Blue Origin جف بزوس خدمه 4 نفره از جمله ویلیام شاتنر را به فضا فرستاد-TechCrunch

این دو مورد از دو پرتاب موفق خدمه برای Blue Origin است ، زیرا شرکت امروز خدمه ای چهار نفره از جمله بازیگر ویلیام شاتنر را به فضا و از تأسیسات خود در غرب تگزاس اعزام کرد.

این ماموریت که NS-18 نامیده می شود ، پنجمین پرتاب موشک برای این شرکت در سال جاری و هجدهمین مورد برای موشک به طور کلی است.

خدمه شامل شاتنر بودند ، که بدون شک بیشتر به خاطر بازی در نقش کاپیتان جیمز تی کرک در “Star Trek” شناخته شده است. آدری پاورز ، کارمند آبی که به عنوان نایب رئیس شرکت New Shepard Mission & Flight Operations فعالیت می کند. کریس بوشوییزن ، بنیانگذار آزمایشگاه Planet و شریک فعلی شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر DCVC ؛ و گلن د وریس ، بنیانگذار شرکت نرم افزاری کارآزمایی بالینی Medidata Solutions.

شاتنر ، 90 ساله ، اکنون مسن ترین فردی است که به فضا رسیده است ، افتخاری که قبلاً توسط والی فانک 82 ساله (که در پرتاب قبلی بلو در ماه ژوئیه پرواز کرد) برگزار می شد.

پرتاب در ساعت 10:50 صبح به وقت شرق آغاز شد ، جایی که موشک خط کورمان – مرز بین المللی فضا را رد کرد. در همین زمان ، خدمه چند دقیقه بی وزنی را تجربه کردند. این کپسول حدود 11 دقیقه بعد با استفاده از چتر نجات به صورت خودکار به محل پرتاب فرود آمد. تقویت کننده همچنین به طور خودکار در نزدیکی سکوی پرتاب فرود آمد.

این پرتاب موفقیت آمیز برای Blue Origin که می خواهد خود را به عنوان یک بازیگر برجسته در صنعت گردشگری فضایی در حال رشد معرفی کند ، خبر خوبی است. اما چند هفته گذشته برای این شرکت که توسط میلیاردر جف بزوس در سال 2000 تاسیس شد ، چندان هموار نبود. عدم توجه مناسب به ایمنی

به نظر می رسد این سند توجه اداره هوانوردی فدرال را به خود جلب کرده است ، که به TechCrunch گفت: “FAA هر اتهام ایمنی را جدی می گیرد و آژانس در حال بررسی اطلاعات است.”

Blue Origin در بازار گردشگری فضایی با رقبایی مانند Virgin Galactic ریچارد برانسون که تابستان امسال پرتاب موفق خدمه خود را انجام داده است و SpaceX که خدمه Inspiration4 را در سفری سه روزه در ماه سپتامبر به فضا برد ، روبرو است.

راه اندازی مجدد را در اینجا بازبینی کنید:

https://www.youtube.com/watch؟v=FAcufhwjR2I