخورد صادقانه ای دریافت خواهید کرد که ممکن است در یک محیط پر مخاطره دریافت نکنید.
  • خط پایه را تعیین کنید: باید به جایی که در حال حاضر هستید بروید ، چرا هنوز زمان افزایش سرمایه هنوز فرا نرسیده است (عکس “چرا اکنون”) و آنچه باید تا زمان مناسب انجام دهید.
  • اعتماد مبتنی بر عملکرد: با نشان دادن سرمایه گذار بالقوه خود در جایی که امروز هستید و آنچه در کوتاه مدت انتظار دارید انجام دهید ، عملکرد خود را در جایی قرار دهید. بعداً ، می توانید به آنها ثابت کنید که به آنچه می گویید رسیده اید.

7 راه برای ایجاد روابط با VC ها

اکنون احتمالاً این سال برای شما پیش آمده است که “من چه می گویم که رابطه خوبی با آن سرمایه گذار دور بعدی ایجاد کنم؟” در اینجا چند نکته در مورد نحوه نزدیک شدن به مرحله پیش نمایش وجود دارد:

دنبال رابطه باشید نه پول

تصدیق کنید که زود هستید ، اما ذکر کنید که فکر می کنید بعداً می تواند مناسب باشد. از قبل اعلام کنید که به دنبال رابطه هستید و می خواهید دریابید که آیا در نهایت می توانید برای یکدیگر مناسب باشید یا خیر. در یک پرس و جو دزدکی حرکت نکنید ؛ بگذارید رابطه به صورت ارگانیک شکوفا شود.

در اینجا یک مثال آورده شده است: “ما هنوز در حال پرورش نیستیم و احتمالاً برای شما خیلی زود هستیم. اما من فکر می کنم این چیزی است که شما ممکن است به آن علاقه زیادی داشته باشید و فکر می کردید منطقی است که با او تماس بگیرید ، رابطه ای را باز کنید و ببینید آیا مناسبتی وجود دارد یا خیر. “

وقت را هدر ندهید