Fiverr Enterprise قصد دارد مدیریت گروه های بزرگ فریلنسرها را ساده کند

در سال 2021، بازار گیگ Fiverr، استوک تلنت، استارت آپی را که ابزارهای مدیریت مستقل برای کارفرمایان را توسعه می دهد، به مبلغ 95 میلیون دلار خریداری کرد. این اقدام با وارد کردن آن به مناطق جدید و مجاور بازار کار، کسب و کار Fiverr را گسترش داد و پیشنهادات شرکت سهامی عام را متنوع کرد.

اکنون، پس از نزدیک به دو سال پس از خرید، Fiverr از یک محصول مدیریت استعداد ساخته شده بر روی پیشنهادات استوک تلنت به نام Fiverr Enterprise رونمایی کرد. شاهار ارز، مدیر ارشد شرکت Fiverr Enterprise، آن را گامی به سوی Fiverr توصیف می‌کند که بتواند کسب‌وکارهای بزرگ‌تری را که ممکن است قبلاً گروهی از فریلنسرها داشته باشند، اما قصد دارند بیشتر از نیروی کار پیمانکار استفاده کنند، بپذیرد.

ارز از طریق ایمیل گفت: “Fiverr Enterprise یک سیستم مدیریت فریلنسری است، یک راه حل نرم افزاری تمام عیار که به کسب و کارها کنترل کاملی بر فرآیندهای استخدام، مدیریت، پرداخت و انطباق با نیروی کار آزاد خود می دهد.” «Fiverr Enterprise حتی زمانی که دارای روابط فریلنسر آفلاین یا خارج از Fiverr هستند، ارزشی برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند، به این معنی که کسب‌وکارها اکنون می‌توانند نیروی کار مستقل خود را با استعداد آنلاین و آفلاین ایجاد کنند.»

Fiverr Enterprise با هدف ساده‌سازی بسیاری از فرآیندهای مربوط به مدیریت تیم‌های بزرگ فریلنسرها، مانند اسناد حقوقی و پرداخت و حصول اطمینان از جریان پیوستگی و انطباق برای کارگران است. با تکیه بر قابلیت‌های حقوقی، مالیاتی و طبقه‌بندی کارگران استوک تلنت، اینترپرایز تلاش می‌کند تا دید بیشتری به نیروی کار آزاد سازمان بدهد.

Fiverr یک اشتراک ماهانه برای Fiverr Enterprise و همچنین درصدی از پرداخت‌های ماهانه را از طریق پلت فرم Fiverr Enterprise دریافت می‌کند. مشتریان هر ماه یک صورتحساب برای تمام فریلنسرهای خود دریافت می کنند.

در پاسخ به سوالی در مورد اینکه Fiverr Enterprise چگونه با استراتژی بلندمدت و گسترده Fiverr انطباق دارد، Erez گفت که این نمادی از استقبال روزافزون این شرکت از بازار بالا است، که (به طور تصادفی) درست از زمانی که Fiverr در سال 2019 عمومی شد شروع شد. او به راه اندازی این شرکت اشاره کرد. Fiverr Business در سال 2020 به عنوان مثالی دیگر، و همچنین عرضه Project Partner در اوایل سال جاری.

Fiverr Business به تیم‌هایی از فریلنسرها اجازه می‌دهد تا در طیف وسیعی از پروژه‌ها با یکدیگر همکاری کنند، در حالی که Project Partner به تیم‌ها در مدیریت آن پروژه‌ها کمک می‌کند.

ارز گفت: «از آنجایی که نیروی کار آزاد همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و تخمین‌ها حاکی از آن است که 50 درصد از نیروی کار ایالات متحده تا سال 2030 آزاد خواهند شد، کسب‌وکارهای جاه‌طلب می‌دانند که به یک استراتژی نیروی کار نیاز دارند که استعدادهای آزاد و پیمانکاران را در بر بگیرد. «Fiverr Enterprise راه‌حلی کلیدی برای کسب‌وکارهای بزرگ‌تر ارائه می‌کند که به یک راه ساده برای حضور استعدادهای فریلنسری در سراسر جهان نیاز دارند و در عین حال دید کاملی از آن بخش از کل نیروی کار خود دارند.»

Fiverr ممکن است مزیت یک پایگاه مشتری بزرگ موجود را داشته باشد – می‌گوید که گروهی از مشتریان استوک تلنت از جمله Amdocs، Similarweb، MinuteMedia و Waymo قبلاً Fiverr Enterprise را به صورت آزمایشی راه‌اندازی کرده‌اند. اما رقابت عادلانه ای، بیشتر از سوی استارتاپ ها، در فضای مدیریت کارگران گیگ وجود دارد.

از رقبای Fiverr Enterprise می‌توان به Worksome اشاره کرد که ۱۳ میلیون دلار در ماه می ۲۰۲۱ برای گسترش پلتفرم استعدادهای مستقل خود جمع‌آوری کرد و Wingspan که ۱۴ میلیون دلار در ماه مارس برای پلتفرم پرداخت همه‌جانبه خود برای قراردادها تضمین کرد. سوپرساید نیز وجود دارد که توسط ده‌ها میلیون سرمایه مخاطره‌آمیز پشتیبانی می‌شود، که خلاقان مستقلی را که با تیم‌های بازاریابی و طراحی داخلی کار می‌کنند، مرتبط و مدیریت می‌کند.

اما ارز نگرانی زیادی ابراز نکرد.

او گفت: “Fiverr شاهد تقاضای فزاینده ای از سوی شرکت های سازمانی بود که به دنبال راه حلی برای مدیریت نیروی کار احتمالی خود بودند و استوک تلنت را برای پاسخگویی به این تقاضا خریداری کرد.” «Fiverr Enterprise تنها پلتفرم نرم‌افزار به‌عنوان سرویس است که توسط یکی از بازارهای پیشرو در جهان، Fiverr، طراحی شده است.»