A.ID بودجه Pre-Seed را برای بستر تأیید هویت با هدف مشتریان در معرض خطر بسته است-TechCrunch

A.ID ، یک پلتفرم هویت و انطباق با تمرکز بر مشتریان در معرض خطر ، یک دور سرمایه گذاری پیش از سرمایه گذاری 500،000 دلار از سرمایه گذاران فرشته از جمله کارکنان سابق RobinHood ، Square و Snap را بسته است.

این استارتاپ می گوید به بازاری می پردازد که به نظر نمی رسد شرکت های سنتی Fintech و موسسات بانکی بتوانند با آن کنار بیایند: یعنی افزایش مشتریان ظاهراً “خطرناک” که به سادگی با محصولاتی مشكل دار برخورد می كنند. یک مورد قابل توجه این است که صنعت قانونی شاهدانه هر سال 67 درصد و رمزنگاری بیش از 46 درصد رشد می کند. در همین حال ، جمعیت بدون بانک و زیر بانک هر روز افزایش می یابد ، اما به نظر می رسد موسسات مالی موجود قادر به رسیدگی به این بازارهای در حال انفجار نیستند.

A.ID یک پلت فرم B2B2C است که توسط Ekaterina Romanovskaya ، کارآفرین بار سوم با تجربه در زمینه امور مالی و فناوری مصرف کننده ، و Justinas Kaminskas ، که محصولات سازگاری را در اروپا عرضه کرده است ، تأسیس شده است.

رومانوفسکایا گفت: “بازی نهایی ما ایجاد اعتماد است: کاربران نهایی با اطلاعات حساس خود به شرکت ها اعتماد می کنند ، در حالی که شرکت ها به کاربران اطمینان می دهند که فعالیت غیرقانونی انجام ندهند. ما به شدت معتقدیم که این نوع اعتماد ضروری است و می بینیم که همه جا مشتاقانه پیش بینی می شود. “

A.ID می گوید راه حل آن به مشتریان این امکان را می دهد تا هویت مشتریان خود را بررسی کرده و روی آنها سوار شوند ، اقدامات لازم را انجام دهند ، افراد و مشاغل را در برابر لیست های نظارتی قرار دهند ، پرداخت های آنها را نظارت کنند ، موارد رعایت را ایجاد و حل کنند و فعالیت های مشکوک را به نهادهای نظارتی گزارش دهند. مشتری می تواند آن را از طریق API (رابط برنامه نویسی برنامه) ادغام کرده یا از آن به عنوان برنامه وب یا SDK استفاده کند.

تا کنون Arival ، یک بانک دیجیتالی برای صنایع در حال ظهور ، و Clos ، یک شبکه اجتماعی برای سازندگان برای تأیید کاربران است.

“من در سال 2017 به طور دائم به ایالات متحده نقل مکان کردم. اما من برای جلب توجه مناسب VC ها تلاش کردم: من در چندین دسته قرار گرفتم که در همان زمان مورد استقبال سرمایه گذاران خطرناک نبود ، مانند بنیانگذار زن ، م founderسس مهاجر و موسس بدون تخصص فنی شرکتی که من آن را راه اندازی کردم به صورت ارگانیک رشد کرد تا زمانی که بیماری همه گیر COVID-19 آن را از بین برد. من از قرنطینه 2020 برای مطالعه علم داده و یادگیری کد نویسی استفاده کردم و مهندس داده شدم. در سپتامبر 2020 من A.ID را تأسیس کردم. “رومانوفسکایا به TechCrunch گفت.

رومانوفسکایا هنگامی که یک حساب سیاسی طنز در انتقاد از کرملین ایجاد کرد که 2 میلیون فالوور در اوج خود داشت ، یک چهره مشهور توییتری روسیه شد. در سال 2016 او Nimb را تاسیس کرد ، یک حلقه هوشمند شیک با دکمه وحشت داخلی که برای زنان طراحی شده بود.

دفتر مرکزی A.ID در لس آنجلس ، کالیفرنیا ، ایالات متحده است. شعبه اروپایی در اتحادیه اروپا با دفتر در لیتوانی فعالیت می کند.