AirGarage ، یک اپراتور پارک کامل ، 12.5 میلیون دلار به رهبری a16z افزایش می دهد-TechCrunch

پارکینگ اغلب تقریباً خنده دار به نظر می رسد ، در بسیاری از افراد هنوز یک کارمند برای جمع آوری هزینه ها و بررسی بلیط های معتبر استخدام می شود. حتی وقتی دارندگان پارکینگ سعی می کنند مدرن شوند – برای مثال از یک برنامه یا دستگاه کارت اعتباری برای پرداخت – آنها باید با مجموعه ای از ارائه دهندگان برای مدیریت سخت افزار ، پردازش پرداخت و بازاریابی ، همه جداگانه برخورد کنند.

این همان جایی است که AirGarage وارد می شود. این شرکت با صاحبان املاک پارکینگ همکاری می کند و یک نرم افزار کامل و خدمات مدیریتی برای زمین یا گاراژ آنها ارائه می دهد. این بدان معناست که همه چیز را از نصب علائم راهنمایی گرفته تا جمع آوری پرداخت ها و حتی اجرای پارکینگ کنترل کنید.

AirGarage در حال حاضر بیش از 200 مکان در 30 ایالت تحت مدیریت خود دارد. این استارتاپ برای افزایش خدمات خود ، 12.5 میلیون دلار سری A به رهبری a16z را با مشارکت سرمایه گذاران فعلی Floodgate ، Founders Fund و Abstract Ventures بسته است.

این شرکت از زمان تاسیس توسط Jonathon Barkl ، Chelsea Border و Scott Fitsimones در سال 2017 تحت تعدادی محور قرار گرفت. راه اندازی اولیه AirGarage ، که در زمان دانشجویی این سه دانشجوی دانشگاه ایالتی آریزونا تصور می شد ، ایجاد بستری برای افراد برای اجاره خود بود. پیاده روی به دانشجویان کالج که هزینه های گزافی را برای پارکینگ در محوطه دانشگاه پرداخت می کردند. بارکل از این ایده-یک بازار همتا به همتا برای پارکینگ-به عنوان “AirGarage 1.0” یاد کرد.

وی در مصاحبه اخیر خود با TechCrunch گفت: “اینگونه بود که ما وارد صنعت پارکینگ شدیم ، در مشکل پارکینگ.” وی افزود: “موضوعی که پیش می رود متوجه شدیم که فضای کم استفاده شده است که مدیریت ضعیفی دارد و در واقع آنطور که باید درآمدزایی نمی شود ، و ما فقط تکنولوژی داریم و به این نرم افزار اضافه می کنیم ، می توانیم آن را تغییر دهیم.”

در سال 2018 ، این شرکت اولین حرکت خود را انجام داد و از خانه های اصلی دور شد و به سمت صاحبان پارکینگ مانند کلیساها و مشاغل کوچک رفت تا به آنها در کسب درآمد از دارایی های موجود و کم استفاده خود کمک کند. بارکل توضیح داد که این واقعاً زمانی بود که AirGarage اولین رویکرد کامل نرم افزاری خود را در زمینه نرم افزار مورد استفاده قرار داد.

دو سال بعد-در ماه مه سال 2020 ، زمانی که بسیاری از شهرها در میانه اولین دور سفارشات خود در خانه و قرنطینه بودند-این شرکت بار دیگر تغییر کرد ، این بار تمرکز خود را بر پارک املاک و مستغلات متداول در مناطق مرکزی شهر متمرکز کرد. این همه گیری ممکن است زمان عجیبی برای تغییر باشد ، به ویژه برای یک استارتاپ که درآمد خود را حداقل به طور غیر مستقیم توسط افرادی که به خارج از خانه می آیند ایجاد می کند ، اما بارکل COVID را به عنوان یک “لحظه روشن” برای AirGarage توصیف کرد.

نحوه عملکرد بیشتر صنعت پارکینگ این است که اپراتورها یا مدیران پارکینگ ، فضا را از مالک واقعی املاک اجاره می دهند. پس از آنکه این مدیران از ادامه پرداخت آنها به عنوان بخشی از قراردادهای اجاره از پیش تعیین شده خودداری کردند ، ایرگاراژ با مالکینی که در طول همه گیری از نظر مدیران احساس خفگی می کردند ، تماس گرفت.

به علاوه ، بسیاری از این توافق نامه ها نشان می دهد که مدیران 100٪ درآمد را پس از پرداخت هزینه اجاره دریافت می کنند. بارکل گفت که آنها با مالکینی که ماهانه 10 هزار دلار تحت قرارداد اجاره برای پارک کردن املاک دریافت می کردند که 30 هزار دلار در ماه درآمد داشت و تنها یک سوم کل درآمد آنها را دریافت می کردند ، صحبت خواهند کرد.

در عوض ، AirGarage تقسیم 70 تا 30 را به نفع مالک ارائه می دهد ، با شفافیت کامل در مورد میزان املاک پارکینگ در هر ماه. برای افزایش بیشتر درآمد ، AirGarage همچنین داده هایی را در محل پارکینگ جمع آوری می کند تا علاوه بر انجام کلیه تبلیغات ، پردازش پرداخت و لیست های آنلاین ، مواردی مانند قیمت گذاری پویا را ارائه دهد.

در پشتوانه ، این استارتاپ اجرای پارکینگ را تحت برنامه ای که “نیروی فضایی” می نامد ، ارائه می دهد. این کار با درگیر کردن کارگران گیگ-به عنوان مثال راننده Uber که در بین دوچرخه سواری در حال کار است-برای برداشتن تعداد زیادی و بررسی پلاک ها کار می کند. رانندگان برای هر گواهینامه ای که معتقدند معتبر است ، دستمزد دریافت می کنند و این هزینه نیز با توجه به مشغله زیاد آن روز به صورت پویا تعیین می شود.

با استفاده از دور تازه تأمین مالی ، AirGarage قصد دارد نرم افزارها و خدمات جدیدی را به بازار عرضه کند تا صاحبان آن نه تنها از پارک خودروهای شخصی ، بلکه از کامیون های مواد غذایی که نیاز به مکانی برای پارک دارند یا آشپزخانه های ابری که نیاز به مکانی برای ذخیره مواد غذایی دارند ، درآمدزایی کنند. تیم مهندسی همچنین روی ویژگی هایی مانند استفاده از دوربین ها برای خواندن خودکار پلاک ها کار می کند تا راننده بتواند شماره پلاک خود را در AirGarage روی پرونده قرار دهد و در حال حاضر نگران پرداخت نباشد.

بارکل برآورد کرد که از بین 200 مشتری به علاوه شرکت ، کمتر از پنج نفر خدمات خود را لغو کرده اند.

وی گفت: “در 20 سال گذشته ، در حالی که صنایع دیگر به دلیل فناوری و نرم افزار تغییرات عظیمی داشته اند ، صنعت پارکینگ هنوز کاملاً به کار خود ادامه نداده است.” وی گفت: “این شرکتها از نظر نحوه انجام کارها بسیار عقب مانده و قدیمی هستند و به نظر ما تنها راه حل این مشکل این است که آن شرکتها را به طور کامل با آنچه ما در حال ساخت آن هستیم جایگزین کنیم. اپراتور.”