Fifty Years، یک سرمایه گذار فناوری عمیق، 90 میلیون دلار از ده ها بنیانگذار “یونیکورن” جمع آوری کرده است – TechCrunch.

Fifty Years، یک لباس شش ساله مستقر در سانفرانسیسکو با مجموعه‌ای که قبلاً مملو از شرکت‌های فناوری عمیق است – که بسیاری از آنها داستان خوبی برای گفتن در مورد اینکه چگونه می‌توانند بر محیط‌زیست تأثیر بگذارند – به تازگی سومین خود را بسته است و جدیدترین صندوق با 90 میلیون دلار تعهد سرمایه.

پول از هیچ جا نمی آید. ست بنن، یکی از بنیانگذاران شرکت، به ما می‌گوید که هدف این شرکت جذب بنیان‌گذاران 20 شرکت به اصطلاح یونیکورن بوده است تا آنها در شرکت‌های پرتفولیوی خود – و گاهاً بتوانند به آنها مشاوره بدهند. او می گوید که Fifty Years در عوض با 44 بنیانگذار «یونیکورن» از جمله Spotify، Github، Skype، Supercell، Minecraft، Dropbox، Unity، Klarna، Zendesk، Kahoot و Upstart پایان یافت.

برخی از این بنیانگذاران توسط Fifty Years حمایت می شدند، از جمله بنیانگذاران شرکت زیست شناسی مصنوعی Solugen که اکنون توسط سرمایه گذاران 1.8 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است و اولین چک خود را از Fifty Years دریافت کرده است. آسترانیس، یک اپراتور ماهواره ای ارتباطی زمینی که در حال حاضر 1.4 میلیارد دلار ارزش دارد و اولین چک خود را نیز از Fifty Years دریافت کرده است. و Opentrons، سازنده ربات‌های آزمایشگاهی مقرون‌به‌صرفه که اکنون 1.8 میلیارد دلار ارزش دارد (که Fifty Years به ​​عنوان بخشی از یک دور گسترده‌تر از آن حمایت کرد).

در واقع، پنجاه سال – که توسط Bannon اداره می شود. موسس شرکت الا مادج؛ و شش نفر دیگر تمام وقت، از جمله یک زیست شناس مصنوعی، داستان بسیار خوبی برای گفتن در مورد خود برای چنین شرکت جوانی دارد.

اول، یک نمونه کار غیرقابل انکار جالب دارد. علاوه بر ماهواره‌های فضایی و مواد شیمیایی پایدار، شرط‌بندی‌های این شرکت شامل Upside Foods، شرکت فناوری مواد غذایی است که قبلاً با نام Memphis Meats شناخته می‌شد (و تخمین زده می‌شود که ارزش آن اکنون در محدوده میلیارد دلاری باشد). همچنین یک سرمایه گذار در واردا، یک شرکت تولید فضایی است که 51 میلیون دلار جمع آوری کرده و قصد دارد چیزهایی را در فضا بسازد تا به زمین بازگردانده شود. بنن توضیح می دهد: «چیزهایی مانند پروتئین درمانی، فیبرهای مخابراتی و نیمه هادی ها وجود دارند که به دلیل تداخل گرانش [with their production]، ترجیح می دهید بدون گرانش بسازید.”

همچنین، به ظاهر، توانایی Fifty Years برای ارتباط با دانشمندان و کمک به آنها در راه اندازی شرکت ها منحصر به فرد است. موضوع این نیست که بنن و مادج در پارکینگ‌های کالج یا دفاتر انتقال فناوری قرار می‌گیرند، بلکه در عوض طرح‌هایی ایجاد می‌کنند که اگرچه ممکن است فریبنده باشند، اما برای همه افراد درگیر مفید هستند.

یکی از این برنامه‌ها یک برنامه دکترا به VC است که در آن Fifty Years با کمک شبکه‌های گسترده‌تر خود، به آموزش دکترا (و همچنین ترک‌های دوره دکترا) در مورد نکات و دستاوردهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر طی 10 هفته کمک می‌کند. آنها ممکن است راه خود را در صنعت پیدا کنند. دانشگاهیان زبان و فرآیندهایی را که جزئی از دنیای سرمایه گذاری هستند یاد می گیرند، در حالی که Fifty Years با دانشگاهیان آشنا می شود.

