CarDekho هند با جمع آوری کمک مالی 250 میلیون دلاری تک شاخ می شود – TechCrunch

CarDekho ، یک پلت فرم جستجو و تجارت الکترونیکی هندی برای خودروهای جدید و دست دوم ، به جدیدترین استارتاپ در دومین بازار بزرگ جهان تبدیل شده است که به وضعیت تک شاخ رسیده است.

این استارتاپ 14 ساله روز چهارشنبه گفت که 250 میلیون دلار-200 میلیون دلار حقوق صاحبان سهام و 50 میلیون دلار بدهی-در دور تامین مالی سری E خود جمع آوری کرده است. این دور ، که ارزش مقر شرکت جیپور را 1.2 میلیارد دلار اعلام کرد ، توسط LeapFrog Investments رهبری شد.

Canyon Partners ، Mirae Asset ، Franklin Templeton ، Harbor Spring Capital و همچنین سرمایه گذاران موجود Sequoia Capital India و Sunley House نیز در چیزی که CarDekho به عنوان دور قبل از IPO خود توصیف کرده بود شرکت کردند.

یکی از اولین استارتاپ های هند ، CarDekho در بیش از 100 بازار گسترش یافته است. این استارتاپ ، که خودروها را از مشتریان خریداری می کند و سپس آنها را می فروشد ، کاتالوگ بیش از 3000 اتومبیل از پیش تأیید شده را برای خرید آنلاین ارائه می دهد.

CarDekho همچنین خدمات مالی – امکان پرداخت اقساطی – و بیمه بیمه اتومبیل هایی را که از پلت فرم خریداری می کنند به مشتریان ارائه می دهد. این شرکت گفت که تجارت خدمات مالی آن در حال حاضر سودآور است ، در حالی که بیمه به نقطه “شکست” رسیده است. (این استارتاپ می گوید که با بیش از دوازده موسسه مالی برای ارائه وام به مشتریان و بیش از سه شرکت بیمه ای همکاری می کند.)

تقریباً با همه سازندگان خودرو در هند کار می کند و 30 درصد از فروش سالانه آنها را به خود اختصاص می دهد. همچنین با بیش از 3،500 فروشنده خودرو جدید و بیش از 4000 فروشنده اتومبیل ، معامله گران و کارآفرینان کار می کند. این شرکت اعلام کرد که درآمد شرکت در ماه گذشته از 100 میلیون دلار فراتر رفته است.

نفوذ تجارت الکترونیکی در خودروها در مقایسه با سایر دسته ها کم است. داده ها و تصویر: برنشتاین

به گفته تحلیلگران برنشتاین ، تجارت الکترونیک خودرو عموماً دارای ضریب نفوذ پایینی در سطح جهان است ، به عنوان مثال هند و ایالات متحده دارای نفوذ 1 درصدی هستند. “این عمدتاً به این دلیل است که بازار خودرو هنوز نیاز به بازرسی فیزیکی دارد و بازار هدف به سمت وسایل نقلیه فرسوده – یک بازار نامنظم” متمایل می شود. مجموع بازار آدرس پذیر در هند حدود 220 میلیارد دلار است که شامل خرید خودروهای فرسوده توسط مصرف کنندگان ، حراج و بازاریابی مجدد ، پتانسیل رشد بازار خودروهای جدید و تامین مالی و تبلیغات است. کل بازار آدرس پذیر فقط برای بازار خودروهای فرسوده در ایالات متحده بیش از 800 میلیارد دلار است. “

آمیت جین ، بنیانگذار و مدیر اجرایی CarDekho گفت: “CarDekho ، از یک پورتال تحقیقاتی خودرو ، تبدیل به یک اکوسیستم کامل برای خرید خودرو ، مدیریت چرخه عمر و فروش شده است.” “ما متعهد به توانمندسازی مشتریان خود و ارائه تجربه ای راحت و بدون دردسر برای آنها هستیم.”

او گفت که این استارتاپ سرمایه جدیدی را برای توسعه مشاغل خودروهای فرسوده و خدمات مالی خود به کار می گیرد. اعتماد و اطمینان سرمایه گذاران ما به ما کمک می کند تا برنامه های رشد خود را تسریع کنیم در حالی که ما تجربه ای را در اختیار مشتریان خود قرار می دهیم که به تعریف مجدد خرید و فروش خودرو ادامه می دهد. “

این استارتاپ همچنین در تلاش است تا فهرست خود را در آینده نزدیک به بیش از 10000 خودرو گسترش دهد.

اطلاعیه روز چهارشنبه CarDekho را به لیستی از تقریباً ده استارتاپ دیگر هندی اضافه می کند که امسال این جایگاه ارزشمند را کسب کرده اند. چندین سرمایه گذار برجسته ، از جمله Tiger Global ، Sequoia ، SoftBank ، Falcon Edge Capital و Temasek ، سرعت سرمایه گذاری خود را در هند در سه ماهه اخیر افزایش داده اند. (در برخی زمینه ها ، هند در حال حاضر حدود 50 شاخ تک شاخ دارد.)