Fintech XanPool مستقر در هنگ کنگ 27 میلیون دلار برای شبکه پرداخت غیرمتمرکز خود جمع آوری می کند-TechCrunch

XanPool ، ارائه دهنده زیرساخت های پرداخت که تسویه حساب سریعتر رمزنگاری و فیات را تسهیل می کند ، امروز اعلام کرد که 27 میلیون دلار سری A به رهبری Valar Ventures جمع آوری کرده است. این دور شامل مشارکت CMT Digital ، بنیانگذار و رئیس Wise Taavet Hinrikus و سرمایه گذاران موجود Gumi Gryptos و Antler بود.

این بودجه کل جمع آوری XanPool از زمان تأسیس آن در سال 2019 را به بیش از 32 میلیون دلار می رساند. جفری لیو ، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی ، به TechCrunch گفت که سری A برای تثبیت حضور XanPool در سراسر APAC ، که در 12 کشور جهان استفاده می شود ، مورد استفاده قرار می گیرد ، با هدف افزایش تعداد کاربران از 500،000 در حال حاضر به 10 میلیون نفر تا پایان سال 2022. کاربران آن شامل مصرف کنندگان و مشاغل هستند که جایگزینی برای پردازنده های پرداخت سنتی می خواهند.

نرم افزار XanPool یک شبکه رمزنگاری به رمزنگاری (C2C) غیرحفظی را که متشکل از ارائه دهندگان نقدینگی است ، شامل صندوق های رمزنگاری ، اپراتورهای خدمات پولی و مشاغل سنتی صادراتی ، که دارای سرمایه بیکار در کیف پول های رمزنگاری شده و کیف های الکترونیکی هستند ، فعال می کند. یا حسابهای بانکی

لیو می گوید: “XanPool هرگز به این پول دست نمی زند ، ما به سادگی نرم افزاری را تولید می کنیم که به افراد یا مشاغل اجازه می دهد خرید و فروش خود را به صورت خودکار انجام دهند و در عوض هزینه ای دریافت کنند.”

سرمایه ارائه دهندگان نقدینگی برای تسویه معاملات بین ارزها و ارزهای دیجیتال استفاده می شود و در عوض ، آنها تا 2 درصد هزینه ماهانه دریافت می کنند. XanPool می گوید شبکه C2C آن اکنون بیش از 200 میلیون دلار نقدینگی دارد.

لیو افزود معماری همتا به همتا خطرات طرف مقابل را کاهش می دهد زیرا معاملات C2C آن شامل واسطه نمی شود و معاملات بدون اعتبار یا تسویه دیرهنگام به پایان می رسد.

XanPool مستقر در هنگ کنگ ، بیش از 400 شریک تجاری دارد. اینها شامل “برنامه فوق العاده” مالی کره جنوبی Toss می شود. fintech ویتنامی ViettelPay؛ سرویس انتقال پول الکترونیکی سنگاپور PayNow ؛ کیف پول الکترونیکی اندونزیایی GoPay ؛ PayID ، زیرساخت های پرداخت سریع توسعه یافته توسط بانک های استرالیا ؛ و سرویس پرداخت سریعتر مقام پولی هنگ کنگ. آنها از طریق برنامه های خود به مشتریان خود دسترسی به XanPool را می دهند و XanPool KYC خاص خود را بر روی کاربران انجام می دهد.

جفری لیو و آرتم ایبراگیموف بنیانگذاران XanPool

جفری لیو و آرتم ایبراگیموف بنیانگذاران XanPool

لیو گفت که تجربه کاربری XanPool با سیستم عامل های سنتی نگهداری متفاوت است زیرا آنها فقط باید آدرس کیف پول رمزنگاری شده خود را ارائه کنند ، فیات را به همکاران نقدینگی محلی در شبکه C2C خود ارسال کرده و سپس ارزهای رمزنگاری شده را مستقیماً در کیف های خود دریافت کنند.

از طرف دیگر ، اکثر سیستم عامل های سنتی نگهداری ، کاربران را ملزم می کنند که قبل از انجام مبادلات فیات و رمزنگاری ، ارز فیات را برای آنها ارسال کرده و سپس منتظر صرافی ها برای تأیید برداشت باشند.

XanPool قصد دارد به جای راه اندازی برنامه شخصی خود ، زیرساخت های خود را به مبادلات شخص ثالث ، کیف پول و برنامه های غیر متمرکز ارائه دهد. لیو گفت هدف XanPool شبیه شدن به شبکه SWIFT است ، همچنین امکان تسویه حساب بدون داشتن نقدینگی خاص خود ، اما سازگار با ارزهای رمزنگاری شده ، خدمات پرداخت سریع و کیف پول های الکترونیکی.