Firmbase 12 میلیون دلار برای نوسازی برنامه ریزی مالی برای استارت آپ ها جمع آوری می کند

Firmbase، استارتاپی که یک پلتفرم برنامه‌ریزی و تحلیل مالی مدرن را برای استارت‌آپ‌ها ارائه می‌دهد، یک دور اولیه ۱۲ میلیون دلاری به رهبری S Capital با Meron Capital و سرمایه‌گذاران متعدد فرشته نیز در این دور جمع‌آوری کرده است.

برنامه‌ریزی مالی احتمالاً وقتی به استارت‌آپ‌ها فکر می‌کنید مهم نیست، اما با تمرکز جدید صنعت فناوری بر محدودیت مالی، توانایی ایجاد بودجه، انجام پیش‌بینی‌های مالی و تجزیه و تحلیل داده‌های کسب‌وکار اکنون مهم‌تر از همیشه است.

تومر فدرمن، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Firmbase به من گفت: “ما نیاز قابل توجهی به یک پلتفرم مدرن را شناسایی کردیم که شما را قادر می سازد برنامه ریزی مستمر را به جای یکبار انجام دهید.” “[With Firmbase]، این فرآیند به جای صفحات گسترده ایستا به منابع داده شما متصل است.”

فدرمن قبل از تأسیس Firmbase در فیس بوک (زمانی که هنوز فیس بوک نامیده می شد) روی تبلیغات برند و ویدیو و همچنین شبکه مخاطبان آن کار می کرد. او همچنین پیش از این یکی از بنیانگذاران Everblend، یک استارتاپ اولیه اشتراک قهوه، و تحصیل در رشته مالی در کالج بود. مانند بسیاری از بنیانگذاران اسرائیلی، فدرمن با هم بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری خود ولاد شوملین در طول دوران حضورشان در نیروهای دفاعی اسرائیل، جایی که شوملین بر امنیت سایبری تمرکز داشت، ملاقات کرد.

فدرمن خاطرنشان کرد که در طول مدت حضورش در فیس بوک، متوجه شد که ساختن بودجه و پیش بینی های مالی نیاز به مشارکت ذینفعان فراتر از تیم های برنامه ریزی و تحلیل مالی (FP&A) دارد. برای مثال، معاونان تحقیق و توسعه، ذینفعان واقعاً مهمی هستند، زیرا چه کسی می‌داند که چند مهندس را استخدام خواهند کرد. فدرمن توضیح داد که مدیر بازاریابی، رئیس فروش – شما باید آنها را درگیر این فرآیند کنید تا بتوانید پیش‌بینی‌ها و بودجه دقیق‌تری بسازید.

امروزه، بسیاری از داده‌های ساخت این مدل‌ها در سیلوها قرار می‌گیرند و جمع کردن همه آن‌ها کار معمولی زیادی است که زمان زیادی را می‌گیرد. پس از انجام این کار، داده ها به یک صفحه گسترده منتقل می شوند و به عنوان مثال، به روز نگه داشتن آن با تغییر تعداد سران، زمان زیادی را می گیرد. وعده محصولی مانند Firmbase این است که می تواند همه این داده ها را جمع آوری کند و به طور خودکار مدل های موجود را به روز کند.

اگر بخواهید، بسیاری از جادوهایی که در پلتفرم ما اتفاق می‌افتد، از طریق موتور مدل‌سازی بسیار انعطاف‌پذیر و پویا است که ما ساخته‌ایم، که سپس به شما کمک می‌کند کارهایی مانند برنامه‌ریزی سناریو و مقایسه نتایج مختلف و مواردی از این قبیل را انجام دهید.» فدرمن گفت.

Firmbase با بسیاری از ابزارهای استاندارد مالی و منابع انسانی، از جمله ADP، NetSuite، Rippling، Salesforce و Workday – و البته اکسل ادغام می شود.

این تیم تصمیم گرفت ابتدا بر روی شرکت های فناوری تمرکز کند، اگرچه قصد دارد در آینده فراتر از آنها گسترش یابد. در بیشتر موارد، این به این دلیل است که شرکت می‌خواهد تمرکز کند و یک مشتری بزرگ داروسازی نیازهای بسیار متفاوتی با یک شرکت فناوری خواهد داشت، اما فدرمن همچنین خاطرنشان کرد که برای شرکت‌های فناوری که تمایل به حرکت سریع دارند، استفاده از خدماتی مانند Firmbase نیست. نه خیلی برنامه، بلکه برنامه ریزی. طرح‌ها برای شرکت‌های فناوری ظرف 30 روز منسوخ می‌شوند، درست است؟ همه چیز همیشه تغییر می کند و بنابراین فکر می کنم آنها واقعاً از رویکرد مبتنی بر داده و انعطاف پذیری که پلتفرم ما ارائه می دهد قدردانی می کنند، زیرا با کلیک کردن چند دکمه، می توانید چیزها را تغییر دهید و ببینید که چگونه بر برنامه های شما تأثیر می گذارد. ما شاهد مناسب بودن بازار محصول واقعاً خوبی در آنجا بوده ایم.

جای تعجب نیست که Firmbase همچنین شروع به ایجاد برخی از ویژگی های یادگیری ماشین در محصول خود کرده است. با توجه به اینکه این فناوری در خلاصه‌سازی سریع داده‌های تاریخی و ارائه پیش‌بینی‌های مبتنی بر آن برتری دارد، این یک شگفتی بزرگ نیست. این شرکت در حال حاضر در حال آزمایش بتا این ویژگی ها با مجموعه کوچکی از مشتریان است.