Chamath Palihapitiya با نگرانی های SPAC صحبت می کند ، از هزینه ها تا افشای اطلاعات تا کیفیت – TechCrunch

تقریباً بود دقیقاً دو سال پیش بود که یک وسیله خرید ویژه (SPAC) به سرپرستی سرمایه گذار چامت پالیهاپیتیا ، شرکت گردشگری فضایی ویرجین گالاکتیک را در معرض دید عموم قرار داد. این اولین شرکت پروازهای فضایی انسانی بود که در NYSE – یا هر صرافی ، معامله می کرد – و آنقدر موفق بود ، که سهام این شرکت برای ماه ها پس از آن بیشتر و بیشتر معامله شد ، که تقریباً بلافاصله جنون SPAC را آغاز کرد. به

با توجه به داده های تحقیقات SPAC ، در نظر بگیرید که تنها در سه ماه اول امسال ، SPAC ها 87.9 میلیارد دلار جمع آوری کرده اند که از کل انتشار در کل سال 2020 فراتر رفته است. تا کنون ، به گفته SPAC Insider ، 450 شرکت چک سفید با موفقیت تشکیل شده است ، در حالی که 15 سال قبل 10 شرکت فعال در این زمینه وجود داشت.

Palihapitiya یکی از بزرگترین بهره برداران این جنون بوده است. وی که توسط نیویورکر “پیپ پایپر SPACs” و “بلومبرگ” به عنوان “پادشاه SPACs” نامیده می شود ، حداقل 10 شرکت چک چک سفید ایجاد کرده است و برنامه های خود را برای جمع آوری بسیاری دیگر به طور عمومی به اشتراک گذاشته است. (در “پادکست همه کاره” که میزبانی مشترک آن را بر عهده داشت ، سال گذشته Palihapitiya فاش کرد که نمادها را از “IPOA” به “IPOZ” در NYSE رزرو کرده است.)

البته ، هر زمان که فعالیت بازار بیش از حد تب کند ، سرمایه گذاران خرده فرو می شوند. در واقع ، پس از آنکه تعدادی از شرکتها که از طریق شرکتهای چک چک عمومی در معرض دید عموم قرار گرفتند مشخص شد که تعدادی از آنها را جعل کرده اند – به عنوان مثال ، در ماه ژوئن ، Lordstown Motors اعتراف کرد که پس از همه ، سفارشات الزامی از مشتریان برای وانت برقی استقامت خود ندارد. افزایش یافته است که SPAC ها افشای کافی ندارند و بیشتر به نفع افرادی است که آنها را سازماندهی می کنند ، مانند Palihapitiya ، که هفته گذشته به ما ملحق شد تا درباره این نگرانی و دیگران صحبت کند.