Bolt Mobility ناوبری درون برنامه ای برای اسکوترهای الکترونیکی مشترک را راه اندازی می کند-TechCrunch

Bolt Mobility ، یک شرکت میکرو حرکتی که توسط دونده المپیک یوسین بولت تاسیس شده است ، یک سیستم ناوبری درون برنامه ای برای روروک مخصوص بچه ها با نام “Mobility OS” راه اندازی کرده است. برای سهولت استفاده از این ویژگی ، نسل بعدی اسکوترهای بولت ، “Bolt Two” ، به تلفن هوشمند سوار اجازه می دهد تا روی اسکوتر سوار شده و توسط آن اسکنر شارژ شود.

اقدام ساده افزودن پایه تلفن به اسکوتر همراه با این ناوبری درون برنامه ای ، متمایزکننده بازار اسکوتر مشترک است. بسیاری از اسکوترهای الکترونیکی مشترک شامل پایه های تلفن نیستند ، این یک تکان دهنده است با توجه به اینکه سال 2021 است و اکثر افرادی که اسکوتر سوار می شوند ، ناوبری خود را به Google Maps یا Apple Maps برون سپاری می کنند. با این اوصاف ، برخی از اپراتورها به TechCrunch گفتند که به رانندگان مستعد حواس پرتی هنگام نزدیک شدن به تقاطع ها یک صفحه نمایش برای نگاه کردن به آنها خطری برای ایمنی است ، بدون ذکر هزینه های احتمالی مربوط به تعمیر یا تعویض کوه هایی که در خیابان های سخت شهر آسیب می بینند.

MobilityOS Bolt از تجسم نقشه ارائه شده توسط Google Maps استفاده می کند ، اما سیستم ناوبری به صورت داخلی ساخته شده است تا در هر سواری منحصر به فرد جغرافیایی مخصوص شهر را در بر گیرد ، که به رانندگان در خیابانهای دارای خطوط دوچرخه سواری از مناطق خطرناک ، حساس یا پر رفت و آمد کمک می کند. برنامه Spin دارای ویژگی مشابهی است. بولت می گوید سیستم آن همچنین کاربران را تشویق می کند تا خودروها را با خیال راحت پارک کرده و پیاده روها را با “مناطق پارک پاداش” تمیز نگه دارند.

سوار بر Bolt Twos نیز یک شارژر بی سیم تلفن هوشمند است که از باتری های قابل تعویض اسکوتر تغذیه می کند. به گفته این شرکت ، تأثیر شارژ تلفن هوشمند بر باتری روروک مخصوص بچه ها بسیار کم است.

بولت در حال حاضر در 33 شهر ، شهرک و پردیس در سراسر ایالات متحده حضور دارد. MobilityOS و Bolt Twos در حال حاضر در میامی ، زادگاه این شرکت زندگی می کنند ، اما سیستم ناوبری در سه ماهه اول سال آینده وارد بازارهای دیگر بولت می شود. اسکوترهای جدید وارد بازارهای جدیدی می شوند که بولت هنوز اعلام نکرده است و با به روزرسانی ناوگان قدیمی وارد بازارهای فعلی می شوند.

از نظر آنچه که رقابت ارائه می دهد ، Voi ، که عمدتا در اروپا فعالیت می کند ، دارای یک پایه تلفن است ، اما اکثر دیگر ، از جمله Veo ، Spin ، Lime و Bird ، ندارند. Superpedestrian و Veo می گویند که در حال حاضر روی گیرنده های تلفن در ناوگان خود کار می کنند ، و Lime آنها را قبل از تصمیم گیری در مورد عرضه جهانی آنها در Genuo Scooer خود در استکهلم هدایت می کند.

Lime ، Spin و Bird با Google Maps ادغام شده اند ، بنابراین کاربران می توانند اسکوترهای الکترونیکی را بیابند و سفرهای خاص خودرو را در برنامه برنامه ریزی کنند. با این حال ، بدون سوار شدن ، اکثر کاربران احتمالاً فقط از هدفون استفاده می کنند تا به دستورالعمل ها گوش دهند ، در حالی که تلفن خود را با خیال راحت در جیب قرار داده اند.