Commercetools 140 میلیون دلار با ارزش 1.9 میلیارد دلار افزایش می دهد زیرا تجارت “بدون سر” همچنان در حال رشد است – TechCrunch

تجارت الکترونیکی این روزها در حال حاضر بخش عمده ای از استراتژی هر خرده فروش است ، بنابراین سازندگان فناوری و پلتفرم هایی که به آنها در رقابت بهتر در صفحه های دیجیتالی کمک می کند ، شاهد پیشرفت بزرگی در تجارت هستند. در آخرین نوبت ، Commercetools-ارائه دهنده API های تجارت الکترونیک که خرده فروشان بزرگتر می توانند از آنها برای ایجاد پرداخت سفارشی ، خروج ، تجارت اجتماعی ، بازار و سایر خدمات استفاده کنند-140 میلیون دلار بودجه بسته است ، سری C که مدیرعامل Dirk Hoerig ارزش این شرکت را 1.9 میلیارد دلار برای من تایید کرده است.

این بودجه توسط Accel هدایت می شود و سرمایه گذاران قبلی Insight Partners و REWE Group نیز در آن شرکت می کنند. مونیخ ، Commercetools مستقر در آلمان از REWE خارج شد-خرده فروشی غول آلمانی و همچنین مشتری-و 145 میلیون دلار سرمایه گذاری تحت رهبری Insight در اکتبر 2019 اعلام کرد.

این دور اخیر نشان دهنده افزایش چشمگیر ارزش آن از آن زمان است ، زمانی که Commercetools در حدود 300 میلیون دلار ارزش گذاری شد.

البته بخشی از دلیل این دست انداز بزرگ ، موج علاقه به معاملات دیجیتالی ناشی از خرید آنلاین بوده است. تجارت الکترونیکی پیش از سال 2020 با سرعت ثابت در حال رشد بود ، طبق برخی تخمین ها بیش از نیمی از کل معاملات تجاری را نشان می دهد. شیوع همه گیر Covid-19 توربو را به خود جلب کرد ، بسیاری از خرده فروشان منحصراً به فروش اینترنتی روی آوردند و مصرف کنندگان در خانه با خوشحالی از خرید با یک کلیک متوقف شدند.

در حالی که شرکت هایی مانند Shopify نیازهای خرده فروشان کوچکتر را برطرف کرده و جایگزین یا مکملی را برای قرار دادن آنها در بازارهای شخص ثالث مانند آمازون در اختیار آنها قرار داده اند ، Commercetools کسب و کار خود را بر اساس خدمات رسانی به خرده فروشان بزرگتر و بسیاری از نیازها و سرمایه گذاری های خاص و بزرگ انجام داده است. بودجه ای که ممکن است برای ایجاد راه حل های تجارت دیجیتال خود داشته باشند.

هوریگ گفت که این برنامه امروزه حدود 300 API را در حدود نه “سطل” خدمات و شبکه گسترده ای از شرکای ادغام ارائه می دهد و سالانه 10 میلیارد دلار فروش برای مشتریان خود شامل مواردی مانند Audi ، AT&T ، Danone ، Tiffany ارائه می دهد. & Co. ، جان لوئیس و بسیاری دیگر.

هوریگ گفت: “تمرکز اصلی ما بر خرده فروشی با ارزش ناخالص بیش از 100 میلیون دلار است.” “این زمانی است که جالب می شود.” اما او افزود که نیروی رشد بازار به حدی است که Commercetools شاهد مشاغل زیادی از شرکت های کوچکتر است که به سادگی به عملکردهای بیشتری نیاز دارند تا رشد سریع خود را حل کنند. “بنابراین ما همچنین گاهی اوقات مشتریانی داریم که از 5 میلیون دلار در GMV شروع می کنند و به سرعت به 50 میلیون دلار می رسند. با این مقیاس ، آنها همچنین نیازهای خاصی دارند ، بنابراین خطوط کمی تار می شوند. ” (و این همچنین توضیح می دهد که چرا سرمایه گذاران بسیار علاقه مند هستند: شواهد زیادی از رشد و رشد بازار وجود دارد ؛ و با جذب خرده فروشان کوچکتر در مسیرهای بزرگ ، این مقیاس بسیار بیشتری برای Commercetools است.)

گاهی اوقات هویریگ به عنوان شخصی شناخته می شود که اولین بار اصطلاح “تجارت بدون سر” را ابداع کرد ، که اساساً به معنی API هایی است که می تواند توسط یک شرکت یا تیم استراتژیست ها ، توسعه دهندگان و طراحان آن برای ایجاد چک کردن سفارشی خود و سایر موارد استفاده شود. خرید تجارب ، به جای متناسب کردن آنها با الگوهای ارائه شده توسط شرکت فناوری که پرداخت را تأمین می کند.

اما همانطور که اقتصاد API همچنان در حال رشد است و دنیای شرکت های غیرفناوری که از فناوری استفاده می کنند همچنان در حال بلوغ است ، جذابیت بازار انبوه را به خود جلب کرده است ، و بنابراین Commercetools از تنها در این زمینه فاصله دارد. علاوه بر Shopify (که نسخه مخصوص خود را برای مشاغل بزرگتر ، Shopify Plus) هدف قرار داده است ، سایر موارد شامل Spryker ، Swell ، Fabric ، Chord و Shogun است.

Commercetools از این بودجه برای ادامه توسعه سازمانی کسب و کار خود استفاده خواهد کرد ، اما همچنین برای به دست آوردن مشتریان جدید و فناوری جدید ، از مقیاس بندی و تجمیع که در کل تجارت الکترونیکی در حال انجام است ، استفاده خواهد کرد. آنچه جالب توجه است این است که در کجا تجمیع اتفاق می افتد و کدام استارتاپ ها به تنهایی پول جمع آوری می کنند: در حال حاضر شور و شوق زیادی در اطراف فضا وجود دارد زیرا بسیار پررونق است و این امر نشان می دهد که پول بیشتری هدایت می شود به استارتاپ های بیشتر

مورد: در اولین باری که از این دور تامین مالی مطلع شدم ، Commercetools به من گفت که در میانه یک معامله برای خرید یک شرکت قرار دارد. در نهایت ، آن شرکت تصمیم گرفت تا مستقل بماند و سرمایه گذاری بیشتری انجام دهد تا بتواند به تنهایی رشد کند. هوریگ گفت که اکنون هدف دیگری را دنبال می کند.

در واقع ، این نیروی بزرگتری است که Commercetools را به جایی که امروز است رسانده است.

پینگ لی ، شریک در Accel که در این معامله رهبری کرده است ، در بیانیه ای گفت: “فرصت سرمایه گذاری در یک پلت فرم تجاری نوظهور و سریع در حال رشد بود.” “Commercetools به شرکت های تجارت الکترونیک فناوری لازم برای کسب درآمد در بازار رو به رشد جهانی تجارت الکترونیکی را ارائه می دهد.”