FlixMobility آلمان Greyhound Lines ، شرکت نمادین اتوبوسرانی ایالات متحده را با 78 میلیون دلار معامله می کند – TechCrunch

FlixMobility ، استارتاپ حمل و نقل 3 میلیارد دلاری آلمان که در اتوبوس های طولانی مدت دو برابر شده و به آرامی و بی سر و صدا خطوط ترانزیتی و عملیات را در سراسر اروپا بهم ریخته است ، امروز از حرکت بزرگی برای بالا بردن بازی خود در ایالات متحده خبر داد. این شرکت اعلام کرد که Greyhound را خریداری می کند Lines ، شبکه نمادین اتوبوسرانی ایالات متحده ، از مالک مستقر در انگلستان FirstGroup. فلیکس گفت: این معامله-که شامل ناوگان خودرو ، علائم تجاری و دارایی ها و بدهی های مربوطه است-دارای ارزش تجاری بدون بدهی / بدون نقد 46 میلیون دلار ، با در نظر گرفتن بدون قید و شرط معادل 32 میلیون دلار با نرخ بهره 5 درصد در سال در کنار آن.

FirstGroup در سال 2007 Greyhound را در یک معامله بزرگتر 3.6 میلیارد دلاری خریداری کرد ، بخشی از استراتژی بزرگتر در بازار ایالات متحده (همچنین Ryder ، شبکه زرد اتوبوس های مدرسه ، را در همان زمان خریداری کرد). اما اخیراً تعدادی از دارایی های آمریکا را واگذار کرده است تا تمرکز بیشتری بر بازار انگلستان داشته باشد. این در واقع به دنبال فروش دارایی هایی بود که Flix از سال 2019 به دست آورده است. FirstGroup در دسامبر گذشته از امکانات Greyhound خود به قیمت 138 میلیون دلار استفاده کرد و در آوریل بخش عمده ای از بقیه مشاغل را به EQT فروخت ، اما این شامل نمی شود شبکه حمل و نقل تازی

این معامله نشان دهنده یک حرکت بزرگ برای Flix است که نه تنها در حمل و نقل اتوبوس ، بلکه در بازار ایالات متحده ، جایی که قبلاً فعال بود اما مشخصات بسیار کوچکتری داشت ، دو برابر شود. FlixBus ، همانطور که از سرویس شناخته شده است ، امروزه در بیش از 2500 مقصد در 36 کشور خارج از ایالات متحده فعال است و روزانه 400000 ارتباط متقابل دارد. Greyhound در واقع تقریباً بزرگ است: 2400 مقصد در آمریکای شمالی را پوشش می دهد و تقریباً 16 میلیون مسافر در سال دارد. (آخرین تعداد مشتریان Flix از سال 2019 ، قبل از همه گیری و 62 میلیون نفر بیشتر بود ؛ این ارقام با توجه به محدودیت فاصله و سفر در اطراف Covid-19 به شدت کاهش می یابد ، که می تواند یکی از دلایل عدم ارائه بیشتر باشد. شماره های به روز شده)

این قرارداد درباره گسترش شبکه Flix نیست ، بلکه حضور و اشتراک گذاری ذهن است. Greyhound چیزی جز حضور نمادین نیست. در کشوری که برای سفر متمرکز شده است ، ده ها آهنگ ، فیلم و هنرهای معروف دیگر را به تصویر کشیده است ، البته نه همیشه در چشم نوازترین نورها.

و این تا حدودی به تجارت نیز کشیده شد: Greyhound بخش نزولی سودآوری FirstGroup بود ، اگرچه Flix استدلال می کند که هنوز مسافت پیموده شده زیادی (متاسفم) در حمل و نقل اتوبوس های طولانی مدت باقی مانده است-نمایه ای که معتقد بود ، حتی به عنوان بسیاری مسافرت خود را به هر نقطه متوقف کردند ، در طول بیماری همه گیر افزایش یافت زیرا خود را به عنوان یک سفر ارزان قیمت در زمانی که قیمت بنزین بالا رفته است ، نشان می دهد و سفرهای هوایی بسیار گران یا بسیار دشوار است ، اما هنوز مردم باید از آنجا خارج شوند. الف تا ب.

اینجاست که فناوری Flix مطرح می شود. رویکرد Flix مانند سایر استارتاپ های حمل و نقل مانند Uber ، اما کسانی که بر سفرهای طولانی تری مانند BlaBlaCar متمرکز شده اند ، از خدمات قدیمی استفاده کرده است-در این مورد اتوبوس ها (همچنین قطارها را اداره می کند)-و الگوریتم های بهتری برای تعیین قیمت و مسیریابی و زمان بندی برای اتوبوس های مختلف در شبکه. در واقع ، اغلب از آن به عنوان “Uber اتوبوس” یاد می شود.

همچنین به طور کلی ناوگان خود را ندارد و با شرکت های اتوبوسرانی مستقل شخص ثالث برای اداره وسایل نقلیه ای که خود مارک تجاری دارد همکاری می کند. (من فکر می کنم بعید است مارک Greyhound به طور کلی کنار گذاشته شود ، اما با توجه به وضعیت نمادین آن). با این حال ، به نظر می رسد که این معامله نشان دهنده تغییری در آن استراتژی است. هنگامی که این شرکت هیولای خود را 650 دلار در اوایل سال جاری جمع آوری کرد-دورهایی که به طور خاص گفته می شود برای توسعه در ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرد ، مرزی که مدتهاست برای این استارتاپ مورد نظر است-ما این سوال را مطرح کردیم که آیا در درازمدت به فعالیت خود ادامه می دهد یا خیر. مدلی که در آن به طور مستقیم مالک اتوبوس نیست ، بلکه در عوض با اشخاص ثالثی کار می کند که خود سرمایه گذاری می کنند (برخلاف Uber). قرارداد Greyhound شامل یک ناوگان خواهد بود ، بنابراین ممکن است اکنون بیشتر به آن حوزه حرکت کند.

یوخن اینگرت ، بنیانگذار و مدیرعامل FlixMobility در بیانیه ای گفت: “گسترش مداوم خدمات ما از طریق مشارکت و خرید همیشه بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی رشد ما برای ایجاد حضور جهانی ما بوده است. خرید Greyhound یک گام بزرگ در ایالات متحده است. تیم های FlixBus و Greyhound دیدگاه مشترکی دارند تا تحرک هوشمند ، مقرون به صرفه و پایدار را برای همه در دسترس قرار دهند. “

“مصرف کنندگان در سراسر آمریکای شمالی به طور فزاینده ای به دنبال راه حل های مقرون به صرفه ، راحت ، هوشمند و پایدار برای تحرک هستند. André Schwämmlein ، یکی دیگر از بنیانگذاران و مدیرعامل FlixMobility ، در بیانیه ای افزود: یک پیشنهاد قانع کننده مسافران بیشتری را از اتومبیل های شخصی دور می کند و به حرکت مشترک می پردازد. “با هم ، FlixBus و Greyhound بهتر می توانند این افزایش تقاضا را برآورده کنند. همانطور که کسب و کار ما همچنان در حال بازیابی از آثار همه گیر است ، ما موفقیتی را که قبلاً در 36 کشور خارج از ایالات متحده به دست آورده ایم با رویکرد نوآورانه و مشتری محور خود تکرار می کنیم. “