Fifty Years همچنین یک پادکست «فوق‌العاده عصبی» به نام «پادکست ترجمه» دارد که در آن از نویسنده اصلی مقاله‌ای در زمینه زیست‌شناسی خواسته می‌شود پیشینه‌ی خود و آنچه را که با تحقیقات خود انجام می‌دهند بررسی کند. و دارای یک پلتفرم، یک کانال Slack، و رویدادهای منطقه ای حضوری برای جامعه ای که آن را “پنجاه 50” نامیده است، سازماندهی می کند، که شامل 50 زیست شناس برتر از آزمایشگاه های زیست شناسی در سراسر آمریکای شمالی است که محتوایی در مورد کارآفرینی ارائه می دهند – همچنین به عنوان همراهی

بنن می‌گوید: «ما این کار را انجام می‌دهیم زیرا از دکترهای برتر زیست‌شناسی شنیده‌ایم که دانشگاه می‌تواند بسیار منزوی باشد و ملاقات با افرادی که حتی علایق شما را دارند دشوار است. (او می‌افزاید، این همچنین «جریان نوآوری» شرکت را افزایش می‌دهد.)

ارتباطی که به Y Combinator برمی‌گردد، که هم بنن و هم مادج از آن عبور کردند، نیز کمک می‌کند. به عنوان مثال، آن شبکه شرکت را به سمت Nabla Bio، یک پلتفرم مهندسی پروتئین، و Cover، سازنده سریع خانه‌های مدولار یک ADU هدایت کرد.

در مورد اینکه سرمایه جدید به کجا می‌تواند جریان یابد، بنن می‌گوید که زیست‌شناسی مصنوعی، عمدتاً به لطف Solugen، یک حوزه اصلی مورد علاقه است. او توضیح می‌دهد: «ما در طول زمان فعال‌تر شده‌ایم، زیرا هرچه یک شرکت بیشتر شروع به شکست کند، یادگیری‌های بیشتری را در طول زمان بر اساس حمایت از آن شرکت توسعه می‌دهید، و شبکه شما در آن فضا بزرگ‌تر می‌شود».

بنن می‌گوید، Madej در حال حاضر در حال بررسی عمیق وب 3 است. ما فکر می‌کنیم که زیرساخت‌های اصلی به اندازه کافی ساخته شده است تا به مردم اجازه دهد برنامه‌هایی بسازند که تأثیر اجتماعی مثبت عظیمی ایجاد کند.»

شرکت Fifty Years احتمالاً در این راه سرمایه گذاران مشتاقی پیدا خواهد کرد. Fifty Years نه تنها دارای مجموعه‌ای است که می‌تواند در حال حاضر به آن ببالد، بلکه برخلاف سال 2015، زمانی که «ما احساس تنهایی می‌کردیم»، بنن می‌گوید، «دیگر گفتن اینکه می‌توانید بازدهی عالی داشته باشید و تأثیرگذاری داشته باشید، کار حاشیه‌ای نیست. هزاران متحد به این فضا آمده اند.»

این خبر بسیار خوبی است، تا آنجا که او نگران است. ما هیچ کس را رقابتی نمی بینیم. ما عاشق کار با Lowercarbon Capital هستیم. کریس [Sacca] از زمان صندوق دوم ما یک LP بوده است و ما عاشق کاری هستیم که آنها در آب و هوا انجام می دهند. ما شرکت دیگری به نام Boom Capital و همچنین Cantos را دوست داریم که کم و بیش به طور انحصاری با شرکت های فناوری عمیق شریک است.

او خاطرنشان می‌کند که تعداد فزاینده‌ای از لباس‌های مخاطره‌آمیز شناخته‌شده‌تر وجود دارد که «استارت‌آپ‌های واقعاً سخت، واقعاً جاه‌طلبانه» مانند Founders Fund را دوست دارند. بانون می‌گوید، حتی هنوز هم، چیزهای بیشتری برای گرفتن وجود دارد. وقتی صحبت از شرکت‌های سرمایه‌گذاری با فناوری عمیق می‌شود، از نظر او، او می‌گوید: «احتمالاً به 10 برابر بیشتر از آنها نیاز داریم.»

در بالا، الا مادج و ست بنن، بنیانگذاران Fifty Years.