Activ Surgical 45 میلیون دلار سری B را جمع آوری می کند تا چشم های عقاب به جراحان داده شود – TechCrunch

Activ Surgical ، یک شرکت جراحی دیجیتال مستقر در بوستون ، یک دور 45 میلیون دلاری سری B را پنجشنبه اعلام کرد. این دور در یک سال حساس برای Activ Surgical انجام می شود. این در حال توسعه ابزارهای جدیدی است که به جراحان این امکان را می دهد تا ساختارهای نامرئی را ببینند ، و برنامه هایی برای راه اندازی این ابزارها در ماه های آینده دارد.

اولین ابزار از جمله قطعات سخت افزاری این شرکت به نام ActivSight است که به جراحان اجازه می دهد چیزهایی را مشاهده کنند که در غیر این صورت نامرئی هستند ، مانند جریان خون در عروق میکروسکوپی داخل بافت. سخت افزاری که مجوز FDA 510 (K) را دریافت کرده است آوریل 2021، بین هر نوع آندوسکوپی و سیستم دوربین نور سفید مناسب است.

با فشار یک دکمه ، ActivSight از قبل اجازه می دهد تا ویژگی هایی مانند جریان خون (معمولاً نامرئی ، مگر اینکه از رنگ های تزریقی استفاده شود) مانند درخت کریسمس روشن شود. اما بر خلاف روش های رنگ آمیزی تزریقی ، ActivSight می تواند جریان خون را در زمان واقعی تجسم کند (یعنی در صورت کند شدن یا متوقف شدن جریان خون ، تصاویر بافت تغییر رنگ می دهند).

“این تنها سیستمی است که در حین عمل می تواند مواردی مانند جریان خون را بدون تزریق هیچ رنگی تجسم کند.” مدیرعامل تاد اوسن می گوید.

این دور اخیر ، برای حمایت از تجاری سازی ActivSight مورد استفاده قرار می گیرد ، که انتظار می رود در سه ماهه چهارم 2021 یا سال آینده در سیستم های بیمارستانی در هفت ایالت به صورت زنده اجرا شود. همچنین برای کمک به اخذ گواهینامه CE – مجوز بازاریابی که به بازار اجازه می دهد دستگاه های پزشکی در اروپا به بازار عرضه شوند – استفاده می شود که به ActivSight اجازه می دهد تا در 2022 در هفت کشور اروپایی عرضه شود. پروژه های بلند پروازانه مبتنی بر هوش مصنوعی ، که به دستگاه های ActivSight اجازه می دهد ساختارهای کلیدی بیشتری را برای جراحانی که از آن استفاده می کنند ، شناسایی کنند.

دور این بودجه توسط Cota Capital هدایت شد. با احتساب Cota Capital ، این دور هفت سرمایه گذار جدید را به Activ Surgical می آورد: BAM Funds ، Magnetar Capital ، Mint Ventures ، Castor Ventures ، Dream One Vision و NVIDIA. این شرکت تاکنون 77 میلیون دلار کمک مالی جمع آوری کرده است.

Activ Surgical برای اولین بار در سال 2016 خبرساز شد ایجاد ربات که اولین بخیه کاملاً مستقل بافت نرم را انجام داد. پیتر کیم ، بنیانگذار شرکت ، دارای اختراع برای نوع جراحی با کمک روبات است. اما با وجود این ، این شرکت روی ساخت روبات متمرکز نیست.

“در حالی که روبات ها عالی هستند ، آنها فقط در حدود 10 درصد از جراحی های کم تهاجمی استفاده می شوند. روسن می تواند به چیزهایی برسد که انسان نمی تواند ، اما تا این لحظه ، ربات نمی تواند هر چیزی را که یک انسان نمی تواند ببیند ، ببیند. ”

در عوض ، این شرکت روی ابزارهایی سرمایه گذاری می کند که جراحان خود را باهوش تر می کند. Usen روش فعلی ActivSight را برای نصب دوربین دید عقب بر روی خودرو تشبیه می کند.

“دوربین دید عقب شما در ماشین شما می تواند مواردی را که نمی توانید در پایین مشاهده کنید ، سپس شروع به بوق زدن کند. وقتی یک ربات می تواند چیزهایی را که انسان نمی تواند تشخیص دهد شروع کند ، آن وقت است که روباتیک واقعاً شروع به کار می کند. این همان کاری است که اکتیو انجام می دهد و این همان چیزی است که جراحان رباتیک ما از آن هیجان زده هستند. ”

ActivSight قبلاً نشان داده است که می توان از آن در اتاق عمل استفاده کرد. در a آزمایش شده است کارآزمایی بالینی بر روی 70 بیمار در مرکز علوم بهداشتی دانشگاه تگزاس و دانشگاه بوفالو. روابط عمومی شرکت به TechCrunch تأیید کرد که نتایج این آزمایشات هنوز منتشر نشده است ، اما شرکت انتظار دارد داده های این آزمایش را در ماه اکتبر منتشر کند.

با این حال ، سیستم ActivSight دارد قبلاً ترخیص FDA 510 (k) گرفته شده است ، به این معنی که امسال در چندین سیستم بیمارستانی عرضه می شود. این سیستم ها شامل هفت سیستم در نیویورک ، بوفالو ، تگزاس ، اوهایو و فلوریدا است.

استقرار تجاری ActivSight تنها اولین قدم برای Activ Surgical است. هدف این است که در نهایت یک مجموعه داده منحصر به فرد در حین عمل بر اساس جراحی های تکمیل شده با ActivSight جمع آوری شود. سپس ، یک مجموعه نرم افزاری به نام ActivInsight ، داده های جمع آوری شده را تجزیه و تحلیل می کند و از الگوریتم های یادگیری ماشین استفاده می کند تا به شناسایی ویژگی های بیشتری که در غیر این صورت برای جراحان نامرئی هستند ، کمک کند.

Usen می گوید: “ما منحصر به فردترین مجموعه داده را در سراسر جهان داریم.”

از این رو ما می توانیم حاشیه نویسی خودکار انجام دهیم و ساختارهای کلیدی را برچسب گذاری کنیم. این جمع آوری شناسایی عصب ، رگ ها در مقابل شریان ها ، ساختارهای مهم کلیدی است – که اطلاعات با استفاده از یادگیری ماشین حاشیه نویسی و برچسب گذاری می شوند و سپس به هرکسی که از ماژول ActivInsight در محدوده خود استفاده می کند بازگردانده می شود. “

این برنامه یادگیری ماشین بلافاصله اجرا نمی شود. Usen انتظار دارد نمونه های اولیه ActivInsight برای اولین بار در سال 2022 در بیماران استفاده شود.

با این دور از بودجه ، اولین گام ها آغاز می شود.