Figma با به روزرسانی ابزار تخته سفید FigJam – TechCrunch ، فراتر از طراحی ادامه می دهد

در آوریل سال جاری ، نیرومند طراحی مشترک فیگما ، یک ابزار سفری سفید به نام FigJam را راه اندازی کرد. FigJam که یک ابزار و مارک جداگانه از Figma است ، به کاربران امکان می دهد تا در یک تجربه بی نهایت وایت برد ، با خدمات صوتی برای چت کردن آن در همان ابزار ، طوفان فکری کرده و با هم تکرار کنند.

برای همه اهداف و اهداف ، FigJam را می توان به عنوان یک افزونه بالادست برای شرکت نرم افزار طراحی در نظر گرفت. FigJam به جای تمرکز بر طراحان و احزابی که در کنار آنها همکاری می کنند ، مانند مهندسی و مدیریت محصول ، از طریق Figma ، از هر فردی در سازمان می خواهد که درگیر شده و ایده های خود را به اشتراک بگذارد.

داده های استفاده نشان می دهد که محصول در سازمان های مشتری به طراحان غیررسمی می رسد. با این حال ، از نظر مدیرعامل و بنیانگذار Figma ، Dylan Field ، مانعی در مورد قیمت وجود دارد

بنابراین ، از فوریه 2022 ، FigJam شاهد کاهش قیمت خواهد بود. برنامه های حرفه ای از 8 دلار در ماه به 3 دلار در ماه برای هر صندلی و برنامه های سازمان از 15 دلار در ماه به 5 دلار در ماه برای هر صندلی می رسد.

فیلد می گوید: “ما همچنان به این اصل” اجازه ندهید سر راه مان برویم “باز می گشتیم. “ما نمی خواهیم بر اساس قیمت ، پذیرش را مسدود کنیم. بنابراین اگر بتوانیم رقابتی ترین سیستم قیمت گذاری باشیم و از آن برای تأکید بر توسعه استفاده کنیم ، اما سعی نکنیم در این زمینه سود جالبی به دست آوریم ، فکر می کنم این سیستم بسیار قدرتمند است. به این دلیل ، ما افراد بیشتری را در فرایند طراحی جذب می کنیم ، که با دیدگاه ما در زمینه دسترسی به طراحی هماهنگ است. “

وی افزود که مهم است که نه تنها به هزینه اولیه بلکه هزینه افزایشی برای این سازمان ها فکر کنیم.

همچنین یک ردیف رایگان FigJam وجود دارد که اجازه می دهد تخته سفید نامحدود و سه تخته سفید مشترک داشته باشید.

در کنار به روزرسانی قیمت ، Figma بیشتر تلاش می کند تا FigJam را در دسترس قرار دهد ، از جمله معرفی “جلسات باز”. جلسات باز به کاربران اجازه می دهد بدون ورود به سیستم ، هر کسی را برای یک جلسه جم برای یک پنجره 24 ساعته دعوت کنند. این شرکت آن را معادل دیجیتالی با دعوت از شخصی به دفتر برای ملاقات یا تعطیلات گاه به گاه تصور می کند.

Figma دارای یک انجمن افزونه قوی است و این شرکت به دنبال این است که همان سرگرمی را با استفاده از جامعه به FigJam ارائه دهد. این محصول افزونه ها ، ابزارک ها و ابزارهای دیگر را برای ایجاد بیشتر ابزار وایت برد معرفی می کند.

این افزونه ها و ابزارک ها از ابزارهای بهره وری ، مانند افزونه هایی که کارهای تکراری را خودکار می کند ، گرفته تا ابزارک هایی که به کاربران اجازه می دهد بازی هایی مانند تاس انجام دهند ، یا حتی محتواهایی مانند فیلم ها و اسناد را جاسازی کنند.

در حقیقت ، Donut یک ویجت برای FigJam ایجاد کرده است که کاربران را در یک سازمان برای یک جلسه جم با هم جفت می کند. تا کنون ، Donut منحصراً برای Slack ساخته شده است و به کارکنان بخشهای جداگانه کمک می کند تا در دنیای دور افتاده ما یعنی COVID آشنا شوند. (در اینجا می توانید در مورد ابزارک ها و افزونه هایی که به FigJam می آیند بیشتر بدانید.)

فیلد توضیح داد که چالش های قابل توجهی در ساختمان سازی برای سازمانها به طور کلی وجود دارد تا طراحان و مجاور آنها.

فیلد می گوید: “ما باید مجدداً در مورد آنچه مردم اهمیت دارند ، مجدداً کالیبراسیون کنیم و مطمئن شویم که برای افراد مناسب می سازیم.” “در FigJam ، یکی از پارامترهایی که ما واقعاً به آن اهمیت می دهیم این ایده تسهیل کننده و نگرانی در مورد نیازهای آنها است. این کسی است که می خواهد شرایط را بهتر کند و می تواند در داخل سازمان تأثیر بگذارد. این زیرمجموعه ای از مخاطبان Figma است اما قهرمانی نیست که ما معمولاً می بینیم. و بنابراین چالش این است که نگران نیازهای آنها باشیم و مطمئن شویم که آنها را برطرف می کنیم. “

تا اینجا ، کار می کند. تقریباً دو سوم کاربران Figma به عنوان چیزی غیر از “طراح” شناخته می شوند.