Cruise، Waymo نزدیک به تاییدیه برای شارژ رباتاکسی 24 ساعته در سانفرانسیسکو

شرکت‌های خودروهای خودران Waymo و Cruise در آستانه دریافت تاییدیه نهایی برای دریافت کرایه‌های سواری ربات‌اکسی کاملاً مستقل در سراسر شهر سانفرانسیسکو در تمام ساعات شبانه روز هستند.

در بحبوحه مقاومت فزاینده در برابر حضور وسایل نقلیه AV در شهر، کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا (CPUC) اواخر هفته گذشته دو پیش‌نویس قطعنامه را منتشر کرد که به کروز و Waymo این امکان را می‌دهد تا ساعات کار و مناطق خدماتی روباتاکسی‌های محدود خود را افزایش دهند. خدمات.

تاریخ پیش‌نویس‌ها برای جلسه استماع در 29 ژوئن است، و هنوز جایی برای نظرات عمومی وجود دارد که قرار است در 31 مه ارائه شود.

آژانس‌های شهری مجموعه‌ای از خودروهای کروز (عمدتا) را که در وسط تقاطع‌ها یا حتی در خطوط راه‌آهن سبک دچار اختلال شده و متوقف شده‌اند، که بر جریان ترافیک تأثیر گذاشته و هم حمل‌ونقل عمومی و هم امدادگران اضطراری را مسدود کرده‌اند، فراخوانی کرده‌اند. مجموعه ای از حوادث که در رسانه های اجتماعی و انجمن های آنلاین مستند شده است، منجر به تحقیق در مورد کروز توسط انجمن ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها شده است.

با استفاده از این نمونه‌ها، شهر از CPUC خواسته است با احتیاط حرکت کند، کارگاه‌هایی راه‌اندازی کند، داده‌های بیشتری جمع‌آوری کند، استقرار روبات‌اکسی را در مرکز شهر و در ساعات اوج مصرف ممنوع کند و گسترش اندازه ناوگان را محدود کند.

شهر استدلال می کند که رباتاکسی ها هم از منظر جریان ترافیک و هم از منظر ایمنی مشکلاتی را در شهر ایجاد کرده است، چیزی که تنها زمانی تشدید می شود که تعداد بدون کلاهک AV در شهر سرازیر شود. نه کروز و نه Waymo نمی‌گویند دقیقاً چه تعداد AV در حال حاضر در سانفرانسیسکو دارند. یکی از سخنگویان Waymo گفت که این شرکت “دو صد خودرو” در هر یک از مناطق خدمات کاملاً مستقل “Waymo One” خود دارد.

در خلاصه CPUC از اعتراضات مطرح شده توسط San آمده است: “سانفرانسیسکو نگرانی خود را در مورد گسترش خدمات تجاری در ساعات اوج روز ابراز می کند، زیرا توقف ها و تاخیرها احتمالاً بر مسافران بیشتری هم در خط(های) حمل و نقل آسیب دیده و هم در سراسر سیستم تأثیر می گذارد.” اداره حمل و نقل شهری فرانسیسکو (SFMTA)، اداره حمل و نقل شهرستان SF (SFCTA) و دفتر شهرداری معلولان.

علاوه بر این، سانفرانسیسکو توقف‌های برنامه‌ریزی نشده و مانورهای ناایمن توسط هواپیماهای کروز را توصیف می‌کند که بر پاسخ‌دهندگان اضطراری تأثیر گذاشته است. اینها شامل حوادثی است که در آن یک هواپیمای کروز مانع از حرکت خودروی آتش نشانی در حال حرکت به سمت شرایط اضطراری، عبور از شیلنگ آتش نشانی یا ورود نامناسب به صحنه اضطراری می شود.

CPUC پاسخ داده است که استدلال‌های سانفرانسیسکو «در زمینه‌های اعتراض مناسب» نیست، زیرا «نیازمند تجدیدنظر دستور قبلی کمیسیون» است و به این دلیل که اعتراض نمی‌تواند «صرفاً بر اعتراضات سیاستی» تکیه کند. کمیسیون همچنین خاطرنشان کرده است که دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا، نه CPUC، بر حوزه‌های طراحی عملیاتی تایید شده کروز و Waymo – که شامل مناطق خدمات و ساعات کار می‌شود – اختیار دارد.

در سانفرانسیسکو، کروز و وایمو مجبور شده‌اند یک سری مجوز از سازمان‌های شهری بگیرند تا بتوانند ربات‌اکسی را در جاده‌ها قرار دهند. DMV درخواست‌ها برای آزمایش و استقرار وسایل نقلیه خودران را تأیید می‌کند و CPUC اجازه می‌دهد تا کرایه‌ها را از مسافران دریافت کند.

مجوزهای فعلی کروز به آن اجازه می‌دهد خدمات مسافربری را در مناطق محدودی از سانفرانسیسکو از ساعت 10 شب تا 6 صبح ارائه دهد، و همچنین خدمات مسافری رایگان در سراسر شهر در هر زمانی از روز – هر دو بدون حضور راننده ایمنی. از اواخر آوریل، کروز تنها راه را باز کرده است خدمات کاملاً مستقل در سطح شهر به کارکنان.

سرویس پولی Waymo که در سرتاسر سانفرانسیسکو در هر زمانی از روز در دسترس است، باید یک راننده ایمنی انسانی حضور داشته باشد. سرویس رباتاکسی کاملاً مستقل (یعنی بدون راننده ایمنی) این شرکت که در سرتاسر شهر فعال است هنوز رایگان است. Waymo همچنین یک سرویس رایگان با راننده ایمنی در بخش‌هایی از لس‌آنجلس و داخل و اطراف Mountain View ارائه می‌کند.

اگر و زمانی که CPUC به دو رقیب اجازه دهد تا هزینه سواری بدون راننده را از مسافران شروع کنند، Waymo و Cruise در سطح شهر برابر خواهند بود. حداقل از منظر نظارتی.

دریافت مجوز به این معنی نیست که Waymo و Cruise فوراً عملیات تجاری در مقیاس کامل را در سانفرانسیسکو آغاز خواهند کرد.

یکی از سخنگویان Waymo گفت که این شرکت در نظر دارد “با تفکر و ایمنی به عنوان بالاترین اولویت ما گسترش یابد.”

کروز نظری ارائه نکرد.