Flat.mx 20 میلیون دلار از VCs ، موسسان تک شاخ proptech برای رفع بازار “خراب” املاک مکزیک جمع آوری می کند – TechCrunch

Flat.mx ، که می خواهد یک “برنامه فوق العاده” املاک و مستغلات برای آمریکای لاتین بسازد ، یک دور 20 میلیون دلاری از سری A سرمایه گذاری را بسته است.

Anthemis و 500 استارتاپ سرمایه گذاری مشترک را شامل می شوند که شامل مشارکت ALLVP و Expa می شود. پیش از این ، Flat.mx در مجموع 10 میلیون دلار سرمایه و 25 میلیون دلار بدهی جمع آوری کرده بود. از دیگر حامیان می توان به مدیرعامل و بنیانگذار Opendoor اریک وو ، موسس و مدیر عامل Flyhomes توسار گارگ و برایان ما بنیانگذار Divvy Homes اشاره کرد.

در جولای 2019 تأسیس شد ، Flat.mx مستقر در مکزیکو سیتی با مدلی مشابه مدل Opendoor شروع به خرید ، خرید ملک ، بازسازی آنها و سپس فروش مجدد آنها کرد. در سپتامبر آن سال ، استارتاپ proptech یکی از بزرگترین دورهای پیش از مکزیک را برای پیشبرد مدل بازار املاک و مستغلات Opendoor در ریو گرانده جمع آوری کرده بود.

برناردو کوردرو ، بنیانگذار ، می گوید: “بازار املاک در مکزیک خراب شده است.” یکی از بزرگترین مشکلات این است که فروشندگان از شش ماه تا دو سال به فروش نیاز دارند. بنابراین ما ریشه ای ترین راه حلی را که می توانیم برای این مشکل پیدا کنیم ، ارائه دادیم: یک پیشنهاد فوری. این محصول به صاحبان خانه اجازه می دهد تا به جای ماه ها ، روزها را بفروشند ، تجربه ای سریع و راحت که در هیچ جای دیگر نمی توان یافت. “

ایجاد یک خریدار فوری (ibuyer) در مکزیک – و به طور کلی آمریکای لاتین – یک تلاش پیچیده است. بر خلاف ایالات متحده ، مکزیک خدمات فهرست بندی چندگانه (MLS) ندارد. به این ترتیب ، اطلاعات قیمت گذاری به آسانی در دسترس نیست. علاوه بر این ، نمایندگان نیازی به گواهی ندارند ، بنابراین کل فرایند خرید و فروش خانه می تواند غیر رسمی باشد.

و از آنجا که نفوذ وام مسکن در مکزیک نیز کم است ؛ دسترسی به گزینه های تأمین مالی مناسب برای خریداران دشوار است.

ویکتور نوگوئرا ، یکی از بنیانگذاران این شرکت گفت: “برای ساخت iBuyer ، ما باید معامله را به صورت انتهایی حل کنیم.” “ما مجبور شدیم MLS ، یک بازار شخص ثالث ، یک بازار پیمانکار ، محصولات مالی ، فناوری کارگزار و ارائه دهنده تعمیر و نگهداری خانه ، به همراه سایر خدمات بسازیم. به عبارت دیگر ، ما در حال ساخت برنامه فوق العاده املاک و مستغلات برای LatAm هستیم. “

Flat.mx می گوید املاک بازسازی شده معتبر آن 200+ نقطه بازرسی و “یک بررسی کامل قانونی” را پشت سر گذاشته است.

Flat.mx فروش خود را 70 درصد در سه ماهه سوم افزایش می دهد و به گفته بنیانگذاران ، موجودی خود را 10 برابر در سال گذشته افزایش داده است. همچنین تعداد نفرات خود را از 30 نفر در اواسط سال گذشته به بیش از 85 نفر امروز رسانده است. تا کنون ، Flat.mx هزاران ارزیابی خانه و بیش از 100 معامله انجام داده است.

اعتبار تصویر: تخت.mx

همه گیری فقط به افزایش علاقه کمک کرد.

راه حل دیجیتالی ما برای داشتن یک تجارت قوی در طول همه گیری کلیدی بود. ما توانستیم نقدینگی سریع را برای فروشندگان در زمانی که در مکزیک فروش آن پیچیده بود ایجاد کنیم. ” “مدل ما به فروشندگان اجازه می دهد تا با یکبار فروش به جای دریافت بیش از 40 خریدار احتمالی در زمانی که آنها می خواستند بفروشند اما همچنین می خواستند از تماس با بسیاری از خریداران جلوگیری کنند ، فروش کنند.”

این شرکت قصد دارد از سرمایه جدید خود برای توسعه آنچه که به عنوان “مغازه یک طرفه” استفاده می کند ، استفاده کند و در آن صاحبان خانه و خریداران قادر خواهند بود تمام خدمات مورد نیاز خود را در یک مکان دریافت کنند.

بنیانگذاران معتقدند که به جای تلاش برای رسیدگی به یک جنبه از فرایند خرید خانه ، در بازارهای نوظهور پرداختن به همه آنها منطقی تر است.

“ما معتقدیم که هر یک از محصولات ما محصولات دیگر را قوی تر می کند و ایجاد این اکوسیستم از محصولات همچنان مزیت مهمی را در بازار به ما خواهد داد.” این استارتاپ همچنین قصد دارد از سرمایه خود برای توسعه حضور خود در مکزیک برای iBuying و سرمایه گذاری در داده ها و محصولات مالی استفاده کند.

اعتبار تصویر: تخت.mx

به طور طبیعی ، سرمایه گذاران Flat.mx صعودی هستند.

آرچی کاکرین ، سرمایه گذار اصلی در گروه Anthemis ، گفت که شرکت او Flat.mx را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از تز مالی خود در زمینه بخش املاک مکزیک می داند.

کاکرین از طریق ایمیل نوشت: “مدل iBuyer به خودی خود در بسیاری از نقاط جهان به خوبی درک شده و توسعه یافته است ، اما همچنین یک مدل پیچیده با متغیرهای زیادی است که برای اجرای استراتژی به یک تیم ماهر و ماهر نیاز دارد.” وقتی با ویکتور و برناردو ملاقات کردیم ، واضح بود که وضوح دید و درک عمیق آنها از فرصت گسترده تر ، به آنها اجازه می دهد تا در دراز مدت موفق شوند. “

تیم Chae ، شریک مدیریت در 500 استارتاپ ، گفت که تصور می کند که Flat.mx تبدیل خواهد شد “مسیر حرکت” برای خریداران ، فروشندگان ، نمایندگان و وام دهندگان در املاک مکزیک.

او گفت: “تفاوت های ظریف و مشکلات خاصی که مختص مکزیک است وجود دارد که Flat.mx در شناسایی و حل آنها کار بزرگی انجام داده است.”

شریک ALLVP ، فرناندو للو دو لاره ، گفت که اساساً پس از سالها “وعده های نادیده گرفته شده” ، نرم افزار سرانجام صنعت املاک در مکزیک را متحول می کند.

او گفت: “اکثر مدلها مدلهای موفق را از بالاترین فضای پروپکت ایالات متحده تکرار می کنند.” “از زمانی که ما سرمایه گذاری در proptech را آغاز کردیم ، هرگز چنین رویکردی ابتکاری را برای استفاده از فرصت تریلیون دلاری ندیده بودیم.”