Findaway Voices متعلق به Spotify هزینه توزیع کتاب‌های صوتی در سرویس پخش را حذف می‌کند

Spotify و Findaway امروز اعلام کردند که Findaway Voices، توزیع‌کننده کتاب‌های صوتی برای نویسندگان مستقل، 20 درصد هزینه توزیع کتاب‌های صوتی خریداری شده در Spotify را حذف می‌کند. این سرویس پخش، توزیع کننده کتاب صوتی دیجیتال Findaway را در نوامبر 2021 خریداری کرد.

Findaway می‌گوید این تغییر بدین معناست که Spotify اکنون بالاترین حق امتیازی را که نویسندگان می‌توانند هنگام فروش کتاب‌های صوتی خود با Findaway Voices داشته باشند، ارائه می‌دهد. این حرکت باعث می شود که Spotify با جذابیت درآمدهای بالاتر، نویسندگان مستقل را به پلتفرم خود جذب کند.

این شرکت در یک پست وبلاگ نوشت: “ما هیجان زده هستیم که اعلام کنیم از ماه می، هیچ هزینه 20 درصدی توزیع Findaway Voices برای حق امتیاز کتاب صوتی با Spotify وجود نخواهد داشت.” ساختار قیمت گذاری Findaway Voices برای توزیع کتاب های صوتی یک سهم بسیار ساده 80/20 است که در آن شما 80 درصد از حق امتیاز خود را نگه می دارید. قیمت استاندارد 80/20 ما برای همه شرکای دیگر یکسان خواهد ماند – به جز Spotify که در آن دیگر هزینه توزیع 20٪ دریافت نمی کنیم. اکنون وقتی کتاب صوتی شما در Spotify فروخته می شود، تمام 50٪ قیمت فهرستی را که تعیین کرده اید دریافت می کنید. نویسندگان می توانند مخاطبان جدیدی را در Spotify پیدا کنند که اخیراً اعلام کرده اند که تعداد شنوندگان فعال ماهانه جهانی آن اکنون 515 میلیون نفر است.

با این به روز رسانی، Spotify پلتفرم خود را برای نویسندگان جذاب تر می کند. اسپاتیفای می‌گوید که در ابتدای راه خود برای حمایت از نویسندگان مستقل است و برنامه‌هایی برای کمک به نویسندگان برای گسترش دامنه دسترسی، به حداکثر رساندن درآمد و ایجاد یک تجارت قوی کتاب‌های صوتی دارد، و خاطرنشان می‌کند که اخبار امروز بخشی از این هدف است.

در چند سال گذشته، Spotify تلاش کرده است تا فراتر از موسیقی گسترش یابد. این سرویس استریم صدها میلیون برای ایجاد تجارت پادکست خود سرمایه گذاری کرده است و در حال آماده شدن برای ورود به صنعت کتاب های صوتی است. سپتامبر گذشته، Spotify پشتیبانی از کتاب های صوتی را برای کاربران در ایالات متحده راه اندازی کرد. عرضه اولیه شامل 300000 عنوان بود.

مشابه سایر برنامه‌های کتاب صوتی، Spotify مجموعه‌ای استاندارد از ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد، از جمله توانایی دانلود عناوین برای گوش دادن آفلاین، رتبه‌بندی عناوین، تنظیم سرعت پخش و گوش دادن به دستگاه‌ها.

Spotify در نوامبر گذشته سرویس کتاب های صوتی را به بریتانیا، ایرلند، استرالیا و نیوزیلند گسترش داد و سپس در ماه مارس آن را به کانادا آورد. در آن زمان، Spotify گفت کاتالوگ آن به 350000 عنوان افزایش یافته است. این شرکت خاطرنشان کرد که “مشاهده تعامل مثبت” است، بدون اینکه هیچ گونه معیاری در مورد آنچه ممکن است به نظر برسد.